REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa licencyjna - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie licencyjnej Licencjodawca upoważnia Licencjobiorcę do korzystania z zastrzeżonego znaku towarowego. Umowa wykorzystywana przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa licencyjna

REKLAMA


UMOWA LICENCYJNA


zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...........................................,

...........................................,

zwanym dalej Licencjodawcą,


a


......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................,

reprezentowaną przez:

...........................................,

...........................................,

zwanym dalej Licencjobiorcą.


§ 1

1. Licencjodawca oświadcza, że jest uprawnionym do znaku towarowego nr ..................................

2. Znak ten został zarejestrowany na podstawie decyzji Urzędu Patentowego RP z dnia ............................................... r. Odpis niniejszej decyzji stanowi załącznik nr 1 do niniejszej umowy.

3. Licencjodawca oświadcza, że opłaty za prawo ochronne zostały uiszczone, a ochrona z tego prawa trwa do dnia .........................

§ 2

1. Licencjodawca udziela licencji i upoważnia Licencjobiorcę do korzystania ze znaku towarowego, o którym mowa w § 1 w zakresie prowadzonej działalności na okres  ...........................................

2. Udzielanie sublicencji jest niedopuszczalne.

3. Przez używanie znaku należy rozumieć oznaczanie nim produktów oraz wprowadzanie ich tak oznakowanych do sprzedaży, a także stosowanie tego znaku w reklamach tych produktów prowadzonych w jakiejkolwiek formie.

4. Licencjodawca upoważnia Licencjobiorcę do używania znaku, o którym mowa w § 1, dla oznaczania produktów wymienionych w załączniku nr 2, który stanowi integralną część niniejszej umowy.

5. Strony wspólnie ustalają, że produkty, o których mowa w ust. 4, opatrzone tym znakiem muszą spełniać wymagania jakościowe określone przez Licencjodawcę, które zawiera załącznik nr 3 do niniejszej umowy.

6. Licencjobiorca obowiązany jest wskazywać na produktach i w reklamach, że korzysta z licencji na używanie znaku towarowego, poprzez umieszczenie oznaczenia „lic.” w sąsiedztwie znaku towarowego.

7. Licencjodawca zastrzega sobie prawo kontrolowania Licencjobiorcy w zakresie przestrzegania wymogów jakościowych, o których mowa w ust. 5.

8. W przypadku naruszania rygorów jakościowych, o których mowa w ust. 5, Licencjodawca może obciążyć Licencjobiorcę karą umowną, w wysokości ............................... złotych. Ponadto w takim przypadku Licencjodawca ma prawo rozwiązania niniejszej umowy w trybie natychmiastowym.

§ 3

Umowa zostaje zawarta na ......................................................

§ 4

1. Licencjodawca zobowiązuje się do nieodpłatnego świadczenia pomocy w ramach używania ww. znaku towarowego, a to poprzez udostępnienie w terminie 30 dni od podpisania niniejszej umowy:

a) kopii dokumentacji technicznej i projektowej (opis, zastrzeżenia, rysunki, obliczenia oraz schematy),

b) wytycznych technologicznych,

c) wyników prób i badań,

d) przeprowadzenia pełnego szkolenia pracowników wskazanych przez Licencjobiorcę,

e) przekazania doświadczeń związanych z wdrożeniem.

2. Pomoc określona w ust. 1 udzielana będzie w trakcie organizowania procesu produkcyjnego wytwarzania produktów, o których mowa w § 2 ust. 4-5, oraz w trakcie rozruchu i przez okres ......................... dni od momentu osiągnięcia pełnej zdolności produkcyjnej.



§ 5

1. Licencjodawca ma obowiązek utrzymywać w mocy prawo z rejestracji oraz przedłużać rejestrację przez czas obowiązywania umowy licencyjnej.

2. W przypadku uchybienia obowiązku, o którym mowa w ust. 1, Licencjobiorca ma prawo obciążyć Licencjodawcę karą umowną w kwocie .............. złotych. Nie uchybia to prawu żądania odszkodowania uzupełniającego za szkodę przewyższająca wartość zastrzeżonej kary umownej.

3. Licencjobiorca ma obowiązek używania znaku towarowego będącego przedmiotem licencji, przez okres oznaczony w niniejszej umowie i na warunkach w niej określonych.

§ 6

1. Licencjobiorca zobowiązuje się do uiszczenia opłaty licencyjnej za poszczególne roczne okresy obliczeniowe w wysokości ................................... złotych w terminie ..................... dni od daty zakończenia każdego roku obliczeniowego wytwarzania przedmiotowych produktów na rachunek Licencjodawcy,  w Banku ......................... nr rach. ..........................................................

2. Licencjodawca ma prawo do naliczania odsetek ustawowych z tytułu nieterminowo regulowanych opłat.

§ 7

Licencjobiorca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji technicznych (know-how) przekazanych mu w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.

§ 8

Podczas trwania umowy Licencjobiorca nie może produkować ani sprzedawać produktów nie oznaczonych znakiem towarowym, o którym mowa w § 1, a które konkurowałyby z wyrobami wymienionymi w załączniku nr 1 do niniejszej umowy.

§ 9

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

1. Do wszystkich spraw nie unormowanych w niniejszej umowie będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 30.06.2000 r. – Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2001 r., Nr 49 poz. 508).

2. W sprawach nie uregulowanych w powyżej wymienionej ustawie zastosowanie będą miały odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 11

Ewentualne spory wynikłe w związku z realizacją niniejszej umowy rozstrzygać będzie sąd w ..........................................................

§ 12

1. Umowa obowiązuje od daty jej podpisania przez obie strony.

2. Z chwilą podpisania niniejszej umowy tracą moc wszelkie wcześniejsze ustalenia stron, dotyczące przedmiotu uregulowanego niniejszą umową.

§ 13

Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
            Licencjodawca                         Licencjobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa licencyjna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W 2025 r. kolejna waloryzacja progów dochodowych w świadczeniach z ZUS

Od 1 marca 2024 r. kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wynosi 2419,33 zł, w 2025 r. zostanie zwaloryzowane. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż próg dochodowy dla tzw. świadczenia 500 plus nie zostanie w najbliższym czasie zniesiony. 

Renta wdowia: od kiedy i dla kogo 2024, czy będzie działała wstecz

W piątek, 26 lipca komisja rozpatrzyła poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o wprowadzenie tzw. renty wdowiej.

Czy renta wdowia weszła już w życie?

Przepisy wprowadzające instytucję renty wdowiej nie weszły jeszcze w życie. Ustawa została uchwalona przez Sejm w piątek 26 lipca, jednak to nie koniec prac legislacyjnych. Nowelizacją zajmie się teraz Senat. Co już wiemy o rencie wdowiej? Jakie rozwiązania zaproponował rząd i kiedy miałyby wejść w życie?

Zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie dotyczące informatorów

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. Chodzi o informatory zawierające przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025 r.

REKLAMA

Emerytury stażowe w lipcu? OPZZ informuje co się dzieje z projektem

Na piątek, 26 lipca 2024 r. na godzinę 12:15 zaplanowane jest posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która zajmie się kwestią emerytur stażowych. Jest to odpowiedź na wniosek OPZZ przypominający o projekcie ustawy OPZZ i Lewicy dotyczący emerytur stażowych.

2520 zł dodatku dopełniającego do renty socjalnej, ale nie dla wszystkich

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Zakłada on wypłatę dodatku dopełniającego osobom uprawnionym do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji. Od kiedy będzie przysługiwał nowy dodatek?

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności. Co zadecydował Senat?

Senat obradował nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowe przepisy mają przedłużyć maksymalnie o 6 miesięcy ważność orzeczeń o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności, które wygasają 30 września 2024 r.

Renta wdowia: Będą dalsze prace – projekt został skierowany do komisji sejmowej

W czwartek, 25 lipca 2024 r., podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby zadeklarowały chęć dalszej pracy nad projektem w sprawie renty wdowiej. Regulacja została skierowana do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jej posiedzenie zaplanowano na piątek, 26 lipca.

REKLAMA

Lista organizacji mających prawo do otrzymania 1,5% podatku rolnego. Wnioski w wpis do końca roku

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że do 31 grudnia 2024 r. można składać wnioski o wpis na listę podmiotów uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku rolnego za bieżący rok.

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek do 15 września

Nadal można dostać od 1000 do 2000 złotych dopłaty do wypoczynku dzieci. Chodzi o obozy sportowe. Wniosek trzeba złożyć do 15 września. W czasie obozu mają się odbywać co najmniej 2 godziny zajęć sportowych dziennie, wewnętrzne zawody, turnieje i wycieczki.

REKLAMA