REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kampania wyborcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wybory samorządowe. Kiedy rozpocznie się kampania wyborcza?

Formalnie wybory nie zostały jeszcze zarządzone i nie ruszyła kampania wyborcza - potrzeba do tego wydania rozporządzenia przez szefa rządu. Wcześniej projekt rozporządzenia o zarządzeniu wyborów wraz z kalendarzem wyborczym muszą zostać zaopiniowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Taką opinię PKW przesłała do Kancelarii Premiera.

Cisza wyborcza 2023. Od kiedy? Czego nie wolno robić podczas ciszy? Jakie kary za naruszenie ciszy wyborczej?

Państwowa Komisja Wyborcza udzieliła 10 października 2023 r. wyjaśnień w sprawie tzw. ciszy wyborczej i referendalnej. Od kiedy obowiązuje cisza wyborcza? Na czym polega? Czego nie wolno robić w czasie tej ciszy? Jakie kary grożą za naruszenie ciszy wyborczej? Co z ciszą wyborczą w internecie?

Wybory 2023. Limity wydatków komitetów wyborczych na agitację wyborczą. PiS – 38,8 mln zł, KO – 35,4 mln zł, Konfederacja 36,5 mln zł, Trzecia Droga 33,9 mln zł, Lewica – 32,9 mln zł

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała limity wydatków komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r. Określone zostały też limity komitetów na agitację wyborczą.

Kampania wyborcza

Kampania wyborcza to zorganizowany proces działań promocyjnych, informacyjnych i propagandowych prowadzonych przez kandydatów, partie polityczne lub komitety wyborcze w celu zdobycia poparcia wyborców i zachęcenia ich do oddania głosu na konkretnego kandydata lub listę kandydatów w nadchodzących wyborach. Kampania wyborcza jest ściśle regulowana prawnie w wielu krajach pod względem czasu trwania, sposobu finansowania, a także zakresu i charakteru dozwolonych działań. Jej głównym celem jest przedstawienie programu, postulatów oraz wizji kandydatów lub partii i przekonanie do nich jak największej liczby wyborców.

REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020 - ochrona danych osobowych przez komitety wyborcze

W toku kampanii wyborczej na Prezydenta RP komitety wyborcze będą przetwarzać na dużą skalę dane osobowe. Kto ma dostęp do danych osobowych? Jak przetwarzać je zgodnie z prawem?

Kampania samorządowa w internecie

Blog, serwisy społecznościowe, korespondencja elektroniczna, marketing wirusowy, fora internetowe to nowe i obiecujące narzędzia do prowadzenia kampanii wyborczej za pośrednictwem mediów, których zastosowanie każdy kandydujący w wyborach polityk powinien rozważyć – uważa dr Sergiusz Trzeciak, konsultant polityczny i ekspert z dziedziny marketingu politycznego, autor najnowszej publikacji „Drzewo kampanii wyborczej”.

Kampania samorządowa – nowości

16 listopada pójdziemy do urn, aby wybrać nowy samorząd. Po raz pierwszy w większości radni będą wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. To nie wszystkie zmiany.

REKLAMA

REKLAMA