REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa leasingu finansowego - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa leasingu jest alternatywa dla kredytu. Pobierz bezpłatny wzór umowy leasingu finansowego.


UMOWA LEASINGU FINANSOWEGO

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:

......................................... z siedzibą w ....................................zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Leasingodawcą,


a

 

......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Leasingobiorcą.

§ 1

REKLAMA

1. Leasingodawca zobowiązuje się oddać Leasingobiorcy do używania i pobierania pożytków ............................................................ (zwaną dalej przedmiotem leasingu), Leasingobiorca natomiast zobowiązuje się płacić umówioną opłatę leasingową.

2. Leasingodawca oświadcza, iż w celu wykonania niniejszej umowy zakupił od ................................................. przedmiot leasingu i przekazuje go do używania Leasingobiorcy na czas określony do dnia ............................................................................

§ 2

1. Wartość przedmiotu umowy wynosi ........................................... (słownie: ....................................................................) złotych.

2. Przez cały czas trwania umowy przedmiot leasingu pozostanie własnością Leasingodawcy.

§ 3

1. Leasingobiorca oświadcza, że dokładnie zbadał stan techniczny przedmiotu leasingu i że nie wnosi co do niego żadnych uwag ani zastrzeżeń.

2. Wydanie przedmiotu leasingu następuje w terminie ................... od podpisania niniejszej umowy.

3. Jeżeli po wydaniu przedmiotu leasingu ujawnią się wady, których nie można było ustalić przy wydaniu, uniemożliwiające przewidziane w umowie używanie przedmiotu leasingu, Leasingodawca zobowiązany jest usunąć je niezwłocznie po zawiadomieniu przez Leasingobiorcę.

4. Wady, o których mowa w ust. 3, Leasingobiorca może usunąć na koszt Leasingodawcy.

5. Leasingodawca nie odpowiada za szkody powstałe u Leasingobiorcy na skutek wad przedmiotu leasingu.

§ 4

1. W dniu wydania przedmiotu leasingu Leasingodawca przekaże Leasingobiorcy dokumenty gwarancyjne dotyczące przedmiotu leasingu, otrzymane od gwaranta.

2. Zobowiązania gwaranta z tytułu udzielonej gwarancji Leasingobiorca zrealizuje we własnym zakresie.

3. Leasingobiorca jest zobowiązany dochodzić uprawnień z tytułu gwarancji w autoryzowanych stacjach, stosownie do warunków gwarancji.

4. Leasingobiorca zobowiązany jest informować Leasingodawcę o ujawnionych przedmiotach leasingu i o otrzymanych świadczeniach gwaranta.

5. Dochodzenie praw z tytułu gwarancji nie zwalnia Leasingobiorcy z dokonywania świadczeń ustalonych umową.

§ 5

Leasingodawca nie może na przedmiocie leasingu ustanawiać jakichkolwiek praw na rzecz osób trzecich oraz przelewać swoich praw wynikających z umowy na osoby trzecie.

§ 6

1. Należność za korzystanie z przedmiotu umowy Leasingobiorca będzie uiszczał w postaci rat kapitałowych i opłat dodatkowych.

REKLAMA

2. Rata kapitałowa jest to część wartości przedmiotu umowy, określonej w § 2 ust. 1, którą otrzymuje się dzieląc tę wartość przez liczbę ..................... Rata kapitałowa wynosi więc ......................... (słownie: ....................................................................) złotych.

3. Opłaty dodatkowe oblicza się przy zastosowaniu aktualnej stopy oprocentowania kredytu ............................................ NBP. Podstawę naliczania tych opłat stanowi wartość netto przedmiotu umowy, tj. ta część wartości określonej w § 2 ust. 1, która nie została spłacona w formie rat kapitałowych.

4. Raty kapitałowe wraz z opłatą dodatkową płatne są w okresach rocznych, w terminie 30 dni po upływie każdego roku używania przedmiotu umowy.

§ 7

1. Leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania opłat leasingowych w wysokości ................................................ miesięcznie z góry, do dnia ......................... każdego miesiąca, począwszy od miesiąca w którym nastąpiło przekazanie – wydanie przedmiotu leasingu.

2. W przypadkach opóźnienia w zapłacie opłaty leasingowej Leasingobiorca jest zobowiązany do zapłaty odsetek ustawowych zwłoki za opóźnienie w zapłacie.

3. Wysokość opłaty leasingowej jest waloryzowana w okresach kwartalnych, proporcjonalnie do wskaźnika inflacji ogłaszanego przez GUS.

§ 8

1. Wszelkie należności z tytułu niniejszej umowy Leasingobiorca wpłacał będzie na konto bankowe Leasingodawcy nr ..................

2. Jako zabezpieczenie wszelkich należności Leasingobiorcy względem Leasingodawcy powstałych z tytułu niniejszej umowy, w szczególności zaś raty kapitałowej, Leasingobiorca składa w dniu zawarcia niniejszej umowy weksel in blanco z własnego wystawienia, bez protestu, awalowany przez .......... poręczycieli oraz „deklarację wekslową” podpisaną przez Leasingobiorcę oraz wszystkich poręczycieli.

3. Leasingodawca ma prawo wypełnić weksel w każdym czasie na sumę odpowiadającą wysokości wszelkich należności powstałych z tytułu niniejszej umowy wraz z odsetkami oraz kosztami. Może on również weksel domicylować.

4. O wypełnieniu weksla i jego ewentualnym domicylowaniu Leasingodawca powinien zawiadomić wystawcę listem poleconym wysłanym najpóźniej na 7 dni przed terminem płatności weksla.

§ 9

1. Leasingobiorca jest zobowiązany do ponoszenia wszelkich kosztów związanych z przedmiotem umowy. W szczególności Leasingobiorca jest zobowiązany pokrywać wszelkie opłaty, podatki i inne należności związane z umową leasingu.

2. W czasie trwania niniejszej umowy Leasingobiorca zobowiązany jest do używania przedmiotu leasingu zgodnie z zasadami eksploatacji urządzeń tego typu oraz w sposób zgodny z instrukcją użytkowania przedmiotu leasingu. W szczególności Leasingobiorca obowiązany jest zachowywać przedmiot umowy w stanie technicznym zdatnym do użytku, wynikającym z jego przeznaczenia i prawidłowej eksploatacji.

§ 10

1. Leasingobiorca obowiązany jest ubezpieczyć przedmiot leasingu na własny koszt. Obowiązek ten powinien zostać spełniony najpóźniej w terminie 7 dni od dnia odbioru przedmiotu leasingu.

2. W przypadku gdy przedmiot umowy nie został ubezpieczony w terminie i w zakresie ustalonym w ust. 1, Leasingodawca ma prawo ubezpieczyć przedmiot umowy na koszt Leasingobiorcy.

§ 11

1. W przypadku rozwiązania umowy leasingu Leasingobiorca zobowiązuje się zwrócić przedmiot leasingu w stanie niepogorszonym, wynikającym z zasad prawidłowej eksploatacji.

2. Leasingodawca zastrzega sobie prawo kontrolowania w czasie trwania umowy, stanu przedmiotu leasingu i sposobu jego eksploatacji.

§ 12

1. Umowa wygasa w przypadku utraty, zniszczenia lub uszkodzenia przedmiotu leasingu z przyczyn leżących po stronie Leasingobiorcy albo na skutek siły wyższej.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Leasingobiorca jest zobowiązany zapłacić Leasingodawcy raty kapitałowe i opłaty dodatkowe do końca okresu, na który została zawarta umowa. Ponadto Leasingobiorca zobowiązany jest zwrócić Leasingodawcy przedmiot leasingu lub jego wartość.

§ 13

Leasingobiorca ma prawo z ważnych przyczyn rozwiązać umowę bez wypowiedzenia, ale ponosi w tym przypadku konsekwencje przewidziane w § 12 ust. 2

§ 14

Z upływem terminu na który została zawarta umowa Leasingobiorca zwróci Leasingodawcy przedmiot leasingu.

§ 15

Leasingobiorcy nie przysługuje zwrot wpłaconych należności (rat kapitałowych i opłat dodatkowych) w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy.

§ 16

Strony ustalają następujące kary umowne:

1) za niewydanie przedmiotu leasingu przez Leasingodawcę w terminie umownym – ........... % za każdy dzień zwłoki,

2) za niezwrócenie przedmiotu leasingu przez Leasingobiorcę w terminie wynikającym z umowy – ............. % za każdy dzień zwłoki.

§ 17

Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 18

W kwestiach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 19

Spory mogące wyniknąć między stronami w związku z realizacją niniejszej umowy rozstrzygać będzie sąd ......................................

§ 20

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
           Leasingodawca                         Leasingobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa leasingu finansowego

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szokuje, że trzeba zarabiać mniej niż 674 zł na osobę, by dostać zasiłek rodzinny 95 zł [Waloryzacja do 15 maja 2024 r.?]

Szokuje, że trzeba zarabiać mniej niż 674 zł na osobę, by dostać zasiłek rodzinny. Jednak do 15 maja rząd powinien otrzymać propozycję waloryzacji tego zasiłku. 

Sąd Najwyższy podjął uchwałę dotyczącą kredytów frankowych. Jakie zagadnienia zostały rozstrzygnięte?

Uchwała została podjęta w składzie całej Izby Cywilnej w czwartek 25 kwietnia 2024 r. Odnosi się ona do pięciu kluczowych problemów.

Zapłaciłeś opłatę cukrową? Dziś jest ostatni dzień na złożenie informacji CUK-1. Termin mija i trzeba płacić. Sprawdź zasady.

Zapłaciłeś opłatę cukrową? 25 dzień miesiąca to ostatni dzień na złożenie informacji CUK-1. Czy to wspiera prozdrowotne wybory konsumentów i ogranicza spożycie słodkich napojów? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź na to pytanie, termin mija, a płacić trzeba.

TSUE nakłada karę na Polskę - 7 mln euro za niewdrożenie dyrektywy o ochronie sygnalistów

Niewdrożenie dyrektywy o ochronie sygnalistów będzie kosztowało Polskę 7 mln euro ryczałtu oraz okresową karę w wysokości 40 tys. euro dziennie od momentu ogłoszenia wyroku.

REKLAMA

ZUS wypłacił ponad 15 mld zł na 13. emerytury

13. emerytury trafiły już do 8,5 mln osób, a łączna kwota wypłat przekroczyła 15 mld zł – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Trzynastki są wypłacane wraz z emeryturą i rentą, w terminie ich wypłat.

Waloryzacja zasiłku pielęgnacyjnego. Ile będzie? 300 zł 400 zł? 500 zł?

Dziś zasiłek pielęgnacyjny wynosi jeszcze 215,84 zł miesięcznie. Ile będzie po zbliżającej się waloryzacji? Tego jeszcze nie wiemy - 300 zł? 400 zł? 500 zł?

Producenci będą musieli naprawiać towary, nawet po okresie gwarancyjnym. Unia przyjęła przepisy rozszerzające “prawo do naprawy”

Konsumenci mogą odetchnąć z ulgą. We wtorek Parlament Europejski uchwalił dyrektywę, która ma im zapewnić większą możliwość przedłużania cyklu życia produktów dzięki wprowadzeniu nowych regulacji prawnych. Dla producentów nowe prawo oznacza obowiązek naprawy towarów, nawet po okresie gwarancyjnym. Decyzję Europarlamentu komentuje Mariusz Ryło, CEO Fixit 

Ksiądz aresztowany za oszustwa podatkowe na wielką skalę. Skarb Państwa mógł stracić 5 mln zł

Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali księdza z jednej z parafii warszawskich. Zatrzymanie miało miejsce w kontekście śledztwa dotyczącego oszustw podatkowych i przywłaszczenia funduszy z darowizn. Nadzór nad śledztwem sprawuje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

REKLAMA

Polisa może pokryć drogie leczenie zwierzaka

Polacy kochają zwierzęta domowe. W polskich domach mieszka ok. 8 mln psów i ponad 7 mln kotów. Posiadanie czworonoga to także odpowiedzialność i często kosztowne wizyty u weterynarza. Czy ubezpieczenie dla zwierzaka do dobry pomysł? 

Wsparcie rodziców w czasie egzaminów. Jak pomóc dzieciom przebrnąć przez stresujący czas

Nawet coraz bardziej niezależne dziecko potrzebuje wsparcia rodzica w procesie kształcenia. Wybór szkoły, pomoc w obraniu właściwej ścieżki, wsparcie przy decyzji o zajęciach dodatkowych to ogromnie ważne kwestie. Jak wspierać wyrozumiale? 

REKLAMA