REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Hołownia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Trzaskowski wydał zarządzenie dotyczące symboli religijnych w urzędach. Hołownia komentuje

Prezydent Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie dla Warszawy dotyczące wprowadzenia 16 standardów "równego traktowania”. Jest to szerokie zarządzenie, które dotyczy kwestii związanych z równouprawnieniem i zakazem dyskryminacji. Ocenił je marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Dla kogo babciowe? Będą trzy rodzaje świadczeń: Aktywni rodzice w pracy - 1500 lub 1900 zł, Aktywnie w żłobku - 1500 zł lub 1900 zł oraz Aktywnie w domu - 500 zł miesięcznie

"Babciowe", czyli projekt ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu małego dziecka "Aktywny rodzic". Pod hasłem "babciowe" przewidziane są trzy rodzaje świadczeń: "aktywni rodzice w pracy" - na 1500 zł (lub 1900 zł), "aktywnie w żłobku" - na 1500 zł (lub 1900 zł) oraz "aktywnie w domu" - na 500 zł miesięcznie. Nowe świadczenia ("babciowe") mają wejść w życie 1 października 2024 roku.

Hołownia został wprowadzony w błąd. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wygaszony

Jeżeli mamy wielodzietną matkę, która nie pójdzie do pracy, to ona nie dostanie babciowego, jak rozumiem z tych założeń, które dostałem". "A dobrze zarabiająca kobieta, która ma jedno dziecko te pieniądze dostanie. Nie chodzi o to, żeby żałować tej kobiecie, tylko o to, żeby nie było niesprawiedliwie.

Hołownia: Wielodzietna matka nie dostanie świadczenia, a dobrze zarabiająca kobieta, która ma jedno dziecko te pieniądze dostanie

Mamy wątpliwości w sprawie babciowego – powiedział w TVN 24 marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Wypowiedź spotkała się z dużym odzewem.

REKLAMA

Renta socjalna: Ustawa powinna być procedowana jak najszybciej – mówi marszałek Sejmu Szymon Hołownia

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej zakłada zwiększenie tej renty do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Zdaniem marszałka Sejmu Szymona Hołowni projekt ustawy powinien być procedowany jak najszybciej.

11 grudnia w Sejmie. "Demokratycznych emocji nie zabraknie"

11 grudnia w Sejmie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia: "Demokratycznych emocji z pewnością nie zabraknie. Ważne dni dla Polskiej demokracji".

REKLAMA

REKLAMA