REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wybory do PE

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto zdobył mandat? Oficjalne wyniki wyborów do PE

Kto zdobył mandat do PE? Znamy już oficjalne wyniki wyborów. W wyborach do Parlamentu Europejskiego Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 20 mandatów, Konfederacja - 6 mandatów, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - 3 mandaty i Lewica - 3 mandaty. Tak przekazała Państwowa Komisja Wyborcza (PKW).

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce 2024 [oficjalne ze 100% komisji]. Kto został europosłem?

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 r. Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 36,16 proc., Konfederacja - 12,08 proc., Trzecia Droga - 6,91 proc., a Lewica - 6,3 proc. Frekwencja wyniosła 40,65 proc. Kto został wybrany europosłem?

Ile lat trwa kadencja Parlamentu Europejskiego?

Wybory do PE 2024. Już w najbliższą niedzielę ruszymy do urn oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ile lat trwa kadencja w PE? 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Ilu posłów będzie wybieranych z poszczególnych państw UE?

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r. odbędą się w Polsce w niedzielę 9 czerwca 2024 r. między godziną 7:00 a 21:00. Ale europosłów wybierają w dniach 6-9 czerwca wszystkie państwa członkowskie UE. Ilu posłów będzie wybranych z poszczególnych państw?

REKLAMA

Wybory do PE 2024: kto wygra [najnowszy sondaż]. 5 komitetów ponad progiem. Frekwencja nie będzie wysoka?

CBOS zapytał (na przełomie maja i czerwca) o preferencje wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca 2024 r. Okazuje się, że największym poparciem cieszy się PiS - 29 proc., dalej jest KO - 27 proc., Trzecia Droga - 12 proc.; Konfederacja - 10 proc. i Lewica - 7 proc. Przypomnijmy, że w wyborach do europarlamentu obowiązuje próg wyborczy 5% głosów w skali całego kraju. 

Po co głosować w wyborach do europarlamentu? Czy warto? Jaką władzę mają europosłowie?

Po co głosować w wyborach do europarlamentu? To bardzo dobre pytanie. Pierwsza, najbardziej banalna odpowiedź brzmi: żeby wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego. Żeby mieć wpływ na to, jakie w tym Parlamencie zapadają uchwały. Ale czy europosłowie mają realną władzę? Żeby na to pytanie odpowiedzieć, trzeba wiedzieć jakie kompetencje ma sam europarlament.

Wybory do europarlamentu 2024 r. Kandydaci

Wybory do PE 2024. Kto kandyduje w wyborach do europarlamentu? Na kogo oddać swój głos? Warto to dobrze przemyśleć, bo europosłowie mają realny wpływ na wiele decyzji. 

Eurowybory - jak pobrać zaświadczenie w gminie o prawie do głosowania lub zmienić miejsce głosowania? Jest już mało czasu

Już tylko do czwartku 6 czerwca można pobrać zaświadczenia w gminie o prawie do głosowania lub zmienić miejsce głosowania. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w najbliższą niedzielę 9 czerwca, wybierzemy wtedy 53 europosłów spośród 1020 kandydatów.

REKLAMA

Wybory do PE 2024. Kończy się czas na pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania lub zmianę miejsca głosowania

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Zostały 4 dni, aby pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub zmienić miejsce głosowania. Można to zrobić tylko do 6 czerwca. 

Wybory do PE 2024. PKW zarejestrowała 4 komitety koalicyjne, 27 komitetów partii i 9 komitetów wyborców

Komitety wyborcze mają czas do 2 maja na zgłaszanie list kandydatów na europosłów. Kto może startować do Parlamentu Europejskiego?

Podwyższenie limitu wydatków komitetów wyborczych w wyborach do PE

Podwyższenie limitu wydatków komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 r. Jest postanowienie prezydenta

Eurowybory w Polsce odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku - przekazała Kancelaria Prezydenta, informując, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie ws. zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA