| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Będzie więcej parków narodowych?

Będzie więcej parków narodowych?

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody zakłada znaczne ułatwienia w zakładaniu parków narodowych. Trudniej będzie za to odwołać dyrektora takiego parku – czytamy we wtorkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Utworzenie parku narodowego lub zmiana jego granic nie będzie już wymagać uzgodnienia z radą gminy czy powiatu. Wystarczy uzyskać ich opinię. Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, który został przygotowany przez Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Właśnie zakończył się proces zbierania 100 000 podpisów, w wyniku którego zebrano ich dwa razy więcej niż jest wymagane.

Zgodnie z projektowanymi przepisami rada gminy, powiatu oraz sejmik województwa będą miały jedynie prawo do wyrażenia opinii w sprawie utworzenia, likwidacji lub zmiany granic parku narodowego. Taka kompetencja będzie także należała do Państwowej Rady Ochrony Przyrody oraz zainteresowanych organizacji pozarządowych. Projektodawcy proponują, aby niezłożenie przez uprawnionego opinii w terminie 30 dni było uznawane za brak uwag z jego strony.

Pełny artykuł: Będzie łatwiej założyć park narodowy

Zobacz serwis: Praca

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK