Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu szkolenia pracownicze. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące szkolenia pracownicze.
Pieniądze na szkolenie pracowników w 2016 r.
Aktualizacja: 14.01.2016
W 2016 r. aż 200 milionów złotych będą mogli pozyskać właściciele firm z z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na dokształcanie pracowników. Planowane są również zmiany, które sprawią, że środki będą dostępne dla szerszej grupy pracodawców. »
Obowiązki pracodawcy w zakresie bhp wobec telepracownika
Aktualizacja: 08.10.2013
Wykonywanie pracy przez telepracownika poza zakładem pracy nie zwalnia pracodawcy z większości obowiązków służbowych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wobec tego z jakich obowiązków zwolniony jest pracodawca? »
Skutki podatkowe otrzymywanych od pracodawcy świadczeń dodatkowych
Aktualizacja: 25.01.2013
Świadczenia dodatkowe od pracodawcy na dodatkowe kursy, szkolenia czy studia są przychodem pracownika. Istnieją jednak przypadki, w których mogą one być objęte zwolnieniem podatkowym. »
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych na koszt pracodawcy
Aktualizacja: 31.10.2012
Pracownik podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe może liczyć na sfinansowanie ich kosztów przez swojego pracodawcę. Na jakie przywileje od pracodawcy może liczyć pracownik podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe? »
Czy pracodawca może przeprowadzić szkolenie bhp przez Internet?
Aktualizacja: 29.02.2012
Przepisy dopuszczają możliwość przeprowadzania przez pracodawcę szkoleń bhp przez Internet. Dotyczy to jednak tylko szkoleń okresowych dla wybranej grupy pracowników. Osoby zatrudniane na stanowiskach robotniczych nie mogą skorzystać ze szkolenia w formie elektronicznej. »
Zwrot kosztów szkolenia pracownika niepełnosprawnego
Aktualizacja: 20.12.2010
Szkolenie osób niepełnosprawnych może być organizowane przez pracodawcę, a poniesione przez niego koszty szkolenia zatrudnionych osób niepełnosprawnych (na jego wniosek) mogą być zrefundowane ze środków Funduszu do wysokości 90 % tych kosztów, nie więcej jednak niż do wysokości dwukrotnego przeciętnego wynagrodzenia na jedną osobę. »
Szkolenie osób niepełnosprawnych
Aktualizacja: 20.12.2010
Szkolenie osób niepełnosprawnych odbywa się w formach pozaszkolnych w celu nauki zawodu, przekwalifikowania lub podwyższenia kwalifikacji. »
Kto może skorzystać ze szkoleń z Funduszu Pracy?
Aktualizacja: 03.10.2011
Nie tylko bezrobotni mogą korzystać z podnoszących kwalifikacje szkoleń finansowanych z Funduszu Pracy. Również niektóre osoby pracujące są do nich uprawnione. »
Czy czas szkolenia trzeba odpracować
Aktualizacja: 14.10.2010
Szkolenie może oznaczać zarówno szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, jak i szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe pracownika. W tym pierwszym przypadku pracodawca jest zobowiązany do przeprowadzenia takiego szkolenia i poniesienia jego kosztów, natomiast w tym drugim przypadku pracownik może liczyć również na urlop szkoleniowy. Czasu szkolenia nie trzeba odpracować. »
Więcej szkoleń dla bezrobotnych
Aktualizacja: 31.05.2011
Bezrobotny będzie mógł wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń w ciągu roku, jeżeli zgodzi się na to dyrektor powiatowego urzędu pracy. »
Urlopy szkoleniowe dla energetyków
Aktualizacja: 17.08.2010
Pracownicy branży energetycznej muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Z tego względu mają prawo do urlopów szkoleniowych, podczas których zachowują prawo do wynagrodzenia. »
Czym jest instruktaż stanowiskowy
Aktualizacja: 26.07.2010
Instruktaż stanowiskowy powinien zapewnić uczestnikom szkolenia zapoznanie się z czynnikami środowiska pracy, występującymi na ich stanowiskach pracy i ryzykiem zawodowym związanym z wykonywaną pracą, sposobami ochrony przed zagrożeniami, jakie mogą powodować te czynniki oraz metodami bezpiecznego wykonywania pracy na tych stanowiskach. »
Służba BHP- czym jest i komu podlega
Aktualizacja: 26.07.2010
Liczbę pracowników służby bhp ustala pracodawca. Bierze przy tym pod uwagę stan zatrudnienia oraz występujące w zakładzie warunki pracy i związane z nimi zagrożenia zawodowe, a także uciążliwości pracy. Niekiedy jednak inspektor pracy może nakazać utworzenie służby bhp albo zwiększenie liczby pracowników tej służby, jeżeli jest to uzasadnione stwierdzonymi zagrożeniami zawodowymi. »
Kto powinien wchodzić w skład komisji BHP
Aktualizacja: 26.07.2010
Komisja BHP jest powoływana jako organ doradczy i opiniodawczy w przypadku, gdy pracodawca zatrudnia powyżej 250 pracowników. »
Kto może być pracownikiem służby BHP
Aktualizacja: 26.07.2010
Pracownikiem służby BHP może być osoba która spełnia wymagania kwalifikacyjne określone w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ma ukończone szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników tej służby. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie