reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Protesty wobec planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach

Protesty wobec planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach

Adwokaci i kuratorzy są niezadowoleni z planów likwidacji wydziałów rodzinnych w sądach, co jest zapowiadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości – czytamy w czwartkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, przygotowywanym w ministerstwie, na poziomie sądów rejonowych obowiązkowo będą istnieć jedynie wydziały cywilne oraz karne. Wydziały rodzinne z kolei mają być jedynie fakultatywne.

Jak czytamy w „DGP” przeciwko takim rozwiązaniom protestują sędziowie, adwokaci oraz kuratorzy. Zdecydowany sprzeciw wyraziło Stowarzyszenie Sędziów Sądów Rodzinnych w Polsce, które 17 czerwca podjęło w tej kwestii jednomyślną uchwałę.

Zdaniem ministerstwa projekt nie zakłada jednak automatycznej likwidacji wydziałów. Zdaniem urzędników fakultatywność tworzenia wydziałów zajmujących się sprawami rodzinnymi da możliwość tworzenia i utrzymania ich w tych sądach, w których jest to celowe i wynika z liczby napływających spraw.

Więcej: Brak wydziałów rodzinnych opóźni rozstrzyganie sporów

Zobacz również serwisy: Sprawy rodzinne

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Spółki z Górnej Półki

Blog o spółce z o.o. i S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama