REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 1998 nr 111 poz. 707

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 20 sierpnia 1998 r.

w sprawie szczegółowych zasad dysponowania przez skazanych posiadanymi przedmiotami wartościowymi i środkami pieniężnymi oraz wysokości otrzymywanych kwot pieniężnych wolnych od egzekucji.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 113 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. Nr 90, poz. 557 i Nr 160, poz. 1083) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Skazany zobowiązany jest przekazać do depozytu środki pieniężne i przedmioty wartościowe posiadane w zakładzie karnym.

2. Do dyspozycji skazanego pozostają środki pieniężne wolne od egzekucji i potrąceń.

3. W zakładzie karnym typu otwartego skazany może otrzymywać z depozytu pieniądze pozostające do jego dyspozycji.

§ 2.
Środki pieniężne, o których mowa w § 1 ust. 2, skazany może przekazać na wybrany rachunek bankowy, książeczkę oszczędnościową lub pozostawić w depozycie.
§ 3.
Przy przyjęciu do zakładu karnego skazanego poucza się o obowiązku przekazania do depozytu wszystkich posiadanych środków pieniężnych i przedmiotów wartościowych oraz o możliwości wpłacania środków pieniężnych, pozostających do jego dyspozycji, na wybrany rachunek bankowy lub książeczkę oszczędnościową.
§ 4.
Skazanego informuje się, nie rzadziej niż raz w miesiącu, o zgromadzonych przez niego środkach pieniężnych.
§ 5.
Skazany może, ze środków pieniężnych pozostających do jego dyspozycji, dokonywać zakupów artykułów dopuszczonych do sprzedaży w zakładzie karnym.
§ 6.
1. Na pisemny wniosek skazanego przekazuje się środki pieniężne i przedmioty wartościowe, pozostające do jego dyspozycji, na rzecz określonych osób, instytucji i organizacji.

2. Koszty przekazania środków pieniężnych i przedmiotów wartościowych ponosi skazany. W uzasadnionych przypadkach koszty przekazania może pokryć zakład karny.

§ 7.
Na pisemny wniosek skazanego wydaje się mu z depozytu przedmioty wartościowe, jeżeli nie zakłóca to ustalonego w zakładzie karnym porządku i nie narusza uprawnień innych osób.
§ 8.
1. Na pisemny wniosek skazanego dokonuje się wymiany zagranicznych środków płatniczych, przekazanych do depozytu, na krajowe środki pieniężne. Administracja zakładu karnego dokonuje wymiany w banku prowadzącym rachunek zakładu, a w przypadku gdy bank ten nie posiada zezwolenia dewizowego – w banku posiadającym takie zezwolenie.

2. Krajowe środki pieniężne uzyskane w wyniku wymiany zagranicznych środków płatniczych, przekazanych do depozytu, są środkami pieniężnymi w rozumieniu przepisów niniejszego rozporządzenia.

§ 9.
W przypadku zezwolenia na czasowe opuszczenie przez skazanego terenu zakładu karnego lub udzielenia mu przepustki, na jego pisemny wniosek, dokonuje się wypłaty pozostających do jego dyspozycji środków pieniężnych.
§ 10.
Wolne od egzekucji są:

1) zapomogi przyznawane skazanemu przez dyrektora zakładu karnego,

2) środki pieniężne, otrzymane przez skazanego w danym miesiącu, w wysokości 10% jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników.

§ 11.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 1998 r.

Minister Sprawiedliwości: w. z. J. Niemcewicz

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1998-08-26
  • Data wejścia w życie: 1998-09-01
  • Data obowiązywania: 1998-09-01
  • Z mocą od: 1998-09-01
  • Dokument traci ważność: 2003-09-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA