Czy odstąpienie od umowy powinno być wysłane na piśmie
Aktualizacja: 18.10.2011
Kupiliśmy na pokazie zestaw do ćwiczeń. Jednak okazało się, że nie jest o dla nas przydatny. Dlatego po trzech dniach od momenty zawarcia umowy postanowiliśmy go zwrócić. Jednak sprzedawca nie chciał go przyjąć. Twierdzi, że nie możemy odstąpić od umowy, bo nie złożyliśmy odpowiedniego oświadczenia. Czy ma racje? »
Od kiedy liczy się termin do odstąpienia od umowy
Aktualizacja: 18.10.2011
Zakupiłam wózek dziecięcy w sklepie internetowym. Niestety po dokładnym go obejrzeniu stwierdziłam, że mi nie odpowiada i chcę go zwrócić. Sprzedawca nie chce mi go przyjąć ponieważ twierdzi, że minął termin 10 dni od momentu złożenia zamówienia. »
Zwrot towaru zakupionego na licytacji
Aktualizacja: 18.10.2011
Kupiłem telefon komórkowy w sklepie internetowym. Następnego dnia chciałem go oddać korzystając z prawa do namysłu. Sprzedawca powiedział mi jednak, że nie odstąpić od umowy ponieważ telefon został zakupiony na licytacji. Czy miał racje? »
Czy rzecz zakupioną w sieci można reklamować
Aktualizacja: 18.10.2011
Umowy zawierane na odległość różnią się od umów zawieranych bezpośrednio w sklepie tylko formą zakupu, niekiedy ceną oraz możliwością lub jej brakiem zapoznania się z produktem. Nie zmieniają się natomiast zasady odpowiedzialności sprzedawcy za towar niezgodny z umową. »
Czy trzeba płacić za niezamówioną przesyłkę
Aktualizacja: 18.10.2011
Co zrobić, jeśli otrzymasz przesyłkę, której nie zamawiałeś? Czy trzeba za nią zapłacić, odesłać czy zostawić w domu? Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy. »
Prawo do namysłu, czyli odstąpienie od umowy
Aktualizacja: 18.10.2011
Konsumenci, którzy nabywają towary w sieci nie mają możliwości sprawdzenia ich przed zakupem. W przeciwieństwie do sprzedaży dokonywanej bezpośrednio w sklepie. Dlatego też kupujący zostali wyposażeni w prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni i zrezygnowania z zakupu. »
Rezygnacja z usług finansowych zawartych w internecie
Aktualizacja: 18.10.2011
Tak samo jak w przypadku zwykłych zakupów w internecie, z umowy dotyczącej usług finansowych można zrezygnować. Konsument ma na to 14 dni. »
Umowy dotyczące usług finansowych
Aktualizacja: 18.10.2011
W sieci oprócz dokonywania zakupów istnieje również możliwość zawierania umów bardziej skomplikowanych. Jeżeli chcemy zawrzeć umowę z bankiem, towarzystwem ubezpieczeniowym czy inną instytucją finansową możemy tego dokonać nie wychodząc z domu. »
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia zawartej przez Internet
Aktualizacja: 18.10.2011
Umowy, które są zawierane na odległość, czyli m.in. za pośrednictwem Internetu są uprzywilejowane. Konsument może bowiem od nich odstąpić. Umowę uważa się wtedy za niezawartą. »
Czy kupując na kredyt można odstąpić od umowy
Aktualizacja: 18.10.2011
Zakupy dokonane w Internecie często są przez konsumentów finalizowane za pomocą kredytu. Jest on przydatny, szczególnie w sytuacji, gdy nie posiadamy akurat odpowiedniej gotówki. Jeżeli jednak okazuje, że konsument chce zrezygnować z zawartej umowy i zwrócić towar pozostaje, to umowa o kredyt ulega automatycznie rozwiązaniu. »
Czy można odstąpić od umowy zawartej z e-sprzedawcą
Aktualizacja: 18.10.2011
Zakupiłam buty w sklepie internetowym. Gdy zostały dostarczone do mojego domu i dokładnie je obejrzałam oraz przymierzyłam, to przestały mi się podobać. Czy mogę je zwrócić? »
Czy można reklamować rzecz zakupioną przez Internet
Aktualizacja: 18.10.2011
Zakupiłam żakiet przez Internet. Problemy pojawiły sie, gdy została ona zmoczona podczas deszczu. Materiał po prostu zmienił kolor. Czy mogę złożyć reklamację, skoro w ciągu dziesięciu dni nie skorzystałam z możliwości zwrotu zakupionego przez Internet towaru? »
Aktualizacja: 18.10.2011
Wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych OTC (tj. wydawanych bez recepty) przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne jest dopuszczalna. Sprzedażą detaliczną leków bez recepty mogą trudnić sie tylko uprawnione podmioty. »
Aktualizacja: 18.10.2011
Mimo oferowania przez niektóre sklepy internetowe napojów alkoholowych prawo nie zezwala na ich sprzedaż w Internecie. »
Aktualizacja: 18.10.2011
Kwestia odpowiedzialności sprzedawcy za towar po wydaniu rzeczy przewoźnikowi jest problematyczna. Oto kilka najistotniejszych informacji, jakie mogą przydać się konsumentowi, który zamówił towar przez Internet i nie otrzymał paczki albo dotarła ona uszkodzona. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie