| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Powódź - gdzie szukać pomocy

Powódź - gdzie szukać pomocy

W związku z ogromny, zagrożeniem powodziowym Komenda Stołeczna Policji uruchomiła kolejny numer telefonu pod którym można uzyskać niezbędne informacje dotyczące utrudnień w ruchu drogowym. Na pomoc ruszyła również Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, która będzie udzielała pomocy prawnej wszystkim poszkodowanym.

W Warszawie zostały uruchomione dwa numery telefonów 22 603 80 02 oraz 22 603 80 09 pod którym uzyskamy informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na obszarze województwa mazowieckiego.

W akcji przeciwpowodziowej na terenie Warszawy uczestniczy 1,5 tys. policjantów KSP oraz ze szkoły policyjnej w Legionowie. Pomagają oni strażakom, patrolują teren nad Wisłą, monitorują wały, kierują ruchem.

Przebywanie w tej chwili nad Wisłą jest niebezpieczne - przypomina policja i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy apeluje do osób zamieszkujących w sąsiedztwie rzeki o stosowanie się do zaleceń związanych z zagrożeniem powodziowym. Informacje na temat bieżącej sytuacji udzielane są pod numerem telefonu 0 800 707 112 lub 22 196 56.

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach od najbliższego poniedziałku rozpoczyna akcję pomocy prawnej dla ofiar powodzi. Osoby zainteresowane mogą już teraz telefonicznie (pod numerem telefonu 32 2598 250) umawiać się w sekretariacie ORA w Katowicach na termin spotkania z dyżurującym adwokatem w celu uzyskania bezpłatnej porady prawnej.

Porady będą udzielane w gmachu ORA przy ul. Gliwickiej 17 w Katowicach oraz w wybranych kancelariach poza Katowicami.

Zobacz również: Powódź 2010


Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »