Mieszkanie od pośrednika. Co należy do jego obowiązków?

REKLAMA
REKLAMA
Każdy pośrednik, który działa na rynku nieruchomości, musi stosować się do przepisów prawa. Jakimi jeszcze obowiązkami jest obarczony?
Zasady wykonywania zawodu pośrednika zapisane są w Standardach Zawodowych. Skonstruowano je na podstawie ustaleń organizacji zawodowych pośredników w obrocie nieruchomościami w uzgodnieniu z ministrem do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej. Dokładny zapis o standardach zawodowych znajduje się w Dzienniku Urzędowym ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej. Ten dokument normuje obowiązki pośrednika.
REKLAMA
Zobacz także: Jaka forma umowy przedwstępnej jest najlepsza?
REKLAMA
Musimy wiedzieć, że istnieje jeszcze jeden dokument, który określa zawód pośrednika. Jest to ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami. Opisane są w niej warunki, jakie musi spełniać osoba kandydująca na to stanowisko oraz zasady, na jakich zdobywana jest licencja. Odpowiedzialny pośrednik powinien na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje, nie wspominając już o trzymaniu się etyki zawodowej.
Jego podstawowym obowiązkiem jest dopilnowanie, aby interesy osoby, na której rzecz pracuje, zostały wykonywane z największą starannością. Żeby móc wykonywać ten zawód, wymagane jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności.
Zobacz także: Co robić, gdy budowa dewelopera odbiega od projektu?
REKLAMA
REKLAMA