REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa menadżerska - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa zawierana z członkami kadry zarządzającej spółką handlową. Umowa określa prawa i obowiązki stron w związku w wykonywaniem funkcji członka zarządu.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska

REKLAMA


UMOWA MENEDŻERSKA


zawarta w dniu ....................... w ............................., pomiędzy:


1. ............................................. z siedzibą w ................................, ul. ....................................... nr .............., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod nr .......................................................... prowadzonego przez Sąd Rejonowy w .........................................., reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

......................................................... – przewodniczącą Rady Nadzorczej ww. Spółki, która reprezentuje spółkę na podstawie § ..................... statutu tej Spółki,

zwaną w dalszej części umowy Powierzającym lub Spółką,


a


2. ........................................ , zamieszkałym w ............................. przy ul. ........................... nr ..................,  prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: Usługi Menedżerskie, wpisaną do ewidencji działalności Urzędu Miejskiego w ....................................... pod nr ................, NIP: ............................, REGON: ....................., zwanym w dalszej treści umowy Zarządcą,


o następującej treści:


§ 1

1. Strony zgodnie oświadczają, iż celem niniejszego kontraktu jest zapewnienie wysokiego poziomu kierowania Spółką, stworzenie odpowiednich mechanizmów motywacyjnych i  efektywnego zarządzania oraz zapewnienie wzrostu wartości Spółki.

2. Spółka oświadcza, iż w ramach przepisów prawa i postanowień Statutu Spółki zobowiązuje się współdziałać z Zarządcą, umożliwiając mu należyte wykonywanie działalności.

3. Zarządca oświadcza, iż przy wykonywaniu swoich obowiązków wynikających z przepisów prawa lub postanowień niniejszej umowy będzie współdziałać z pozostałymi Członkami Zarządu i organami Spółki zgodnie z postanowieniami Statutu Spółki, regulaminu Zarządu Spółki oraz uchwałami jej organów, zmierzając do zachowania harmonijnej współpracy i ochrony interesów Spółki.

§ 2

REKLAMA

1. Powierzający powierza Zarządcy zarząd – w ramach sprawowanej funkcji Prezesa Zarządu –  przedsiębiorstwem Spółki pod nazwą ............................................  z siedzibą w ..................................., a Zarządca zobowiązuje się do wykonania zarządu.

2. Zarządca obejmuje w zarząd Spółkę jako zespół materialnych i niematerialnych składników, przeznaczonych do realizacji zadań gospodarczych określonych w akcie założycielskim Spółki, ujętych w bilansie i ewidencji księgowej Spółki na dzień wejścia w życie umowy.

3. Postanowienia powyższe nie uchybiają obowiązkom Zarządzającego jako Prezesa Zarządu Spółki ...........................................

§ 3

1. Umowa zostaje zawarta na czas określony ................ lat od dnia ................................. r. do dnia ..................................... r.

2. Każda ze stron uprawniona jest do rozwiązania niniejszej umowy za sześciomiesięcznym wypowiedzeniem złożonym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

3. Spółka może rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku odwołania Zarządcy z pełnionej przez niego funkcji Prezesa Zarządu, o ile odwołanie nastąpiło z powodu:

a) dopuszczenia się rażącego naruszenia prawa,

b) dopuszczenia się przez Zarządcę rażącego naruszenia istotnych postanowień niniejszej umowy,

c) rażącego niedbalstwa Zarządcy, na skutek czego Spółka poniosła szkodę,

d) popełnienia przez Zarządcę przestępstwa stwierdzonego prawomocnym wyrokiem uniemożliwiającym mu dalsze pełnienie funkcji.

§ 4

W granicach przewidzianych obowiązującym polskim prawem Zarządca zarządza spółką i reprezentuje ją na zewnątrz, dokonując wszelkich czynności, z wyjątkiem czynności zastrzeżonych przez Kodeks spółek handlowych oraz statut Spółki ........................... do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.


§ 5

1. Zarządca przy wykonywaniu swoich obowiązków powinien dołożyć staranności wynikającej z zawodowego charakteru swojej działalności, zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu cywilnego, statutu Spółki oraz innymi przepisami.

2. Do obowiązków Zarządcy należy planowanie, zarządzanie i sprawowanie kontroli nad działalnością Spółki, a w szczególności:

a) realizowanie strategii rozwoju Spółki zatwierdzonej przez Walne Zgromadzenie Spółki i Zarząd Spółki,

b) tworzenie miejsc pracy zgodnie ze strategią rozwoju nakreśloną przez Zarząd Spółki,

c) umacnianie konkurencyjności i wydajności Spółki poprzez:

– właściwe zarządzanie personelem Spółki, a także zastosowanie systemu motywacji ustalonego przez Zarząd,

– obniżanie kosztów własnych oraz optymalne wykorzystanie możliwości działania Spółki,

d) właściwe wykorzystanie majątku trwałego i obrotowego Spółki,

e) wysuwanie propozycji wniosków prawnych dotyczących pracowników,

f) administrowanie bieżącą działalnością i prowadzenie dokumentacji działalności Spółki,

g) przedstawianie Zarządowi całej dokumentacji związanej z działalnością Spółki,

h) nadzór i koordynacja działalności związanej z organizacją logistyki sprzedaży,

i) przekazywanie Zarządowi sprawozdań ze sprzedaży,

j) sprawowanie nadzoru nad zleceniami,

k) dbanie o terminowość sprzedaży,

l) tworzenie polityki płacowej i osobowej Spółki.

§ 6

1. Zarządca ponosi odpowiedzialność majątkową za szkody wyrządzone Spółce, a będące następstwem jego zawinionego działania lub zaniechania. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje działania siły wyższej.

2. Zarządca jest materialnie odpowiedzialny za przedmioty i środki finansowe należące do Spółki, które zostały mu powierzone w celu prowadzenia działalności.

3. Zarządca zobowiązany jest do kontroli wykonywania postanowień obowiązujących w Spółce aktów normatywnych.

§ 7

1. Zarządca odpowiada przed Spółką za wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

2. Działalność Zarządcy oceniana jest na podstawie następujących wyników ekonomicznych:

a) zysk netto Spółki,

b) terminowość realizacji zadań Spółki,

c) prawidłowy przepływ środków finansowych.

3. Zarządca zobowiązany jest do przedstawiania Zarządowi Spółki kwartalnych sprawozdań z postępu w wypełnianiu postanowień niniejszej umowy oraz działalności Spółki, a także do przedstawiania wniosków wymagających podjęcia stosownych uchwał.

§ 8

1. Zarządca jest obowiązany do zachowania w tajemnicy w okresie obowiązywania niniejszej umowy oraz przez okres 2 lat od jej ustania wszelkich informacji dotyczących Spółki, których ujawnienie może narazić na uszczerbek interesy Spółki.

2. Zarządca zobowiązuje się z chwilą zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Zarządu i obowiązywania niniejszej umowy przekazać protokołem zdawczo-odbiorczym Zarządowi lub osobie przez Zarząd upoważnionej, dokumenty i materiały uzyskane w trakcie pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.

§ 9

1. Zarządcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości ................................. złotych  miesięcznie netto + podatek VAT.

2. Wynagrodzenie o jakim mowa wyżej płatne będzie przelewem na rachunek Zarządcy w Banku .............................., ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca.

3. Zarządca może otrzymywać nagrody kwartalne i nagrody roczne na zasadach ustalonych przez Radę Nadzorczą.

4. Zarządcy przysługuje prawo do płatnego, wg zasad określonych w ust. 1, urlopu w wymiarze 26 dni roboczych w roku kalendarzowym.

5. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów wykonywania niniejszej umowy, a w szczególności kosztów podróży służbowych krajowych i zagranicznych, służbowego telefonu komórkowego, kosztów użytkowania samochodu służbowego.

6. Zarządca ma prawo do korzystania i dysponowania samochodem służbowym.

7. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co obejmuje m.in. koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia, koszty szkoleń, kursów i seminariów, koszty materiałów szkoleniowych, co wcześniej winno być uzgodnione z Prezesem Zarządu.

§ 10

Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy postanowień niniejszej umowy.

§ 11

1. Wszelkie zmiany, uzupełnienia lub rozwiązanie niniejszej umowy winny być dokonane na piśmie pod rygorem nieważności.

2. W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy zastosowanie mieć będą odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu spółek handlowych.

§ 12

Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
               Spółka                                   Zarządca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł już pewna. Czy jeszcze w 2024 roku?

22 kwietnia 2024 r. (w odpowiedzi na interpelację poselską) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - przewidujący podwyższenie kwoty zasiłku pogrzebowego z 4000 zł do 7000 zł zostanie w najbliższych dniach skierowany do opiniowania w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.

1500,00 zł dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, kiedy złożyć wniosek, by otrzymać część pieniędzy już w wakacje.

Katalog świadczeń mających wspomóc rodziców w wychowaniu dzieci się poszerza – 800 plus, Dobry Start, dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego, samotnego wychowywania dziecka, na dojazdy. Na początku roku szkolnego przelew dla niektórych rodziców może wynieść nawet 1500,00 zł.

Likwidacja CBA - projekt ustawy już jest! Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, powstanie CBZK

Projekt ustawy likwidującej Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) rząd ma przyjąć w II kwartale 2024 r. Tak wynika z informacji umieszczonych w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Większość zadań CBA zostanie przekazana policji, tj. do nowego Centralnego Biura Zwalczania Korupcji (CBZK).

Najdroższa profilaktyka jest i tak tańsza niż najtańsze leczenie. Regulacje prawne zgłoszenia badania działania wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro

5 lat projektowanie leku; 5 lat badań klinicznych; 5 lat czasu koncernu na komercjalizację leku; 5 lat rynkowego życia produktu. Życie leku na rynku to co do zasady tylko ułamek życia leku. A jak wyglądają procedury w przypadku wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (czyli w laboratorium). Tekst przybliża trudne obowiązki badacza i sponsora i rynek europejski wyrobów medycznych.

REKLAMA

Co robić, gdy urodzi Ci się dziecko. Jeśli nie zrobisz tej rzeczy w ciągu 21 dni, urzędnik sam wybierze imię dla niemowlaka

Gdy urodzi Ci się dziecko, pierwszym krokiem jest zgłoszenie tego faktu do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego. Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Jeśli chcesz zgłosić urodzenie dziecka przez internet, potrzebujesz profilu zaufanego lub e-dowodu. Te narzędzia pozwalają potwierdzić twoją tożsamość.

Klamka zapadła. PE zatwierdził przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku

Klamka zapadła. UE zatwierdziła przedłużenie dostępu ukraińskich produktów do europejskiego rynku. 

Formuła 2015 r. Kto zdaje tą maturę w maju 2024 r.? Na jakich arkuszach? Jakie wymogi?

Formuła 2015 r. jest mniej popularną formą egzaminu maturalnego niż Formuła 2023 r. Kto zdaje ten egzamin? Gdzie znajdzie wymogi egzaminacyjne?

Formuła 2023 r. Kto zdaje? Jakie arkusze egzaminacyjne? Jakie wymogi?

Na egzaminie maturalnym jest Formuła 2023 i Formuła 2015 r. Zdecydowana większość maturzystów podlega egzaminowi w "Formule 2023". Co charakteryzuje ten egzamin?

REKLAMA

Kto zdaje Formułę 2023, a kto Formułę 2015? [Matura 2024 r. i dwa rodzaje egzaminu]

W 2024 r. egzamin maturalny będzie przeprowadzany w dwóch formułach: w Formule 2023 oraz w Formule 2015.

Matura 2024. Co można zabrać na salę? A co trzeba mieć?

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Przypominamy, co można zabrać na salę, a co obowiązkowo trzeba mieć. 

REKLAMA