REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zakaz handlu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Niedziele handlowe zastąpią te z zakazem handlu, na razie nie we wszystkie, ale w trzydzieści zamiast siedmiu – które i kiedy

Wraca handel w niedziele. Poselski projekt nie znosi, ale nowelizuje ustawę o zakazie handlu w niedziele. Nowelizacja jest krótka i prosta: zakaz handlu obejmuje maksymalnie dwie niedziele w miesiącu, a handlowcy mają gwarantowany za niedzielę dzień wolny, zaś za samą pracę w niedzielę – podwójną stawkę.

Będzie więcej niedziel handlowych. Wyższe wynagrodzenia pracowników. Skutki VAT

W Sejmie znajduje się projekt ustawy nowelizującej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Znacznie zwiększy się liczba niedziel, w które handel będzie dozwolony. Ustawa rozszerzy też wynagrodzenia i inne uprawnienia pracownicze z tytułu pracy w niedzielę. Jakie byłyby skutki zwiększenia liczby handlowych niedziel w zakresie podatku VAT?

Czy 19.05.2024 roku to niedziela handlowa, zakupy w galeriach i centrach handlowych, jakie zmiany w zakazie handlu

Niedziela handlowa czy z zakazem handlu. W miastach w niedziele chętnie składa się wizytę w galerii handlowej - całą rodziną - lub w centrum handlowym. Zazwyczaj gdy pogoda gorsza, ale nie tylko. Zakupy można połączyć z obiadem i zajęciami rekreacyjnymi.

Czy 5.05.2024 to niedziela handlowa, zakupy w galerii handlowej, Lidlu , Biedronce i w każdym innym sklepie. Kiedy koniec zakazu handlu

Długi weekend – dla jednych pięcio- a dla innych nawet dziewięciodniowy – dobiega końca i pewne jest, że praktycznie każda rodzina musi odnowić zapasy w lodówce lub spiżarni. Czy więc dzisiejsza niedziela 5.05.2024 to niedziela handlowa czy niedziele z zakazem handlu, które sklepy są otwarte, a które zamknięte i na pewno nie można w nich zrobić zakupów.

REKLAMA

Czy 3.05.2024 są otwarte sklepy, jak pracuje handel w majówkę i czynne są galerie handlowe, Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieci handlowe

No i mam w końcu majówkę, dla większości, która potrafiła zorganizować sobie wolne we wtorek 2 maja - weekend aż pięciodniowy. Długi weekend chcą mieć wszyscy, w tym handlowcy, robienie więc zakupów – dużych i bieżących, nie będzie łatwe. Na początek czy można zrobić zakupy dziś, w piątek 3 maja.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Zrób zakupy 28 kwietnia. Przed Tobą długi weekend!

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, sklepy będą otwarte. Jest okazja, żeby zaopatrzyć się we wszystkie produkty niezbędne na majówkę 2024.

Czy 21.04.2024 to niedziela handlowa, zakupy w galerii handlowej, Lidlu , Biedronce i w każdym innym sklepie. Kiedy koniec zakazu handlu

Likwidacja zakazu handlu w niedzielę lub co najmniej przywrócenie handlu w niektóre dni ustawowo wolne od pracy, by było więcej niedziel handlowych w roku to był postulat w czasie wyborów parlamentarnych. Czy udało się go zrealizować, czy dziś 21 kwietnia w trzecią niedzielę czwartego miesiąca w roku można wybrać się po zakupy do dowolnego sklepu? Czy znów galeriom handlowym przywrócono dawny blask, kiedy to w niedzielę tętniły prawdziwym handlowym życiem - pozwalając zaspokoić w jeden dzień w jednym miejscu wszelkie możliwe potrzeby, od zakupów uzupełniających lodówkę i w markowych butikach po obiad lub kolację?

REKLAMA

Czy 14.04.2024 roku to niedziela handlowa, zakupy można zrobić w galerii lub centrum handlowym, od kiedy wszystkie bez zakazu handlu

Nawet jeśli ktoś dwa tygodnie przeżył na dużych zapasach powielkanocnych, to teraz już z pewnością ma potrzebę uzupełnienia lodówki i szafek-spiżarni z zapasami. Aura dzisiejsza temu sprzyja i pewnie wiele osób zastanawia się nad wyprawą po zakupy – najlepiej do galerii handlowej lub dużego centrum handlowego. Czy to jednak ma sens – czy niedziela 14 kwietnia to niedziela handlowa, czy obejmuje ją zakaz handlu?

Niedziela przed weekendem majowym. Czy 28 kwietnia 2024 to niedziela handlowa?

Dzień 28 kwietnia 2024 r. to ostatnia niedziela przed weekendem majowym. Czy można wtedy zrobić zakupy? Czy w kwietniu 2024 r. jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Kiedy wypada majówka?

Czy dziś 1.04.2024 są otwarte sklepy? Gdzie można zrobić zakupy w wielkanocny poniedziałek

To nie będzie Prima Aprilis, choć dziś dzień wyjątkowy – bo i Śmigus-Dyngus i dzień „…bo się pomylisz!”, to jednak wyjątków nie ma. Poniedziałkowy drugi dzień świąt to dzień ustawowo wolny od pracy. A w zakresie handlu traktowany jest jak niedziela z zakazem handlu. Co to oznacza dla potencjalnych klientów sklepów?

Przygotuj się na ograniczenia w handlu w Wielką Sobotę. Sklepy będą pracować krócej!

Wielkanoc tuż, tuż, więc nic dziwnego, że sklepy są oblężone. W Wielki Piątek wiele z nich przedłużyło godziny handlu. Warto zrobić wcześniej zakupy, bowiem w sobotę handel będzie ograniczony. W jakich godzinach sklepy będą handlować w Wielką Sobotę?

Czy 7 kwietnia 2024 to niedziela handlowa?

Czy 7 kwietnia 2024 to niedziela handlowa? Czy w kwietniu 2024 jest niedziela handlowa? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

Punkt biblioteczny w sklepie a zakaz handlu - jest ważne postanowienie SN

Z wyjątku od zakazu handlu w niedzielę może korzystać jedynie placówka handlowa, która mieści się w "zakładzie prowadzącym działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku” - a nie odwrotnie. Nie sposób uznać, że umieszczenie w lokalach spółki punktów książki w postaci regałów z książkami czyni z nich "zakład prowadzący działalność w zakresie kultury” - wskazał Sąd Najwyższy w wyroku. 

Czy dziś 24.03.2024 roku jest niedziela handlowa, zakupy we wszystkich sklepach galeriach i centrach handlowych bez zakazu handlu

Do wiosennych świąt – Wielkanocy został już tydzień. Kto jeszcze nie zaczął przygotowań, ten powinien już się ostatecznie zmobilizować. Wiadomo, że najważniejsze przygotowania – poza wiosennymi porządkami – to zakupy, by na świątecznym stole nie zabrakło niczego ani domownikom, ani gościom. Na zakupy zaś przydałaby się handlowa niedziela.

Kiedy będą czynne sklepy przed Wielkanocą? Niedziela handlowa i ograniczenia w handlu

Do Wielkanocy zostały już niecałe dwa tygodnie. Jak w okresie przedświątecznym będzie funkcjonował handel? Kiedy będzie można zrobić zakupy?

Czy 31 marca 2024 to niedziela handlowa?

Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Czy 31 marca 2024 to niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024?

Czy dziś 17.03.2024 roku jest niedziela handlowa, zakupy w galeriach i centrach handlowych, od kiedy koniec zakazu handlu

Wielkanoc już za dwa tygodnie. Tradycyjnie dzień przed świętami w niedzielę czynne są wszystkie sklepy, a w inne niedziele od kilku lat obowiązuje zakaz handlu. Jak jest w 2024 roku. Jak jest dziś, w niedzielę 17.03.2024 roku?

 

Czy 24 marca 2024 to niedziela handlowa? Kiedy wypada Wielkanoc 2024?

Czy 24 marca 2024 to niedziela handlowa? Kiedy wypada Wielkanoc 2024? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024?

Czy dziś 10 marca jest niedziela handlowa, zakupy w galeriach i centrach handlowych, kiedy koniec zakazu handlu i zmiany w przepisach

Kolejna niedziela marca – 10 to dzień, w którym coraz więcej osób chciałoby zrobić zakupy już pod kątem świąt Wielkanocnych. Tym bardziej, że w galeriach i centrach handlowych, sieciach dyskontowych, a nawet mniejszych sklepach osiedlowych nie brakuje już promocji i specjalnych ofert handlowych przygotowywanych pod tym kontem.

Czy 17 marca 2024 to niedziela handlowa?

Czy 17 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

Czy 3 marca 2024 to niedziela handlowa?

Czy 3 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

Czy dziś 25.02.2024 jest niedziela handlowa, czy po zakupy do galerii i centrów, kiedy koniec zakazu handlu i zmiany w przepisach

Kolejna, czwarta i zarazem ostatnia niedziela lutego i tradycyjne pytanie osób mających potrzebę uzupełnienia domowych zapasów lub kupienia czegoś konkretnego – dla siebie lub domu: czy dziś jest niedziela handlowa? Czy dożyjemy znów czasów, w których tego pytania zadawać nie będzie trzeba, bo odpowiedź na nie będzie oczywista – tak, dziś jak w każdy inny dzień tygodnia można zrobić dowolne zakupy w dowolnym sklepie.

Czy zakaz handlu w niedziele zostanie cofnięty? Politycy obiecują, Polacy są podzieleni, a centra handlowe popierają

Jedną z obietnic wyborczych złożonych przez obecną koalicję rządzącą było zniesienie zakazu handlu w niedziele. Zakaz ten mocno dzieli Polaków. Czy zakaz handlu w niedziele wkrótce zostanie cofnięty?

Teraz wszystkie niedziele będą handlowe? Jakie będą zmiany w przepisach o zakazie handlu, kto chce bez ograniczeń robić zakupy w galeriach i centrach

Mamy kolejne badanie pokazujące, że zwolennicy zakupów w niedziele tracą na większości. Teraz większość chce zachowania obecnego stanu. A ponieważ ani w rządzącej koalicji nie ma zgody co do losów ustawy o zakazie handlu w niedzielę oraz przeciwny jest zmianom prezydent grożący wetem nie do odrzucenia – sprawa wydaje się być przesądzona.

Czy 4 lutego 2024 to niedziela handlowa?

Czy 4 lutego 2024 to niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? Poniżej wszelkie niezbędne informacje.

Niedziele handlowe w 2024 r. W które niedziele sklepy będą otwarte?

28 stycznia 2024 r. przypada pierwsza w tym roku niedziela handlowa. W które jeszcze niedziele zakaz handlu nie będzie obowiązywał i sklepy będą otwarte?

Niedziela 7 stycznia 2024: czy to niedziela handlowa. Zakupy na Trzech Króli na ostatnią chwilę

Zbliża się pierwsza niedziela w tym roku, a przed nią sobota ze świętem – Trzech Króli, kiedy to nawet w sobotę obowiązuje zakaz handlu. Choć po Bożym Narodzeniu i Nowym roku jeszcze w lodówkach i spiżarniach są zapasy, jednak zakupy zrobić trzeba. Czy więc w piątek po pracy w dyskontach i innych sklepach czeka nas zakupowy Armagedon porównywalny z tym przed Sylwestra, czy może luz i spokój, bo niedziela 7 stycznia jest niedzielą handlową?

Niedziela 31 grudnia 2023: czy to niedziela handlowa. Zakupy na Sylwestra na ostatnią chwilę

Niedziele handlowe 2023 skończyły się 17 grudnia, na tydzień przed świętami. Ostatnia niedziela grudnia i całego 2023 roku to niedziela z zakazem handlu. Choć to Sylwester, noc na imprezowania, w którą przechodzi się do kolejnego, 2024 roku – nie ma mowy o handlu, choćby nawet do godziny 14.00.

Czy 31 grudnia 2023 to niedziela handlowa?

Czy 31 grudnia 2023 to niedziela handlowa? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? Gdzie można robić zakupy?

Wyjątki od zakazu handlu. Gdzie można zrobić zakupy w Wigilię i święto Bożego Narodzenia?

Ze względu na zakaz handlu w Wigilię i Boże Narodzenie sklepy będą zamknięte. Mimo to możliwe jest zrobienie zakupów w niektórych placówkach handlowych.

Niedziela handlowa 10.12.2023? Do końca roku zostały tylko cztery niedziele. Które to niedziele handlowe, gdzie zrobisz zakupy

Coraz bliżej święta – Boże Narodzenie 2023. Czas pomyśleć o pierwszych zakupach pod kątem tych wyjątkowych dla polskich rodzin dni. Zwykle wsparciem dla konsumentów był handel w niedziele, umożliwiający większe niż zwykle i ukierunkowane pod święta i okres prezentów – zakupy. Jak będzie w tym roku? Które niedziele będą handlowe.

Czy 10 grudnia 2023 to niedziela handlowa?

Czy 10 grudnia 2023 to niedziela handlowa? Czy 17 grudnia 2023 to niedziela handlowa? Czy 24 grudnia 2023 to niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w grudniu 2023 r. są niedziele handlowe? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? 

Zakaz handlu w Wigilię. Nie wszystkie sklepy będą zamknięte

W tym roku Wigilia, która przypada w niedzielę, będzie dniem objętym zakazem handlu. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie poprzedzające Wigilię niedziele, czyli 10 i 17 grudnia. Ustawa wprowadzająca takie zmiany czeka na podpis Prezydenta. Jednak nie wszystkie sklepy będą zamknięte. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy w Wigilię.

Wigilia 2023 bez handlu. Które niedziele grudnia będą handlowe. Senat przyjął nowelę dotyczącą handlu w niedziele

Gdy niedziela przypada 24 grudnia, to handel pracuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wigilię – to główne założenie ustawy zgłoszonej przez Polskę 2050. Sejm uchwalił ustawę w środę 29 listopada, Senat przyjął ją bez poprawek w czwartek 30 listopada. W 2023 r. niedziele handlowe przed świętami wypadają 10 i 17 grudnia. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta.

Też się pogubiłeś z niedzielami w grudniu? Kiedy otwarte Biedronka, Kaufland, Lidl, Tesco? [Kalendarz handlowy dla Wigilii, Świąt, Sylwestra]

3 grudnia, 10 grudnia, 17 grudnia, 24 grudnia i 31 grudnia 2023 r. Niedziele Świąteczne i "Sylwestrowa". Które sklepy otwarte. Kiedy zakaz handlu w Święta i Sylwestra? 

Czy 26 listopada 2023 to niedziela handlowa?

Czy 26 listopada 2023 to niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w listopadzie 2023 r. są niedziele handlowe? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? 

Wigilia 2024 - czy to niedziela handlowa

Wigilia 2024 - czy to niedziela handlowa? W poniedziałek 20 listopada 2023 r. do Sejmu wpłynął projekt ustawy obejmujący zakaz handlu w Wigilię, która w tym roku przypada w niedzielę. Zgodnie z projektem handel będzie mógł się odbywać w niedzielę 10 grudnia, do godz. 14. 

Czy 19 listopada 2023 to niedziela handlowa?

Czy 19 listopada 2023 to niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w listopadzie 2023 r. są niedziele handlowe? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe? 

Czy 5 listopada 2023 to niedziela handlowa?

Czy 5 listopada 2023 to niedziela handlowa? Czy przed 11 listopada będzie niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w listopadzie 2023 r. są niedziele handlowe? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

29 października 2023 niedziela handlowa?

Czy 29 października 2023 to niedziela handlowa? Czy przed Wszystkimi Świętymi będzie niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w październiku 2023 r. są niedziele handlowe? Czy w listopadzie 2023 r. jest niedziela handlowa? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

Czy 1 października 2023 to niedziela handlowa?

Czy 1 października 2023 to niedziela handlowa? Niedziele handlowe - ile zostało w 2023 roku? Czy w październiku 2023 są niedziele handlowe? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

Przestępstwo powierzania pracy w handlu wbrew zakazowi

Powierzanie wykonywania pracy w handlu wbrew zakazowi jest najnowszym przestępstwem przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, które zostało dodane do ustawy karnej z dniem 1 marca 2018 roku. Na czym polega niniejsze przestępstwo, kto za nie odpowiada karnie i jaki jest wymiar kary?

Przestrzeganie zakazu handlu w niedziele i święta - ocena PIP

Państwowa Inspekcja Pracy oceniła przestrzeganie zakazu handlu w niedziele i święta w latach 2018-2019. Zdaniem PIP sklepy wielkopowierzchniowe stosują się do zakazu. Wśród mniejszych zdarzały się przypadki obchodzenia prawa. Których wyłączeń z ustawy dotyczyły te sytuacje?

Niedziela handlowa 2019 – lipiec, sierpień, wrzesień

Niedziela handlowa w lipcu, sierpniu i wrześniu 2019 r. wypada tylko 1 raz w miesiącu. Która to niedziela handlowa? Kiedy sklepy będą zamknięte?

Majówka 2019 (niedziela handlowa, niehandlowa i 3 święta) – kiedy zrobimy zakupy?

Majówka w 2019 r. obejmuje niedzielę handlową, niehandlową i 3 święta państwowe. Kiedy w długi weekend majowy sklepy będą zamknięte? Czy 28 kwietnia, 1, 2, 3 i 5 maja zrobimy zakupy? A może będzie obowiązywał zakaz handlu?

Praca w handlu w Wielką Sobotę – 20 kwietnia 2019 r.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele i święta przewiduje również ograniczenie pracy w handlu w Wielką Sobotę - 20 kwietnia 2019 r. i w latach następnych. Do której godziny można pracować? Na jaką karę naraża się pracodawca, nie przestrzegając zakazu?

REKLAMA