Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowelizacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wystawianie certyfikatów potwierdzających ubezpieczenie na wypadek zatopienia statku i konieczności usunięcia jego wraku - to założenia projektu nowelizacji ustawy Kodeks morski, wpisanego do wykazu prac legislacyjnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Komisja do spraw pedofilii uzyska uprawnienia wglądu akt i dokumentów Kościoła - to jedno z założeń projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Komisji ds. Pedofili, skierowanego do Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zmiany w przeglądach technicznych? FPPE apeluje o modernizację procesu przeglądów. W tle pojawia się kwestia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Nowy taryfikator punktów karnych 2022. Kiedy zacznie obowiązywać? Już 17 września. Co oznacza? Nawet 15 punktów za jedno wykroczenie!
Podwójne mandaty dla recydywistów od 17 września 2022 r.? Dokładnie tak. Tego dnia w życie wejdzie też nowy taryfikator punktów karnych.
Koniec naklejek rejestracyjnych od 4 września 2022 r. Nowe przepisy są już tuż za rogiem. Skąd wziął się ten pomysł i co oznacza dla kierowców?
Koniec karty pojazdu od 4 września 2022 r.? Tak, przepisy w tej sprawie już są przesądzone. Co dawała karta pojazdu i co oznacza nowelizacja?
Klauzule waloryzacyjne do umów mają umożliwić przedsiębiorcom waloryzację zamówień publicznych. Chodzi m.in. o wzrost cen materiałów i surowców.
Obowiązkowa wymiana prawa jazdy czeka każdego kierowcę. Kiedy dokładnie i czemu bezterminowe prawo jazdy musi zniknąć? Sprawdźmy.
Znika karta pojazdu i naklejka na szybę. Taniej zarejestrujesz auto od września 2022 r. Na czym konkretnie będą polegać te zmiany? Już opowiadamy.
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad ustawowymi zmianami dla rynku franczyzy, ponieważ próby samoregulacji pracy branży się nie powiodły.
Od 1 lipca 2022 roku obowiązującą od 10 lat ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, tzw. ustawę deweloperską, zastąpi nowa. Będzie korzystniejsza dla kupującego mieszkanie od dewelopera?
Kurs reedukacyjny 2022. Kiedy kursy zaczną obowiązywać i ile mają kosztować? O tym wszystkim opowiemy w naszym materiale.
Po jakim czasie znikają punkty karne 2022? Odpowiedź może wydawać się oczywista, ale tylko może. Bo już 17 września zmienią się przepisy.
Droższe OC za punkty karne? To hasło nie pojawia się bez przyczyny. Bo już 17 czerwca 2022 roku ubezpieczyciele dostaną dostęp do bazy CEPiK.
Zmiana Prawa budowlanego w 2022 ma umożliwić wprowadzenie dziennika budowy w formie elektronicznej, czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane. Jakie inne zmiany zakłada projekt?
Zmiana sposobu finansowania programów mieszkaniowych ma m.in. przyspieszyć realizację inwestycji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM).
Odszkodowanie za wywłaszczenie z nieruchomości pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego ma zostać ustalone w noweli ustawy o gospodarce nieruchomościami przyjętej przez rząd Rząd 7 czerwca. Rozwiązania w niej zawarte mają ustalić jego wysokość i sposób wyliczania.
Poprawę warunków mieszkaniowych umożliwi Krajowy Plan Odbudowy. Program dotyczy zwiększenia efektywności energetycznej w budownictwie wielorodzinnym i obejmuje reformę istniejącego systemu finansowania termomodernizacji i remontów oraz nowego budownictwa społecznego.
Izba Dyscyplinarna, będąca przedmiotem sporu między Polską, a Komisją Unii Europejskiej ma zostać zlikwidowana w nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Trwają nad nią pracę. Senackie komisje opowiedziały się w środę za wprowadzaniem licznych poprawek.
Nowelizacja ustawy deweloperskiej wejdzie w życie w przewidywanym terminie, czyli 1 lipca 2022 roku. Rząd nie zajmie się projektem ustawy mającej przesunąć termin wejście życie nowej ustawy deweloperskiej, wprowadzającej m. in. Fundusz Gwarancyjny.
Przedawnienie punktów karnych po 2 latach. Konieczne zapisy pojawiły się w ustawie. Tylko czy to oznacza, że już działają? Sprawdźmy.
Okres próbny dla młodych kierowców 2022. Czy nowelizacja prawa o ruchu drogowym go wprowadziła? Trochę tak, a trochę nie.
Za co można dostać 15 punktów karnych? Zmiany w przepisach wejdą w życie już we wrześniu 2022. A wraz z nimi pojawią się nowe kary.
Licencja wspólnotowa do 3,5 t, czyli dokument, który od 21 maja 2022 roku jest konieczny do międzynarodowego transportu towarów.
Strefa czystego transportu. Wzór naklejki dla aut uprawnionych do wjazdu do niej jest znany. Ministerstwo opublikowało grafikę.
Kurs reedukacyjny po przekroczeniu 24 punktów to kolejna zmiana. Na stronie RCL umieszczono właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie.
Konfiskata samochodu: od kiedy zaczną obowiązywać nowe przepisy? To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców. Poszukajmy odpowiedzi.
Nowelizacja Ustawy - Prawo oświatowe, m.in. wzmacniająca rolę kuratorów oświaty i zmieniająca zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach, czyli tzw. Lex Czarnek, na razie nie wejdzie w życie. Prezydent Andrzej Duda złożył weto.
Droższe OC za punkty karne stanowi jedną ze zmian w prawie drogowym. Od kiedy regulacje zaczną obowiązywać i jak będą działać? Sprawdzamy.
Mandat za przejazd przez tory 2022: to kolejne wykroczenie obwarowane w nowym taryfikatorze mandatów wysoką karą.
Kontrola drogowa: nowe uprawnienia sprawiają, że... motocyklista nie może zsiadać z jednośladu w czasie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy.
Kradzież tablic rejestracyjnych może być osiedlową plagą. Rząd postanowił zająć się procederem. Zmiany pojawią się w nowym Kodeksie karnym.
Kary dla pijanych kierowców 2022: konfiskata samochodu zdaniem rządzących to mało. Rząd chce też zaostrzenia kar więzienia.
Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw obejmuje m.in. kwestie wynagradzania kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy na zasadach obowiązujących na terenie państwa przyjmującego, uznając ich jako pracowników delegowanych.
Rejestracja samochodu bez zmiany tablic? Kierowcy wreszcie doczekali się zmiany. Nowość wejdzie w życie 31 stycznia 2022 roku.
Mandaty 2022: to jedno z bardziej nośnych haseł w motoryzacji. Wysokość kar wzrosła. Kierowcy znaleźli jednak na nie sposób.
Nowy taryfikator mandatów. Znamy stawki obowiązujące od stycznia. I już na wstępie możemy powiedzieć jedno – tanio z pewnością nie będzie.
Dzięki nowelizacji ustawy odległościowej zwiększy się rozwój energetyki rozproszonej ze źródeł odnawialnych – przekonuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Nowe mandaty: od kiedy? Prezydent podpisał nowelizację podwyższającą kary dla kierowców. A to oznacza, że 1 stycznia 2022 r. zmiany wejdą w życie.
Homologacja LPG ulegnie zmianom od 1 stycznia 2022 roku. Nowe przepisy będą oznaczać problem dla 2,5 miliona kierowców.
Czy trzeba zmieniać tablice rejestracyjne po zakupie auta 2022? No i tu chyba mamy dobrą informację dla kierowców...
Utrata prawa jazdy? Po nowelizacji przepisów kierowca już przy drugim wykroczeniu może pożegnać się z dokumentem. A to nie wszystko...
Zmiany w leasingu 2022 r.? Jaki będą miały wpływ na poziom krajowych inwestycji? Mamy komentarz ekspercki Związku Polskiego Leasingu.
Od kiedy brak nalepki na szybie? Ustawodawca coraz głośniej mówi o wrześniu 2022 roku.
Utrata prawka na 3 miesiące za ingerencję w tachograf jest nową propozycją rządzących. Czy nowe przepisy w takim kształcie wejdą w życie?
Nowy taryfikator punktów karnych nie ma zamiaru rozpieszczać kierowców. Prowadzący za szereg wykroczeń może otrzymać nawet 15 punktów karnych!
Senat stworzył rozwiązanie, które tak naprawdę podzieli uprawnionych na dwie grupy. Zmiany komentuje radca prawny Jan Delmanowski.
Zmiany w karach dla kierowców 2021 to szeroki blok zmian w systemie karania prowadzących przedstawiony przez rząd. Co zakłada projekt zmian?
Wysokość składki OC i punkty karne, czyli rząd ma pomysł na kolejny bat na kierowców. Popełniasz dużo wykroczeń, zapłacisz wyższe ubezpieczenie.