REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Czternasta emerytura 2023

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto w październiku otrzyma list z ZUS?

W październiku 7,8 mln osób w całym kraju i 621,5 tys. w województwie dolnośląskim może spodziewać się listu z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zakończyła się wypłata czternastek przez ZUS

We wrześniu 2023 r. do emerytów i rencistów trafiło łącznie blisko 17,5 mld zł. Większość seniorów pobiera swoje świadczenia, w tym czternastą emeryturę, na konto w banku.

15 września czternastki trafią do kolejnych emerytów i rencistów

W najbliższy piątek świadczenia otrzyma ok. 1,5 mln osób. Czternastki nie otrzymają osoby ze świadczeniem zawieszonym na dzień badania prawa do "czternastki", np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania

5 września ZUS wypłacił kolejne czternastki. Kiedy następne terminy?

Trwa wypłata tzw. czternastek. Pierwsze świadczenia trafiły do emerytów i rencistów 1 września. Kto może otrzymać świadczenie i w jakiej wysokości?

REKLAMA

Rozpoczęła się wypłata czternastej emerytury

Od 1 września 2023 r. organy rentowe zaczęły wypłacać czternastą emeryturę. Dodatkowe świadczenie jest wyższe niż w poprzednim roku i wynosi 2650 zł brutto.

Komunikat ZUS: Pierwsze czternaste emerytury wypłacimy 1 września. Kolejne 5, 6, 10, 15, 20 i 25 września. [29 VIII]

ZUS: przeciętny emeryt otrzyma czternastkę wyższą niż rok temu

14. emerytura dla rolników w 2023 roku - 2650,00 zł brutto. Komunikat KRUS: terminy i kwoty wypłat. Co z osobami uprawnionymi do renty rodzinnej?

Kiedy i w jakiej kwocie otrzymają czternastą emeryturę (określaną w przepisach jako "dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów") rolnicy otrzymujący emeryturę lub rentę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS)? Kto nie dostanie 14. emerytury w 2023 roku?

2202,5 zł: Czy dodatek pielęgnacyjny 294,39 zł dla emeryta 75+ zmniejsza czternastą emeryturę brutto i netto? [oblicz swoją czternastkę]

Czy dodatek pielęgnacyjny 294,39 zł zmniejsza czternastą emeryturę? Uwzględniając dodatek przekraczam limit 2900 zł brutto i wpadam w zasadę "złotówka za złotówkę".

REKLAMA

Tylko 811 000 Polaków otrzyma: 2202,5 zł z czternastki i jednocześnie pełną emeryturę. Rząd mówił o 6,8 mln. Skąd ta różnica?

811 000 Polaków otrzyma 2200 zł z czternastki i pełną emeryturę. Nie ma im co zazdrościć. Bo wynika to z tego, że mają emeryturę minimalną. Albo poniżej minimalnej (np. 500 zł brutto).

Czternastka w 2023 r. Kto otrzyma świadczenie?

Czternasta emerytura zostanie wypłacona z urzędu przez ZUS i inne organy rentowe. Ile czternastek można otrzymać? Kto nie dostanie świadczenia?

Komunikat ZUS: Wysokość czternastych emerytur od 1588,44 zł do 5500 zł. Kwoty brutto i netto [Tabela]

ZUS przedstawił wyliczenia, ile wyniesie czternasta emerytura przy uwzględnieniu zasady "złotówka za złotówkę". Kwoty brutto i netto w tabeli.

Czternasta emerytura 2023 – kiedy i ile? Rozporządzenia opublikowane

W Dzienniku Ustaw opublikowano dwa rozporządzenia dotyczące czternastej emerytury w 2023 r. W którym miesiącu zostanie wypłacona czternastka i w jakiej wysokości?

M.Maląg: Koszt czternastej emerytury 20 mld zł. Przy kwocie 2200 zł netto i 2650 zł brutto. Skorzysta 9 mln osób

Koszt 14. emerytury dla budżetu w '23 wyższy o 9 mld zł od planu

2650 zł wyniesie 14. emerytura we wrześniu 2023 r. Resort pracy poinformował, że trwają prace nad projektami rozporządzeń w tej sprawie

Resort pracy poinformował, że trwają prace nad projektami rozporządzeń czternastych emerytur. Zgodnie z rządową informacją czternaste emerytury zostaną wypłacone we wrześniu, a ich wysokość wyniesie 2650 zł brutto.

14 emerytura 2023 r.- dostaniesz mniej niż myślisz.

14 emerytura ma być wypłacona we wrześniu. W 2022 r. była zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych - ZUS pobierał od niej tylko składkę zdrowotną. W tym roku zwolnienie już nie obowiązuje więc osoby uprawnione do tego świadczenia dostaną je pomniejszoną dodatkowo o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Czternasta emerytura na stałe. Dla kogo?

Czternasta emerytura będzie wypłacana seniorom co roku. Jakie rozwiązania znalazły się w ustawie wprowadzającej czternastkę na stałe? Kto otrzyma świadczenie?

Kiedy wypłata czternastej emerytury w 2023 r.?

Najprawdopodobniej czternasta emerytura zostanie wypłacona na przełomie sierpnia i września, podobnie jak w ubiegłym roku - powiedziała w środę w PR24 minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że decyzję co do terminu wypłaty świadczenia podejmie rząd.

REKLAMA