reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Szczepienie w domu pacjenta

Szczepienie w domu pacjenta

Szczepienie w domu dotyczy pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym. Narodowy Fundusz Zdrowia zorganizował w tym celu 117 dodatkowych punktów. Jak zarejestrować się na szczepienie w domu?

Szczepienie w domu - kiedy możliwe?

Szczepienia w domu przewidziano dla tzw. pacjentów leżących, czyli takich, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień.

Osoby z niepełnosprawnościami lub wykluczone komunikacyjnie mogą skorzystać z transportu samorządowego, organizowanego przez władze lokalne.

Jak zarejestrować się na szczepienie w domu?

NFZ podpowiada w jaki sposób pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu. W tym celu należy zadzwonić do swojej poradni POZ.

Pacjent, który korzysta z wyjazdowego punktu szczepień nie korzysta z rejestracji przez internet lub przez infolinię 989.

Liczy się tu kontakt z lekarzem POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej, którzy potwierdzą, iż pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Lekarz wystawia takie skierowanie, gdy pacjent go nie ma, a jest w grupie aktualnie szczepionej.

Kwalifikacja do szczepienia w domu

Informacja o tym, iż pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu jest przekazywania do wyjazdowego punktu szczepień. To właśnie lekarz wyjazdowego punktu szczepień decyduje o zakwalifikowaniu do szczepienia. Jak wskazuje NFZ wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna.

Procedura szczepienia wyjazdowego jest zbliżona do szczepienia w punkcie stacjonarnym.

Ponadto wyjazdowy punkt szczepień musi spełniać wszystkie warunki wymagane przez NFZ w naborze stacjonarnych punktów szczepiących.

Polecamy serwis: Prawa pacjenta

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szczepienie w domu pacjenta/Fot. Shutterstock
Szczepienie w domu pacjenta/Fot. Shutterstock

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama