reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania

Regionalny System Ostrzegania to unikatowe w świecie rozwiązanie, które pozwoli na szybkie i dokładne poinformowanie obywateli o zagrożeniach i niebezpieczeństwach.

Cztery platformy dostępu, czyli: telewizja, aplikacja mobilna, strony internetowe i niebawem sms dają możliwość szerokiego dostępu do wysyłanej informacji - poinformował minister Halicki. Podkreślił, że komunikaty wysyłają wojewodowie poprzez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego, co daje pewność, że wszelkie ostrzeżenia są sprawdzone i naprawdę ważne.

Regionalny System Ostrzegania to usługa szybkiego powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach (ogólnych, meteorologicznych, hydrologicznych, stanach wód oraz informacjach drogowych  w części dla kierowców). Usługa dostępna jest na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie (w TVP Regionalnej od strony 430, w TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia od strony 190 do 199), z wykorzystaniem napisów DVB, a także w mobilnych aplikacjach telefonicznych na smartfony, dostępnych bezpłatnie w sklepach.

Projekt działa na terenie całej Polski (z podziałem na województwa) od 1 stycznia 2015 roku. Docelowo, od drugiej połowy 2015 roku, RSO uruchomione zostanie w pozostałych programach TVP znajdujących się w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3. Trwają też prace nad uruchomieniem alarmowego ostrzegania SMS.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) opracowały wspólnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Telewizja Polska S.A..

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Regionalny System Ostrzegania /Fot. Fotolia
Regionalny System Ostrzegania /Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama