reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Kto może zostać egzaminatorem?

Kto może zostać egzaminatorem?

Żeby zostać egzaminatorem trzeba spełniać surowsze kryteria od tych przeznaczonych dla instruktora prawa jazdy. Jakie to warunki i co należy zrobić, aby zostać egzaminatorem prawa jazdy?

Egzaminatorzy sprawdzają kwalifikację podchodzących do egzaminu w kwestii umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego. Egzaminatorzy muszą spełniać przewidziane przez prawo kryteria.

Kryteria dla egzaminatorów

Egzaminatorem może zostać osoba, która posiada wykształcenie wyższe, posiada przez okres co najmniej 6 lat prawo jazdy kategorii B oraz przez okres co najmniej roku, odpowiednio do zakresu przeprowadzanego egzaminu – prawo jazdy właściwej kategorii lub pozwolenia na kierowanie tramwajem.

Egzaminator powinien ponadto posiadać uprawnienia egzaminatora w zakresie prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat, w przypadku osoby ubiegającej się o uprawnienie do egzaminowania na pozostałe kategorie prawa jazdy.

Zaświadczenia lekarskie

Kandydat na egzaminatora powinien posiadać ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności egzaminatora, jak również posiadać ważne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania czynności egzaminatora.

Kurs i egzamin

Osoba starająca się o uprawnienia egzaminatora musi przejść kurs i zdać państwowy egzamin. Kurs musi zostać ukończony z wynikiem pozytywnym i być potwierdzony zaświadczeniem o jego ukończeniu. Po kursie kandydat musi złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin przed komisją weryfikacyjną powołaną przez ministra właściwego do spraw transportu.

Zobacz: Jakie obowiązki będzie miał młody kierowca podczas okresu próbnego?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kandydat na egzaminatora powinien posiadać ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności egzaminatora
Kandydat na egzaminatora powinien posiadać ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności egzaminatora

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ManpowerGroup

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama