REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Opieka nad seniorem

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bon senioralny - dla kogo 2150,00 zł miesięcznie? Na jakie usługi dla seniora?

Wartość bonu senioralnego wyniesie maksymalnie 2150,00 zł, co odpowiada połowie minimalnego wynagrodzenia w drugiej połowie 2024 roku. Osobą uprawnioną do korzystania z usług świadczonych w ramach bonu senioralnego będzie osoba, która ukończyła 75. rok życia w przypadku, której jest możliwe zidentyfikowanie określonych potrzeb w zakresie podstawowych czynności dnia codziennego.

Papież Franciszek: nie zostawiajcie seniorów samych, nie wystarczą programy pomocy

Papież Franciszek zaapelował, by nie pozostawiać osób starszych samych. Nie wystarcza opracowanie „programów pomocy” - mówił w sobotę podczas spotkania z 6 tysiącami seniorów i wnuków w Watykanie. Opowiadał o swoim dzieciństwie w Argentynie, spędzonym z dziadkami - włoskimi imigrantami.

Bon senioralny. System wsparcia osób starszych wychodzi z szarej strefy i wkracza do srebrnej gospodarki.

Bon senioralny w drugiej połowie 2025 r. Potrzeba dziesiątek tysięcy opiekunów. Przejście z szarej strefy do srebrnej gospodarki.

Bon opiekuńczy ma być nowym świadczeniem dla seniorów. Co już o nim wiemy?

Czy zostanie wprowadzony bon dla seniorów? Ile może wynosić? Minister Marzena Okła-Drewnowicz podała szczegóły planowanych rozwiązań.

REKLAMA

Wynagrodzenie za stałą opiekę nad osobą bliską

Czy opieka nad bliskim jest płatna? Czy opieka mieści się w zakresie zwykłego obowiązku alimentacyjnego wobec krewnych i tak zwanych zasad współżycia społecznego? Czy opiekun może żądać zwrotu poniesionych kosztów? Być może będą zmiany w przepisach – RPO i Ministerstwo Sprawiedliwości mają swoje propozycje.

Korpus Wsparcia Seniorów w 2023 roku

Czym jest i dla kogo przeznaczony jest Korpus Wsparcia Seniorów? Ile rząd przeznaczy środków na Korpus Wsparcia Seniorów w 2023 roku? Co powinny zrobić gminy i kiedy?

Senior plus - rusza nowy nabór wniosków o dofinansowanie

Celem programu Senior plus jest zwiększenie aktywności uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla seniorów

REKLAMA

REKLAMA