| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Prawa pasażerów niepełnosprawnych

Prawa pasażerów niepełnosprawnych

Nad prawami pasażerów niepełnosprawnych pracował rząd. Zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym w całej Polsce zostaną wyznaczone dworce autobusowe i autokarowe, na terenie których osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej będzie udzielana pomoc.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, który wdraża przepisy unijne, zobowiązujące państwa członkowskie do zapewnienia tej grupie osób odpowiedniej pomocy na dworcach. Dostosowanie terminali do udzielania pomocy, zgodnie z wymaganiami unijnymi, będzie zadaniem własnym gminy. Jest to zgodne z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, której przepisy mówią, że budowa, przebudowa i remont dworców należy do zadań własnych gminy.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Pieniądze na sfinansowanie wydatków związanych z dostosowaniem wyznaczonych terminali autobusowych i autokarowych do potrzeb niepełnosprawnych będą pochodzić z opłat pobieranych przez właścicieli dworców od operatorów lub przewoźników drogowych (maksymalnie 2 zł). Przyjmuje się, że w Polsce wyznaczone standardy spełni 21 terminali, czyli każde województwo może posiadać taki dworzec. Ma to szczególne znaczenie dla podróżnych z ograniczeniami ruchowymi wyjeżdżających do miejscowości uzdrowiskowych.

Karta parkingowa w 2014 roku

Karta parkingowa 2015

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »