| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Publiczne zbiórki pod większą kontrolą

Publiczne zbiórki pod większą kontrolą

Podmioty, które przeprowadzają publiczne zbiórki będą bardziej kontrolowane – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Organizatorzy takich akcji będą musieli m.in. sporządzać sprawozdania, zakłada projekt nowelizacji ustawy o zbiórkach publicznych.

Sposób znakowania puszek i skarbonek, proces wydawania zezwoleń na zbiórki dla potrzebujących z zagranicy oraz ostateczny termin rozliczania zebranych datków – to tylko przykłady kwestii, które mają zostać doprecyzowane w nowej ustawie o zbiórkach publicznych.

Nowością będą sprawozdania ze zbiórki publicznej. Określenia tego brakuje w dzisiejszej ustawie. Takie sprawozdanie będzie musiało zawierać między innymi nazwę organu udzielającego pozwolenia, formę prawną prowadzonej działalności, opis przeprowadzonej zbiórki, cel i formy inicjatywy, kwotę zebranych środków finansowych i darów oraz sumy, które już wydano. Do sprawozdania trzeba będzie dołączyć kopię ogłoszenia prasowego, w którym znajdą się informacje o wynikach zbiórki i sposobie wykorzystania zebranych datków.

Oprócz tego projekt zakłada także inne zmiany.

Pełny artykuł: Zmiany w ustawie o zbiórkach publicznych: kwesty pod większą kontrolą

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »