| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w UE > Niebezpieczne operacje katami kredytowymi

Niebezpieczne operacje katami kredytowymi

Będąc za granicą najprawdopodobniej nie unikniemy używania karty kredytowej. Jest to łatwe i wygodne wykorzystywanie pieniędzy w wysokości przyznanego nam limitu. Jednak korzystanie z elektronicznych instrumentów płatniczych bywa niebezpieczne. Szczególnie jeśli nie przestrzegamy podstawowych zasad.

Zatrzymałem się w Genewie w jednym z hoteli znanej sieci. W momencie meldunku konieczne było podanie numeru karty kredytowej jako zabezpieczenia opłaty za pobyt. Opuszczając hotel zapłaciłem gotówką za cały okres pobytu, otrzymałem też fakturę. Kwota do zapłaty podana była błędnie. Fakt jej zaniżenia oraz gotowość do wniesienia brakującej sumy zgłosiłem obsłudze, ta jednak stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Po powrocie do kraju powiadomiono mnie, iż obciążono moją kartę kredytową kwotą, o której mówiłem. Czy takie postępowanie ze strony hotelu jest zgodne z prawem? Wszak obciążenie karty nastąpiło bez zapytania o moją zgodę. Proszę o poradę, jakie kroki mogę podjąć w zaistniałej sytuacji?

 

Wraz z zameldowaniem podał Pan numer karty kredytowej i prawdopodobnie, jednocześnie upoważnił hotel do obciążenia karty opłatą za pobyt. Jeżeli hotel w momencie zawarcia umowy określił wysokość kwoty za nocleg, może domagać się uiszczenia zań zapłaty. Odpowiedź brzmi: tak, firma miała prawo domagać się od Pana zapłaty, mimo to jednak żadna transakcja na Pana rachunku nie powinna zaistnieć bez uprzedniego wyrażenia na nią przez Pana zgody.

 

 

 

Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Röben

Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK