REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ponad 6000 zł dofinansowania na edukację matematyczną. Sprawdź zasady, jeśli twoje dziecko potrzebuje pomocy.

matematyka szkoła dziecko grant dofinansowanie edukacja
Ponad 6000 zł dofinansowania na edukację matematyczną. Sprawdź zasady, jeśli twoje dziecko potrzebuje pomocy.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Do października 2024 r. będą przyznawane dotacje na realizację projektów, których tematem przewodnim będzie geometria. Wsparcie dostaną pomysły, które udowodnią, że geometria jest nie tylko wszechobecna, ale przede wszystkim ciekawa i inspirująca.

Programy grantowe na edukację matematyczną

Przedmioty ścisłe są tymi, które niezależnie od etapu edukacji sprawiają uczniom najwięcej problemów. Jednocześnie jednak znajomość należącej do nich matematyki jest we współczesnym świecie uważana za jedną z kluczowych umiejętności. Niezwykle ważnej jest więc wspieranie uczniów jej nauce. To właśnie jest misją mFundacji, która co rok ogłasza dwa programy grantowe – mPotęga (na projekty edukacji matematycznej w klasach 4–8) i Rosnę z matematyką (na projekty edukacji matematycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym). Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie Fundacji, w 2023 r. przekazała ona 450 beneficjentom ponad 3.000.000 zł, z czego wynika, że dofinansowanie wynosiło średnio ok. 6666 zł. Najczęściej wśród dofinansowanych placówek znajdowały się szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe i przedszkola z małych miejscowości.

REKLAMA

W 2024 rok trzeba postawić na praktyczny wymiar geometrii

Tematem przewodnim w kolejnej edycji programu ogłoszonym jesienią 2023 r. jest praktyczny wymiar geometrii. Do października 2024 r. Fundacja będzie przyznawała dotacje projektom, których tematem przewodnim jest właśnie geometria, która sprawia uczniom polskich szkół wiele problemów. Wesprze ona pomysły, które udowodnią, że geometria jest nie tylko wszechobecna, ale przede wszystkim ciekawa, inspirująca i że można jej uczyć inaczej niż tylko przy szkolnej tablicy. Geometrię można bowiem zauważyć w architekturze, na budowie, w sztuce, kuchni czy modzie. Innymi słowy, Fundacji zależy na projektach interdyscyplinarnych i takich, które pokażą praktyczną stronę geometrii.

Przegląd prasy i portali na INFOR.PL Subskrybuj nas na YOUTUBE!

 

Program będzie realizowany do października 2024 r. O dofinansowanie mogą występować:
- szkoły publiczne,
- przedszkola publiczne,
- biblioteki,
- uczelnie wyższe,
- organizacje pozarządowe działające dłużej niż 1 rok (zarejestrowane w KRS).
Wnioski o przyznanie dotacji są rozpatrywane przez cały rok, raz w miesiącu. Najbliższe terminy ich przyjmowania upływają 6 marca, 4 kwietnia i 8 maja.
Odbiorcami dofinansowanych działań powinny być dzieci i młodzież szkolna (do końca edukacji w szkole średniej), ale w projektach mogą również uczestniczyć studenci, nauczyciele, rodzice i opiekunowie oraz społeczności lokalne. 
Kwota dofinansowania nie jest z góry określona. Budżet projektu powinien być dostosowany do jego charakteru i liczby uczestników i może trwać maksymalnie 12 miesięcy. Co ważne, jedna szkoła (organizacja) może składać dowolną liczbę wniosków w ciągu roku!

Podstawa prawna
ustawa z 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (j.t. Dz.U. z 2023 r. poz. 166 ze zm.)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MSWiA: 1010 zł podwyżki dla kursanta w policji. Uposażenie "na start" takie samo jak w wojsku [1 maja 2024 r.]

Od 1 maja 2024 r. 1010 zł podwyżki dla wstępujących do policji. Ze stałymi dodatkami kursanci powinni mieć 6000 zł brutto. Takie same wynagrodzenia brutto i netto jak na początku służby w wojsku.

Bon energetyczny o 100% wyższy - dla ogrzewających np. pompą ciepła czy piecem akumulacyjnym maksymalnie 1200 zł

W przypadku bonu energetycznego dla osób korzystających ze źródła ogrzewania zasilanego energią elektryczną, np. pompa ciepła czy piec akumulacyjnym, ustawodawca proponuje zwiększone o 100% wsparcie. Osoby w tym przedziale mogą liczyć na świadczenie pieniężne w wysokości od 600 zł do 1200 zł. Bon energetyczny wprowadzony zostanie na okres od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Od 1 maja 2024 r. MSWiA zrównuje pensje startowe w policji i wojsku. [projekt rozporządzenia]

Minister M. Kierwiński zrealizował deklaracje sprzed miesiąca - uposażenia policjantów i żołnierzy na początku służby będą zrównane ze sobą. MSWiA uznał, że 6000 zł brutto (ze stałymi dodatkami) otrzyma kursant w policji (podobnie jak szeregowy w wojsku).

Bon senioralny 2024 - od kiedy? Co już wiemy o bonie senioralnym?

Kiedy wejdzie w życie bon senioralny? Założenia ustawy o bonie senioralnym będą poddane konsultacjom międzyresortowym i publicznym w III kwartale 2024 roku - powiedziała minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz. Zapowiedziała też działania na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów, szczególnie na wsiach.

REKLAMA

6000 zł po maturze, już w te wakacje! Wojsko zapłaci za miesiąc szkolenia

Kwotę wysokości 6000 zł za miesiąc szkolenia będzie można uzyskać w te wakacje, w ramach specjalnej edycja Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, skierowanej do młodych. Wojsko przygotowało trzy terminy. Osoby, które ukończyły szkoły średnie i ponadpodstawowe mogą się zgłosić i zarobić.

Bon energetyczny - jest projekt ustawy! Od 300 zł do 1200 zł dla gospodarstwa domowego już od lipca 2024 r.

Projekt ustawy o bonie energetycznym zakłada wprowadzenie od lipca 2024 r. bonu energetycznego. Będzie to wsparcia dla odbiorców energii zagrożonych zjawiskiem ubóstwa energetycznego. Beneficjent będzie mógł otrzymać świadczenie pieniężne po spełnieniu kryterium dochodowego. Wysokość świadczenia będzie zróżnicowana kwotowo (od 300 zł do 1200 zł), w zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym.

Ukradł auto w cenie kawalerki. Policja zatrzymała 22-letniego obywatela Ukrainy

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową we współpracy z policjantami z wrocławskiej drogówki zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna poruszał się skradzionym tego samego dnia jeepem wrangler o wartości blisko 250 tys. zł, który został skradziony w Berlinie.

44-latek był poszukiwany 4 listami gończymi m.in. za przemyt narkotyków i przestępstwa akcyzowe. "Łowcy głów" po 6 latach schwytali mężczyznę

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Lublinie, współpracując z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji (KMP) i I Komisariatu Policji (KP) w Lublinie, zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany na podstawie czterech listów gończych i dwóch nakazów. 

REKLAMA

Za 1,5 promila alkoholu we krwi utracisz auto? Bodnar: Decyzje będą należały do sądów

Minister sprawiedliwości, Adam Bodnar, podkreślił, że decyzje o ewentualnej konfiskacie aut nietrzeźwych kierowców będą w większym stopniu należeć do sądów. Szef MS przypomniał, że projekt nowelizacji, przewidujący zniesienie obligatoryjności orzekania, trafił do prac legislacyjnych rządu.

Matczyna emerytura 2024 – ile wynosi? Kto i jak może otrzymać? [ZUS wyjaśnia]

Obecnie blisko 60 tysięcy osób w Polsce otrzymuje co miesiąc „matczyną emeryturę” z ZUS-u Maksymalna kwota comiesięcznych wypłat z ZUS - wynosi od marca tego roku tyle, co gwarantowana minimalna emerytura, czyli 1780,96 zł brutto. 

REKLAMA