REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Przed nowelizacją przepisów maksymalna zasiłek stały wynosił 719 zł miesięcznie. Teraz górna granica to 1000 zł miesięcznie.
Każda osoba, która pracowała legalnie w Holandii, a jej pracodawca odprowadzał zaliczki na poczet podatku dochodowego może odzyskać nadpłatę podatku. Bierze się ona stąd, że zaliczki były wyższe niż kwota obowiązującego podatku, a więc podatnik ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaty.
Polacy coraz bardziej są skłonni szukać sposobu na ratowanie swoich finansów, pracując za granicą. 55 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu agencji zatrudnienia Trenkwalder, zadeklarowało chęć wyjazdu do pracy za granicą.
Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne w okresie ubezpieczenia chorobowego? Sprawdź jak załatwić tę sprawę przez internet. Publikujemy co trzeba zrobić krok po kroku.
REKLAMA
Podczas przygotowywania rocznej deklaracji podatkowej do niemieckiego urzędu skarbowego Finanzamt, możliwe jest zastosowanie diet oraz ulg podatkowych. Dzięki temu można obniżyć podstawę opodatkowania i zmniejszyć kwotę podatku do zapłaty, tym samym odzyskać jego część, a w niektórych przypadkach całość. Zastosowanie ulg zależy od indywidualnej sytuacji podatnika, między innymi od wysokości dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym, odprowadzonego podatku oraz klasy podatkowej. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej doliczanych Polakom ulg, które warto uwzględnić w rocznym rozliczeniu podatku w Niemczech, by móc cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi.
Ile wynosi zasiłek pogrzebowy? Komu przysługuje i jaki jest czas na złożenie wniosku o jego przyznanie?
Emerytura za pracę za granicą - wielu zastanawia się czy świadczenie należy się w związku z pracą w kilku krajach. Najczęstsze wątpliwości to: Ile trzeba pracować za granicą żeby dostać emeryturę z zagranicy? Czy ZUS dowie się o pracy za granicą? Czy można mieć dwie emerytury w Polsce i za granicą? W jakiej wysokości będzie emerytura zagraniczna?
Zasiłek chorobowy dla pracownika po 50. roku życia – od którego dnia może go otrzymać? Pracownik 50+ zachowuje prawo do wynagrodzenia chorobowego przez okres 14 dni w roku kalendarzowym. Od 15. dnia niezdolności do pracy przysługuje mu zasiłek chorobowy.
REKLAMA
Nowelizacja Kodeksu pracy, która weszła w życie 26 kwietnia nałożyła na pracodawcę nowe obowiązki informacyjne związane z wysłaniem pracownika do pracy za granicą. O czym pracodawca musi poinformować pracownika?
W przepisach czytamy, że okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych ulega skróceniu m.in. o okres zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych, robót publicznych oraz o okres odbywania stażu, szkolenia lub przygotowania zawodowego dorosłych przypadających na okres, w którym przysługiwałby zasiłek. Jak rozumieć ten zapis? Wyjaśniamy.
Zaszły zmiany w KP co do delegowania pracowników do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE. Pracodawca ma nowe obowiązki informacyjne co do warunków zatrudnienia za granicą. Poniżej szczegóły.
Zaszły zmiany w KP co do delegowania pracowników do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE. Pracodawca ma nowe obowiązki informacyjne co do warunków zatrudnienia za granicą. Poniżej szczegóły.
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy wdrażającą unijną dyrektywę dotyczącą tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską. Uwzględnił w niej część poprawek wniesionych przez Senat.
Jakie zmiany zajdą w zakresie delegowania do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem UE? Czy pracodawca ma powiadomić pracownika o warunkach zatrudnienia? W jaki sposób należy powiadomić praocwnika o warunkach pracy za granicą? Jakie zmiany zajdą w KP?
Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia. Przysługuje on za każdy dzień niezdolności do pracy, nie wyłączając dni wolnych od pracy. DGP FLESZ
Czy należy wliczać do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego wynagrodzenie za opiekę nad zdrowym dzieckiem?
Zwolnienie lekarskie wstecz. Na jakich zasadach wystawia się tego typu zwolnienia? Na jak długi okres można wystawić L4 wstecz? Każdy ubezpieczony pracownik powinien znać odpowiedzi na te pytania. Pozwoli to w pełni korzystać z przysługujących mu praw, jak i odpowiednio przestrzegać wymaganych zasad i obowiązków.
Rząd wydłużył urlop rodzicielski do 9 tygodni. Jednocześnie ustalił wartość zasiłku dla ojców korzystających z tego urlopu do 70% jego pensji.
REKLAMA