reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Rząd wesprze przedsiębiorców – powodzian

Rząd wesprze przedsiębiorców – powodzian

Rada Ministrów chce wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli w czasie powodzi. Poszkodowane firmy będą mogły otrzymać pożyczki na preferencyjnych warunkach.

6 lipca 2010 r. stosowny projekt ustawy przedłożył Radzie Ministrów minister gospodarki. Nowe przepisy określają zasady udzielania pomocy dla mikro i małych firm, prowadzących działalność gospodarczą wytwórczą, usługową lub handlową. Przepisami objęte zostaną ponadto gospodarstwa agroturystyczne oraz przedsiębiorcy, którzy przed wystąpieniem klęski powodzi zawiesili działalność gospodarczą (chodzi o działalność sezonową).

Najważniejszą formą wsparcia będzie udzielenie pożyczki, która w określony sposób może być w części lub w całości umarzana. Wszyscy mikro i mali przedsiębiorcy poszkodowani przez klęskę powodzi będą mogli uzyskać pomoc. Podstawą do jej udzielenia będą rzeczywiste szkody w majątku trwałym lub obrotowym. O pożyczkę na odbudowę firmy mogą wystąpić te firmy, które przed wystąpieniem tegorocznej powodzi nie były w stanie upadłości.

Zgodnie z ustawą, pomoc nie może być przeznaczana na pokrycie szkód, na które przedsiębiorca wcześniej otrzymał inne środki publiczne, np. otrzymał pomoc finansową na odbudowę domu, który jest jednocześnie miejscem prowadzenia działalności gospodarczej (prowadzi w nim warsztat lub sklep).

Pożyczka wyniesie do 50 tys. zł. Wnioski o jej udzielenie będą składane do wybranego funduszu pożyczkowego w terminie do 6 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy. Wsparcie jest udzielane tylko raz.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zobacz również serwis: Firma

Zobacz również serwis: Powódź 2010

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama