REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy 13.04.2025 r. to niedziela handlowa, handel bez zakazu, zakupy w Lidlu i Biedronce, w galeriach, wszystkie sklepy otwarte czy tylko Żabka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Niedziela handlowa przed Wielkanocą: czy tylko 13.04.2025 r.
Niedziela handlowa przed Wielkanocą: czy tylko 13.04.2025 r.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W kwietniu są dwie niedziele handlowe, ale nie przed Wielkanocą. Taka jest tylko jedna – najbliższa, 13.04.2025 roku. Druga niedziela handlowa w kwietniu to 27.04.2025 roku i z pewnością nie jest to dzień na zakupy dla spóźnialskich.

By wykorzystać niedzielna czas wolny na przedświąteczne zakupy trzeba skorzystać z Niedzieli Palmowej, a więc poprzedzającej święta Wielkanocy.

REKLAMA

Czy 13.04.2025 to niedziela handlowa, ile niedziel bez zakazu handlu w kwietniu 2025

Kto tego nie chce i wolałby uniknąć sobotnich scen dantejskich przed kasami supermarketów i dyskontów, ten powinien zarezerwować czas od poniedziałku do czwartku 14-17 kwietnia.
Mając na uwadze okoliczność, że rodacy tradycyjnie w dalszym ciągu odkładają zakupy na ostatnią chwilę i dantejskie sceny z soboty 12 kwietnia w tym okresie będą miały swoje nieustanne powtórki.

Ile niedziel handlowych w kwietniu 2025: czy na pewno prawo o zakazie handlu jest przed Wielkanocą logiczne

REKLAMA

Paradoksalnie, poza grudniem kwiecień jest jedynym miesiącem w roku, w którym jest więcej niż jedna niedziela handlowa. W większość miesięcy wszystkie niedziele są z zakazem handlu, a w grudniu, od 2025 roku dopiero zresztą, będą aż trzy niedziele handlowe.
Biorąc pod uwagę, iż w całym kalendarzowym roku ustawa o zakazie handlu w niedzielę dopuszcza otwieranie sklepów, poza stałymi wyjątkami, tylko w osiem w sumie niedziel, grudzień i zaraz po nim kwiecień są miesiącami wyjątkowymi.
O ile jednak w grudniu wszystkie niedziele handlowe poprzedzają święta – Boże Narodzenie, o tyle w kwietniu mamy prawnego dziwoląga. Niedziela handlowe są dwie, ale tylko jedna poprzedza święta, na dodatek jest to Niedziela Palmowa, o szczególnym dla chrześcijan znaczeniu.

Druga niedziela handlowa jest już po Wielkanocy, 27.04.2025 roku. Jaki jest jej sens, nie wiedzą – podejrzewam – nawet autorzy ustawy o zakazie handlu w niedzielę.
Już szybciej racjonalni ekonomiści podpowiedzą, że zez względu na przygotowania do pierwszej w roku majówki, która zawsze jest okresem totalnego lenistwa i odpoczywania, nawet większym niż tradycyjne święta Wielkanocne.

Niedziela 13.04.2025 – handlowa czy z zakazem handlu: jakie i gdzie zakupy w najbliższą niedzielę

REKLAMA

Kto musi zrobić zakupy przedświąteczne koniecznie w niedzielę, bo nie może ich zrobić ani wcześniej, ani odkładać na ostatnią chwilę, ten w najbliższa niedzielę będzie miał pełne pole do działania – czynne będą wszystkie sklepy, od osiedlowych po dyskonty i sklepy w galeriach oraz centrach handlowych.
Co ważne, sieci i sklepy szykują się na ten dzień, można więc się spodziewać, że wzmożona konkurencja przyniesie dodatkowe oferty promocyjne. Na szczęście informacje o takich specjalnych promocjach pojawiają się w tej chwili zarówno w tradycyjnych gazetkach jak i na stronach internetowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla osób, które mają w swoim zasięgu – geograficznym lub czasowym – większą ilość sieci: Lidl, Biedronka, Stokrotka, Dino, Kaufland, Aldi, Carreforur, Auchan i inne – to dodatkowa sposobność na zaoszczędzenie za zakupach, co w sytuacji gdy ceny żywności urosły w porównaniu do ubiegłego roku o 10 procent, przy inflacji i połowę niższej i podobnych budżetach domowych, które rodziny mogą przeznaczyć na wielkanocne wydatki, stwarza możliwość kupienia na wielkanocny stół nieco więcej produktów niż byłoby to możliwe bez promocji.
Oferty więc warto przeanalizować, a w najpopularniejszych dyskontach – Lidlu i Biedronce oraz Stokrotce będą one w Internecie dostępne już w środowy wieczór – by opracować plan zakupów, umożliwiający odniesienie największych korzyści z tych specjalnych promocji.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec z obciążaniem dzieci kosztami pobytu krewnych w DPS. Rząd zapowiada zmianę przepisów

Tylko osoby pełnoletnie powinny być zobowiązane do ponoszenia opłat za pobyt bliskich w domach pomocy społecznej – zapowiedziała wiceministra rodziny Katarzyna Nowakowska. To odpowiedź na apel Rzeczniczki Praw Dziecka, która alarmowała, że dziś ciężar finansowy może spaść również na małoletnich.

Zakaz używania prywatnego sprzętu elektronicznego na koloniach i obozach w 2025 r.? MEN przypomina: ochrona dzieci i Internetu to obowiązek organizatorów

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina organizatorom letniego wypoczynku o konieczności stosowania standardów ochrony małoletnich. Kluczowe są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrona wizerunku dzieci i reagowanie na potencjalne zagrożenia w sieci. Nowe wytyczne to nie tylko formalność – to obowiązek.

Aż 177 dni wolnych w roku szkolnym 2025/2026. Jak wygląda kalendarz nadchodzącego roku szkolnego?

Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpocznie się 1 września i potrwa do 26 czerwca. Uczniowie będą mieli łącznie 177 dni wolnych od zajęć – w tym weekendy, święta, ferie i wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie szczegółowy kalendarz.

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne w 2025 roku. Ile wynosi, kto może uzyskać i jakich formalności trzeba dopełnić. 3 konieczne warunki

Nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni, którzy urodzili się po 1948 roku, nie muszą czekać do 60. roku życia w przypadku kobiet ani do 65. roku życia w przypadku mężczyzn, aby otrzymać świadczenie z ZUS-u. Jeśli mają odpowiedni wiek, staż pracy i rozwiązali stosunek pracy, mogą na przykład skorzystać z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego.

REKLAMA

Sąd: Z Konstytucji RP wynika, że babcia ma prawo do świadczenia 300 zł [Dobry Start]

Spór z ZUS wygrała babcia dziecka - opiekuje się nim od śmierci jego matki. Opieka nie była potwierdzona sądownie, tj. nie ustalono pieczy bieżącej czy zastępczej oraz nie ustalono babci prawnym opiekunem dziecka. Wiadomo również, że skarżąca wystąpiła z wnioskiem do Sądu celem umieszczenia dziecka w jej rodzinie zastępczej, lecz sąd do chwili obecnej nie wydał żadnych orzeczeń regulujących.

RPO: Dość "wrogich przejęć" między gminami. Potrzebna kontrola sądowa

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do premiera Donalda Tuska o zawieszenie kontrowersyjnych decyzji dotyczących zmian granic gmin do czasu wprowadzenia nowych przepisów. Od lat brakuje skutecznej kontroli sądowej nad decyzjami Rady Ministrów, które prowadzą do konfliktów między samorządami.

Faktury ustrukturyzowanej nie da się obiektywnie (w sensie prawnym) użyć ani udostępnić poza KSeF. Co zatem będzie przedmiotem opisu i dekretacji jako dowód księgowy?

Nie da się w sensie prawnym „użyć faktury ustrukturyzowanej poza KSeF” oraz jej „udostępnić” w innej formie niż poprzez bezpośredni dostęp do KSeF – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

„Ozłocony” projekt ustawy o rynku kryptoaktywów. Po co Polsce surowsze przepisy niż wymaga UE?

Projekt ustawy o rynku kryptoaktywów trafił parę dni temu do Sejmu. Celem tego projektu powinno być uszczegółowienie i doprecyzowanie, w zakresie w jakim jest to konieczne, rozwiązań wprowadzanych unijnym rozporządzeniem MICA. To jednak zbyt mało ambitne zadanie dla Ministra Finansów, twórcy projektu, który postanowił pokryć przepisy unijne warstwą krajowego, "normatywnego złota". Zobaczmy, na ile przepisy projektu stały się przedmiotem tzw. gold-platingu i co z tego wynika w praktyce.

REKLAMA

Może czas, aby sąd mógł zmusić ZUS do odpuszczenia ścigania za niezapłacone składki? Jak jest rak, hospicjum, śmierć bliskich, utrata majątku?

Problemem udzielania przez ZUS ulg w postaci umorzenia zaległości w składkach jest to, że jest to decyzja całkowicie uznaniowa (po stronie ZUS). Osoba wnioskująca o taką ulgę może spełniać na 1000% zasady współżycia społecznego, które uzasadniają ulgę, a ZUS można tylko o nią prosić. I ZUS nie musi jej przyznać. Można stracić cały majątek w pożarze, być w stanie przedagonalnym w hospicjum, stracić rodzinę w wypadku samochodowym. A i tak ZUS może odmówić umorzenia zaległych składek w tym znaczeniu, że nie można ZUS zmusić do przyznania ulgi. Żaden sąd nie może wydać wyroku “Zmuszam ZUS do przyznania ulgi w kwocie 5000 zł w postaci umorzenia zaległych składek ZUS bo wnioskodawca choruje na raka w fazie przerzutów i zostało mu nie więcej niż 12 miesięcy życia “. Sąd może tylko wskazywać, że ZUS naruszył przepisy o umarzaniu zaległości bo nie zrobił tego, gdy sytuacja wnioskującego o ulgę, uzasadnia jej przyznanie.

Adwokat: TSUE potwierdzi uczciwość postanowień umów kredytowych odwołujących się do WIBOR

Postanowienia umów kredytowych odwołujące się do wskaźnika referencyjnego WIBOR w ogóle nie powinny stanowić przedmiotu badania pod kątem ewentualnej abuzywności – uważa adwokat Wojciech Wandzel. Jego zdaniem Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie C-471/24 potwierdzi uczciwość postanowień umownych odwołujących się do WIBOR.

REKLAMA