REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Usługi sąsiedzkie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Usługi sąsiedzkie. 1 listopada ruszy nowa forma świadczenia pomocy społecznej

1 listopada ruszy nowa forma świadczenia pomocy społecznej – usługi sąsiedzkie. "Będzie to ważne wsparcie przede wszystkim dla osób starszych, które nie potrzebują jeszcze specjalistycznej pomocy, ale trudno im np. zrobić większe zakupy" – wskazuje szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Usługi sąsiedzkie już od 1 listopada 2023 r. Kto może skorzystać z pomocy sąsiadów organizowanej przez gminy

Usługi sąsiedzkie uzupełniły katalog świadczeń z pomocy społecznej. Przepisy, które wprowadzają usługi sąsiedzkie wchodzą w życie 1 listopada. Na czym polegają usługi sąsiedzkie: kto może z nich skorzystać, kto może je świadczyć? Jaką będzie rola organów gmin? Wyjaśniamy.

S. Szwed: od 1 listopada samorządy mogą uruchomić usługi sąsiedzkie

Od 1 listopada samorządy mogą uruchomić usługi sąsiedzkie; to pomoc w prostych czynnościach, jak posprzątanie mieszkania, czy zrobienie zakupów - powiedział PAP wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Władze lokalne zdecydują o tym, jak świadczone będzie to wsparcie i ile będzie kosztowało.

Gmina wypłaci wynagrodzenie za posprzątanie mieszkania emerytowi albo zrobienie mu zakupów. Chyba że wybierzesz wolontariat [1 listopada 2023 r.]

Od 1 listopada samorządy mogą uruchomić usługi sąsiedzkie; to pomoc w prostych czynnościach, jak posprzątanie mieszkania, czy zrobienie zakupów - powiedział PAP wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Władze lokalne zdecydują o tym, jak świadczone będzie to wsparcie i ile będzie kosztowało.

REKLAMA

Usługi sąsiedzkie już od 1 listopada! Na ten cel przeznaczono prawie 30 mln zł

Usługi sąsiedzkie to nowa forma usług społecznych. Wprowadza je nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, która wchodzi w życie 1 listopada 2023 r. To wsparcie przede wszystkim dla osób starszych, które potrzebują pomocy np. przy zrobieniu zakupów czy sprzątaniu mieszkania. Na ten cel przeznaczono blisko 30 mln zł.

Usługi sąsiedzkie

Usługi sąsiedzkie to nowa forma świadczenia usług opiekuńczych z pomocy społecznej. Od kiedy mogą być świadczone, przez kogo i na jakich zasadach?

Możesz pomóc sąsiadowi, który ukończył 65 lat. I otrzymać wynagrodzenie za zrobienie zakupów, porządków, towarzystwo [usługi sąsiedzkie]

1 listopada 2023 r. wchodzą w życie przepisy o usługach sąsiedzkich. Pozwalają gminom wypłacać wynagrodzenie dla osób pomagających swoim sąsiadom. 

Chcesz pomóc i dorobić? Są wynagrodzenia za pomoc sąsiadowi w potrzebie. Trzeba przejść szkolenie. Na początek 30 mln zł

Wprowadzamy nową formę usług opiekuńczych. To usługi sąsiedzkie - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

REKLAMA

Usługi sąsiedzkie już od listopada. Nowe rozwiązanie dla samotnych seniorów!

Usługi sąsiedzkie to nowa forma wsparcia dla seniorów. Rząd już uchwalił nowelizację ustawy o pomocy społecznej w tej sprawie. Korzystanie z odpłatnych usług sąsiedzkich będzie możliwe już od listopada 2023 roku. Kto może skorzystać, na jakich warunkach?

Usługi sąsiedzkie – nowe świadczenie z pomocy społecznej

Usługi sąsiedzkie to nowy rodzaj świadczeń z pomocy społecznej. Katalog świadczeń poszerzyła nowelizacja ustawy o pomocy społecznej uchwalona pod koniec lipca 2023 r. Na czym polegają usługi sąsiedzkie? Kiedy przepisy o usługach sąsiedzkich wchodzą w życie? Wyjaśniamy.

Ilu Polaków pracuje na emeryturze? Usługi sąsiedzkie - dofinansowanie za pomoc sąsiadowi

Coraz więcej osób pozostaje na rynku pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Liczba pracujących emerytów w 2015 r. wynosiła 575,4 tys., a pod koniec 2021 r. pracowało 812,9 tys. emerytów – powiedział PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Wiceminister zapowiedział m.in. zmiany w ustawie o pomocy społecznej. "Chcemy wprowadzić usługi sąsiedzkie. To dofinansowanie za pomoc sąsiadowi. W tej chwili nad tym pracujemy. Musimy znaleźć takie rozwiązanie, które nie byłoby fikcją i nie prowadziło do nadużyć" – dodał.

REKLAMA