| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > DGP: Samorządowcy chcą złotych spadochronów

DGP: Samorządowcy chcą złotych spadochronów

Prezydenci polskich miast, którzy rządzili przez dwie kadencje mieliby otrzymać sowite odprawy. O pomyśle, który zrodził się w Związku Miast Polskich pisze w piątek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Odprawy w wysokości rocznej pensji albo miesięczne świadczenia aż do czasu przejścia na emeryturę domaga się Związek Miast Polskich dla burmistrzów, prezydentów oraz wójtów, którzy utrzymali się w fotelu przynajmniej dwie kadencje. Gdyby przyjąć rozwiązania związku, najlepiej zarabiający prezydenci polskich miast, Warszawy, Wrocławia czy Poznania, odchodząc ze stanowiska, otrzymaliby po ok. 154 tys. zł.

Wyższe odprawy dostają jedynie prezesi wielkich spółek. Takie wielkie odprawy nazywa się mianem „złotych spadochronów”.

Jak czytamy w „DGP” samorządowcy bronią swoich pomysłów, twierdząc, że takie rozwiązania powinny być standardem ze względu na fakt, iż wielu prezydentów, rozpoczynając piastowanie samorządowych funkcji zrywa z dotychczasowym zawodem. Potem, zdaniem samorządowców, pozostają na przysłowiowym lodzie.

Pełny artykuł: Samorządowcy chcą odpraw i... emerytur pomostowych

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »