| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Alimenty > Ustalenie ojcostwa > Czy od ojca dziecka należą się pieniądze na utrzymanie?

Czy od ojca dziecka należą się pieniądze na utrzymanie?

Jestem studentką i zaszłam w ciążę. Nie mam żadnych środków utrzymania. Ojciec dziecka uznał je za swoje, ale nie będziemy go razem wychowywać. Czy w takim przypadku mogę upominać się o pieniądze na utrzymanie w czasie ciąży od ojca dziecka?

Ma Pani prawo uzyskać orzeczenie alimentów od ojca dziecka.

Jeżeli ojcostwo mężczyzny, który nie jest mężem matki zostało uwiarygodnione, matka dziecka może żądać, aby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty jej utrzymania przez trzy miesiące w okresie ciąży i porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu.

Zobacz również serwis: Alimenty

Podstawa prawna:

Art. 142 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK