REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podatek zapłacisz kartą. Skarbówka wprowadza nowe udogodnienia w e-US

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Podatek zapłacisz kartą. Skarbówka wprowadza nowe udogodnienia w e-US
Podatek zapłacisz kartą. Skarbówka wprowadza nowe udogodnienia w e-US
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Od marca 2025 roku w e-Urzędzie Skarbowym zapłacisz podatek kartą płatniczą! Krajowa Administracja Skarbowa planuje wdrożenie nowych funkcji, które ułatwią życie podatnikom. Oprócz płatności kartą, osoby posługujące się językiem migowym będą mogły skorzystać z wideorozmów z ekspertem KAS. To kolejny krok ku uproszczeniu i usprawnieniu kontaktu z administracją skarbową.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapowiada dalszy rozwój usług skierowanych do obywateli na lata 2024-2028. Wśród zaplanowanych zmian, które mają zostać wdrożone w 2025 roku, znajduje się m.in. możliwość płacenia podatków kartą płatniczą za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego. Z kolei aplikacja mobilna e-Urząd Skarbowy, udostępniona w styczniu, zyska nowe funkcje, umożliwiając m.in. dostęp do kont organizacji. KAS zapowiada również wprowadzenie usługi dla osób posługujących się językiem migowym, umożliwiając im wideo rozmowy z ekspertami administracji skarbowej.

REKLAMA

Płatności podatków kartą płatniczą w serwisie e-US

REKLAMA

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że w perspektywie 2024-2028 planuje kontynuowanie budowy i rozwoju usług pro-klienckich. Wskazała, że zmiany planowane do wdrożenia w I i II kwartale 2025 r. to m.in. płatności w e-Urzędzie Skarbowym (e-US).

"Planujemy usprawnić proces płatności w serwisie e-US tak, aby klienci mogli wygodnie wpłacać podatki korzystając z różnych narzędzi, w tym z płatności kartą. Termin wdrożenia płatności kartą płatniczą zaplanowaliśmy na marzec 2025 r." - poinformowała KAS.

Aplikacja e-US z nowymi możliwościami

Przypomniała, że w styczniu br. udostępniła aplikację mobilną e-Urząd Skarbowy na smartfony. "Każdy użytkownik aplikacji ma łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do usług e-Urzędu Skarbowego. Aplikacja będzie wdrażana w kilku etapach. Obecnie użytkownicy mają dostęp do wszystkich usług na koncie osoby fizycznej" - podała KAS. W czerwcu 2025 r. planuje natomiast rozszerzyć zakres funkcjonalności aplikacji o dostęp do konta organizacji. "Już dziś z użyciem aplikacji e-US można rozliczyć PIT" - zaznaczyła KAS.

Osoby posługujące się językiem migowym skorzystają z wideo rozmowy

Urząd planuje również wdrożenie nowej usługi w ramach Multikanałowego Centrum Komunikacji. "Osoby ze szczególnymi potrzebami, posługujące się językiem migowym, będą mogły umówić się na wideo rozmowę z ekspertem Krajowej Administracji Skarbowej" - poinformowała KAS.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czym jest e-Urząd Skarbowy? Do czego służy?

e-Urząd Skarbowy to serwis na podatki.gov.pl, w którym klienci Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) szybko, łatwo i kompleksowo załatwią swoje sprawy podatkowe. Zrobią to w dowolnym momencie i korzystając z dowolnego urządzenia. Aby z niego skorzystać, wystarczy zalogować się przez login gov.pl (tj. profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną), danymi podatkowymi lub aplikacją mObywatel. Dzięki personalizacji danych w e-Urzędzie Skarbowym zalogowany użytkownik ma dostęp do przeznaczonych dla niego informacji i usług.

W e-Urzędzie Skarbowym znajdziesz takie usługi jak:

  • Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38),
  • e-mikrofirma (bezpłatną aplikację do generowania i wysyłania JPK),
  • Mandaty - wykaz twoich mandatów karnych,
  • Płatności online,
  • Zwroty podatków,
  • Akty notarialne,
  • Historia deklaracji,
  • Pełnomocnictwa.

W eUS uzyskasz dostęp do:

  • swoich aktualnych danych, a jeśli prowadzisz działalność, to również danych tej działalności,
  • informacji o swoim indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. mikrorachunku podatkowym, na który wpłacisz należne podatki,
  • złożonych i otrzymanych dokumentów,
  • historii płatności,
  • historii logowania,
  • informacji o udzielnych pełnomocnictwach.

Złożysz do urzędu skarbowego:

Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu lub stanie zaległości w podatkach, o dochodach, o wysokości dochodu i składkach, a także:

  • Zgłoszenie ZAP-3,
  • Pismo ogólne,
  • Wniosek o stwierdzenie nadpłaty
  • Pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczania wpłaty,
  • Wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań,
  • Zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego (tzw. czynny żal),
  • Zawiadomienie ZAW-NR,
  • Pełnomocnictwo UPL-1/Zawiadomienie OPL-1.

Złożysz do Krajowej Informacji Skarbowej pismo WIS.

Platforma zapewni również pełną transakcyjność (m.in. przez elektroniczne płatności online) dla wszystkich udostępnianych e-usług, funkcjonalności. W e-Urzędzie Skarbowym systematycznie będą się pojawiać nowe usługi, co umożliwi kompleksową obsługę użytkowników.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
288,9 tys. seniorów (a później nawet 618,7 tys.) otrzyma co miesiąc dodatkowe wsparcie finansowe. Nowe świadczenie, które „odpowiada na współczesne problemy i łata dziury”

Bon senioralny – bo o nim mowa – to nowe świadczenie, nad wprowadzeniem którego pracuje rząd i które ma przysługiwać seniorom, którzy ukończyli 75 rok życia i wymagają wsparcia osób trzecich w zakresie podstawowych czynności życia codziennego. Wsparcie to, ma stanowić odpowiedź na problemy demograficzne z którymi już obecnie zmaga się i w najbliższych latach będzie zmagać się Polska (jako jeden z krajów o największej zapaści demograficznej w Europie) oraz braki kadrowe w zakresie personelu opiekuńczego dla seniorów.

Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie wszystkie można łączyć [Przykłady 2025]

Czy można pobierać jednocześnie różne zasiłki i dodatki? To ważne zagadnienie dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Postaramy się pokazać je na kilku ważnych przykładach. W rzeczywistości takich sytuacji jest znacznie więcej.

ZUS: Nadużywanie alkoholu może być przyczyną niezdolności do pracy. Zwolnienie lekarskie z kodem C to brak zasiłku chorobowego przez pierwsze 5 dni

W 2024 r. do Rejestru zaświadczeń lekarskich wpłynęło 27,4 mln zaświadczeń chorobowych wystawionych dla ubezpieczonych w ZUS, KRUS i innych organach emerytalno-rentowych. Ze zwolnień tych przynajmniej raz skorzystało 7,7 mln ubezpieczonych w tych instytucjach. Źródłem części z nich było nadużywanie alkoholu - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Debata Trzaskowski – Nawrocki już w piątek o 20:00. Sześć tematów, jeden pojedynek, jedna decyzja

W piątek, 24 maja, punktualnie o godzinie 20:00, oczy całej Polski skierują się na debatę prezydencką pomiędzy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej, a popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość Karolem Nawrockim. To jedyne potwierdzone bezpośrednie starcie przed II turą wyborów zaplanowaną na 1 czerwca.

REKLAMA

Dodatek za pracę w nocy od 1 czerwca 2025 r.

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w czerwcu? jak się go oblicza? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Dają duże pieniądze na remont domów. Całkiem za darmo można wymienić okna. Wielu Polaków nie ma pojęcia o tej dotacji

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu? Często ciepło ucieka przez nieszczelne, nienajlepsze okna. Ich wymiana w całym budynku kosztuje majątek. Można jednak nie wydać na to ani grosza. Jest szansa nie tylko na dofinansowanie inwestycji, ale także całkowite pokrycie kosztów. Jak to zrobić?

REKLAMA

A na Dzień Matki wspólny wyjazd i noclegi w hotelu ze SPA: jak to zorganizować

Zamiast kwiatów czy biżuterii – wspólny wyjazd. Najlepiej tam, gdzie można się zrelaksować, zadbać o ciało i duszę oraz po prostu… pobyć razem. Coraz więcej osób wybiera taką właśnie formę świętowania Dnia Matki.

Czy zachowek po rodzicach przepada?

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

REKLAMA