Kategorie

Spis powszechny – loteria

Spis powszechny – loteria/Fot. Shutterstock
Spis powszechny – loteria/Fot. Shutterstock
Shutterstock
Spis powszechny i loteria? To możliwe w przypadku samospisu. Podpowiadamy co i jak można wygrać.

Spis powszechny – loteria 2021

Osoby, które wzięły udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 mogą wziąć udział loterii. Udział w niej jest dobrowolny. Co istotne, można zgłosić wyłącznie swój udział.

Spis powszechny – kod

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w losowaniu nagród jest dokonanie spisu na stronie spis.gov.pl w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Osoby, które wyrażą chęć wzięcia udziału w loterii otrzymują specjalny kod. Jest to unikalny 10-znakowy Kod Potwierdzający Dokonanie Samospisu.

Spis powszechny rejestracja

Kod należy zachować, a następnie zarejestrować na stronie loteria.spis.gov.pl do 7 lipca 2021 r. Rejestracja jest możliwa od 22 kwietnia 2021 r.

Spis powszechny – co można wygrać?

Nagrodą główną są samochody osobowe - po jednym na każde województwo. Nagrodami są również karty przedpłacone o wartości 1000 zł oraz 500 zł.

Losowanie – spis powszechny

Losowanie Nagród Głównych odbędzie się 14 lipca 2021 r.

Nagrody I i II stopnia, czyli karty przedpłacone, będą losowane według poniższego harmonogramu:

ETAP

Okres przyjęcia zgłoszenia

Data losowania

ETAP I

22.04 - 05.05.2021 r.

07.05 2021 r.

ETAP II

22.04 - 19.05.2021 r

21.05.2021 r.

ETAP III

22.04 - 02.06.2021 r

08.06.2021 r.

ETAP IV

22.04 - 16.06.2021 r.

18.06.2021 r.

ETAP V

22.04 - 30.06.2021 r.

02.07.2021 r.

ETAP VI

22.04 - 07.07.2021 r.

09.07.2021 r.

Losowania Nagród I i II Stopnia odbywają się w podziale na województwa.

Spis powszechny – regulamin loterii

Szczegółowe zasady dotyczące loterii zostały określone w regulaminie, który można pobrać ze strony:

https://loteria.spis.gov.pl/pdf/Regulamin_Loterii_Narodowego_Spisu_Powszechnego_Ludnosci_i_Mieszkan_2021.pdf.

Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych z aktywnymi drukami online
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • prokurator hahaha
  2021-07-13 18:20:57
  Ulotki które znajdowaliśmy (nie wszyscy) w skrzynkach na listy informujące o spisie i jego obowiązku nic nie mówiły że będą rozdawane pieniądze z budżetu, nic nie mówiły o loteri i o nagrodach. Wiedziałęm o spisie ale o loteri nagród dowiedziałsię później.
  0
 • dyskryminacja
  2021-07-13 18:25:21
  Loteria organizowana była przez partaczy i ludzi inteligentnych innaczej gdyż w sposób karygodny i totalnie bezczelny DYSKRYMOWAŁA osoby niepełnosprawne które nie mają w domu Internetu (więc samospis niemożliwy) a z powodu niepełnosprawności nie były w stanie udać się do urzędu i spisać poprzez udostepniony komputer z dostepem do Internetu.
  1
 • trybunał stanu dla przestepcó w rządzie
  2021-07-13 18:19:04
  Loteria jest niesprawiedliwa ponieważ spisać musi się każdy a nie każdy ma szanse wziąć udział w losowaniu nagród: z losowania nagród wykluczone są osoby nie posiadające adresu email. Osoby spisywane przez rachmistrzów - a rachmistrzowie zaczeli dzwonić jeszcze zanim zakończył się proces spisu Internetowego - nie mają mozliwości otrzymania kodu uprawniającego do wzięcia udziału w loterii. Tzw. loteria nie jest loterią bo nie zapewnia równych szans / prawdopodobieństwa na wygraną - loteria jest niesprawiedliwa a więc loterią w żadnym razie być nazywana nie może być. Osoby mieszkające w województwach które mają większą liczbę mieszkańców mają mniejsze prawdopodobieństwo na wygraną nagrody głównej i vice wersa. Ja się spisałem ale nie było możliwe zarejestrować się w loteri mimo poprawnie wypełnionego formularza - poprostu strona nie przyjmowała zgłoszenia do loteri i zamiast wygenerować mi kod udziału w loteri to strona tylko się odświerzała i wyświetlał się pusty formularz zgłoszeniowy. Próbowałem zarejestrować się w loteri 3 lipca w godzinach wczesno porannych - była to sobota. Bardzo się cieszę że prywatna firma Unique One nie będzie organizował loterii eskperymentalnych szczepień genetycznych będących eksperymentem medycznym na nieświadomych ludziach. Rozdaje się pieniądze dla ludzi zaszczepionych a ci co zostali poszkodowani na wskutek szczepienia albo wręcz niestety zmarli - dla nich czy ich rodzin nie ma odszkodowania bo chyba rząd jeszcze nie uchwalił ustawy która wprowadza odszkodowania za powikłania poszczepienne do których byliśmy bezczelnie zamuszani poprzez zastraszanie - straszenie śmiercią że jeśli się nie zaszczepisz to umrzesz. Pozatym loteria spisowa dyskryminuje także ludzi którzyzbyt póxno dowiedzieli się o loteri albo tych którym niespieszyło się ze spisaniem się. Im póxniej ktoś sięspisał tym brał udział w mniejszej ilości losowań a więc szanse na wygranie czegokolwiek miał mniejsze.
  1
 • deded
  2021-07-13 21:03:50
  żeby wziąć udział w loteri trzeba podać numer telefonu prywatnej firmie. Organnizatorem loteri jest rzekomo GUS ale trzeba podać wrażliwe dane prywatnej firmie? Dane ze spisu trafią do Izzraela , dane z poprzedniego spisu były przechowywane na izraelskich serwerach - nie wierzycie? poczytajcie o tym w internecie. wiele osób po spisaniu sie nie dostalo kodu money pl gospodarka obywatelu-spisales-sie-nie-zapomnij-wyslac-kodu-do-wygrania-16-aut-6636749928082336a
  1
 • oszussci
  2021-07-13 20:22:41
  To jest przekręt z góry wiadomo kto ma wygrać. Zarejestrowaćw loteri można się tylko do 7 lipca a losowanie nagród głównych dopiero tydzień później bo 14 lipca. Na co im tydzień czasu? Jak gram w totolotka to moge zagrać dzień przed losowaniem czy nawet jeszcze tego samego dnia rano. A tutaj nie przyjmują głoszeń przez cały tydzień bo widocznie potrzebują tygodnia na wdrożenie w zycie swoich przekrętów. Firma sama siebie kontroluje hahaha, czyli jest sędzią we własnej sprawie:D Kuriozum. Na ekranie pokazują jakaś animacje i rzekomo wylosowane numery. Pic na wode fotomontaż. Nawet nie wiadomo jaka firma napisał oprogramowanie do losowania i na jakiej zasadzie działa. Program do losowań powinien być w depozycie aby możnabyło go sprawdzić jak losuje i czy przypadkiem nie ma możliwości ustawićna sztywno w programie kodów które mają zostać wylosowane. Kto to widział losowanie przez program komputerowy? Losowania powinny być tak jak przy totolotku że lesuje się kulki z numerami wtedy by było widać że nikt nie kombinuje w procesie losowania. Sam sobie moge napisać program do losowania i wprowadzic do niego kod ktory ma potem zostac wylosowany hahahah
  1
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Prawo
1 sty 2000
24 wrz 2021
Zakres dat:
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Oszustwo "na 14. emeryturę" - co robić?

Oszustwo "na 14. emeryturę? ZUS przestrzega przed osobami, które oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o świadczenie.

Zasada niezmienności składu orzekającego - zmiany w k.p.k.

Zasada niezmienności składu orzekającego sprawia, że zmiana sędziego oznacza przymus prowadzenia procesu od początku – co nikomu nie służy. Jest jednak szansa na poprawę sytuacji.

Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. - zmiany

Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Są jednak wyjątki. Jakie?

Ochrona konsumenta - przepisy uzupełniające weszły w życie

Przepisy uzupełniające ochronę konsumentów weszły w życie. Zmiany dotyczą m.in. postępowania nakazowego z weksla czy wnoszenia pism do sądu.

Noc spisowa - GUS wydłuża godziny pracy 25 września

Noc spisowa zostanie zorganizowana przez GUS w sobotę 25 września. Jak i gdzie będzie można się spisać?

Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego

Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kalkulator, dzięki któremu można sprawdzić o ile orientacyjnie wzrośnie rata kredytu, gdy zmieni się jego oprocentowanie. Jak skorzystać z kalkulatora?

Ubezwłasnowolnienie - zasady, skutki, procedura

Ubezwłasnowolnienie jest możliwe tylko w określonych przypadkach. Na czym polega? Jakie wywołuje skutki? Jak wygląda procedura?

Duże zmiany w prawach konsumenta - dyrektywa Omnibus

Prawa konsumenta. Szykują się rewolucyjne zmiany w ochronie praw konsumenta. Wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus ma wyeliminować nieprawidłowości podczas wyprzedaży. W przypadku obniżki cen towarów, sklepy - tradycyjne oraz internetowe - będą miały obowiązek podawania informacji o najniższej cenie tego produktu lub usługi w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Wpłynie to istotnie na przebieg coraz popularniejszych w Polsce wyprzedaży. Co więcej, zabroniona będzie sprzedaż usług finansowych poza lokalem sprzedawcy, gdy ma to miejsce podczas tzw. pokazów lub wycieczek.

DVB-T2/HEVC. Od kiedy w Polsce nowy standard telewizji?

DVB-T2/HEVC to nowy standard telewizji Od kiedy pojawi się w Polsce? Na wiele pytań konsumentów ma odpowiedzieć nowa kampania społeczna.

Sąd okręgowy – od jakiej kwoty? [ZMIANY]

Sąd okręgowy rozpatruje m.in. sprawy od określonej kwoty wartości przedmiotu sporu. Zmianę tego progu przewiduje projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości.

Turnusy rehabilitacyjne dla emerytowanych rolników

Możliwość kierowania emerytowanych rolników na turnusy rehabilitacyjne zakłada projekt, który znalazł się w pracach legislacyjnych rządu. Co jeszcze ma się zmienić?

Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku za wrzesień

Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku również za wrzesień? To możliwe, ale trzeba pamiętać o formalnościach. Termin upływa 30 września.

Sprawy o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat

Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie 16 września 2021 r. Co z umorzeniem spraw o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat?

Świadczenie pielęgnacyjne a śmierć dziecka

Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje w przypadku śmierci dziecka z niepełnosprawnością. Czy przepisy ulegną zmianie?

1000 plus – dla kogo?

1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej - nowe przepisy

Przepisy dotyczące zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej weszły w życie. Jakie sytuacje obejmują?

Zmiany w "500 plus" - nowelizacja uchwalona

Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.

Punkty spisowe w placówkach ZUS

Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

Przepisy antylichwiarskie na stałe?

Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

Nowelizacja KPA a odszkodowania

Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

Czas pracy - od kiedy?

Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.