| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Refundacja leków: protest aptekarzy

Refundacja leków: protest aptekarzy

Nie cichną kontrowersje wokół funkcjonującej od 1 stycznia 2012 ustawy o refundacji leków. Od 16 stycznia 2012 r. swój protest zaczęli aptekarze.

Nie milkną echa nowej ustawy o refundacji leków. Jeszcze nie wygasł na dobre protest lekarzy, a swoją akcję zaczęli farmaceuci. Od dzisiaj, czyli 16 stycznia 2012 r., na wezwanie Naczelnej Rady Aptekarzy, przez godzinę (między 13.00 a 14.00) apteki będą realizować recepty tylko w najpilniejszych przypadkach.

A co chodzi aptekarzom? Przede wszystkim domagają się uchylenia przepisów, które to na farmaceutów przenosiłyby ryzyko błędnej refundacji leku. Prowadzący apteki czują się pokrzywdzeni przez rząd i Sejm, który nowelizując ustawę nie wycofał się z przepisów o odpowiedzialności aptekarzy (m.in. art. 43 ust. 1 pkt. 6 ustawy o refundacji leków), chociaż postąpił tak w odniesieniu do zapisów o odpowiedzialności lekarzy.

Farmaceuci widzą swoją szansę w Senacie, gdzie istnieje jeszcze możliwość uczynienia zadość ich żądaniom, zwłaszcza że poparcie dla ich roszczeń zgłosił największy klub opozycyjny.

Zobacz serwis: Prawa pacjenta

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

leki, homeopatia, medycyna, leczenie
leki, homeopatia, medycyna, leczenie

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Marek Okniński

Praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie udzielania zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach kultury, sportu, służby zdrowia, administracji państwowej oraz spółkach skarbu państwa; autor komentarzy i porad z zakresu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Prowadzi zajęcia z zakresu zamówień publicznych w szkołach wyższych. Był członkiem komisji przetargowych w postępowaniach o zamówienie publiczne dotyczących m.in. budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, Mostu Północnego w Warszawie, rozbudowy stadionu Legii Warszawa, budowy Muzeum Historii Polski, budowy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i szeregu innych inwestycji na terenie kraju. Konsultant w zakresie procedur udzielania zamówień publicznych przez zamawiających sektorowych, np. PGNiG S.A. i spółek z grupy PGNiK. Ma doświadczenie w nadzorowaniu udzielania znacznej liczby zamówień publicznych, uzyskanym między innymi jako dyrektor Biura Zamówień Publicznych TVP S.A., Biura Zamówień Publicznych Urzędu m. st. Warszawy, doradcy Zarządu Narodowego Centrum Sportu sp. z o.o. Prowadzi szkolenia z zakresu zamówień publicznych, które po zdaniu egzaminu państwowego dają tytuł - zawodowy specjalista zamówień publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »