reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Po ukończonym kursie przychodzi wreszcie czas na egzamin. Niestety często trudno jest go zdać za pierwszym razem. Za jakie błędy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Egzamin zostanie przerwany również przy próbie omijania innego pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego lub wtedy, egzaminowany nie ustąpi pierwszeństwa osobie pieszej na przejściu. Nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, również oznacza koniec egzaminu. Tak samo stanie się, przy zignorowaniu polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub którykolwiek ze znaków nakazów i zakazów, takich jak nakaz zatrzymania się „stop” lub zakaz wjazdu, nakaz jazdy w danym kierunku, czy zakaz skrętu bądź zawracania. Przekroczenie linii ciągłej również zakończy egzamin.

Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, na którym powinniśmy to zrobić również wiąże się z przerwaniem egzaminu. Kolejnym powodem jest przekroczenie dopuszczalnej prędkość o więcej niż 20 km/h. Egzaminator przerwie egzamin jeżeli nie upewnimy się, że możemy wyprzedzać a przystąpimy do tego manewru, wykonamy go w miejscu niedozwolonym, wymusimy pierwszeństwo lub spowodujemy zagrożenia przy włączaniu się do ruchu.

Zobacz serwis: Gmina

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Kłosińska-Pyka

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama