reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Nieletni w szkole dla dorosłych

Nieletni w szkole dla dorosłych

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 29 grudnia 2009 roku umożliwia uczęszczanie osobom nieletnim do szkół dla dorosłych.

Rozporządzenie dotyczy osób, które najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć ukończyły 16 albo 15 lat. Osoby takie będą mogły przystąpić do nauki w publicznej bądź niepublicznej szkole podstawowej lub gimnazjum przeznaczonym dla osób dorosłych. Zajęcia w tego typu szkołach odbywają się w trybie zaocznym, co oznacza, że zajęcia są w weekendy, zazwyczaj co 2 tygodnie.

Nowelizacja ma pomóc przede wszystkim osobom, które mają opóźnienia w cyklu kształcenia, co skutkować może sytuacją, w której nie będą mogły ukończyć szkoły podstawowej albo gimnazjum dla dzieci i młodzieży w stosownym czasie.

Ma to być pomoc również dla tych uczniów, którzy mają poważne problemy zdrowotne uniemożliwiające normalny tryb nauki, czy których sytuacja życiowa jest na tyle skomplikowana, że naturalny rytm nauki ulega zaburzeniu, co nie pozwala im na dalszą jej kontynuację.

Do szkoły dla dorosłych mogą być również przyjęte osoby przebywające w zakładzie karnym bądź śledczym, pod warunkiem, że ukończyły one 15 lat.

Podstawa prawna: rozporządzenie z 29 grudnia 2009 roku (Dz.U. z 2010 r., nr 2, poz. 3)

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


PIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami mieszkań oraz domów na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez powtarzających się ofert i reklam!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama