reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wyniki egzaminu na aplikację ogólną

Wyniki egzaminu na aplikację ogólną

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury podała wyniki egzaminu na aplikację ogólną. W pierwszym etapie kandydaci rozwiązywali test, w drugiej zmierzyli się z kazusem.

W tym roku aplikację rozpocznie 301 przyszłych sędziów i prokuratorów oraz asystentów. Po 12-miesięcznym kształceniu ogólnym najlepsi słuchacze będą mieli szansę rozpocząć aplikacje specjalistyczne tj. sędziowską i prokuratorską.

O miejsca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury ubiegało się 1320 kandydatów, z czego do II etapu zakwalifikowało się 588. W tym roku kandydaci musieli uzyskać większą liczbę punktów niż w roku ubiegłym. Mieli za to więcej czasu na rozwiązanie zadań konkursowych. Egzamin trwał bowiem o godzinę dłużej. W sumie  na rozwiązanie zadania konkursowego kandydaci mieli trzy godziny. Musieli wykazać się umiejętnością argumentacji, stosowania wykładni przepisów i radzenia sobie z konkretnymi sprawami.

To właśnie drugi etap konkursu był decydujący. Ponieważ limit miejsc wynosił 300 osób, w sytuacji gdy kandydaci osiągnęli taką samą liczbę punktów z obydwu etapów, zostawał przyjęty ten, który lepiej rozwiązał kazus.

Więcej informacji na temat tegorocznego naboru na aplikację ogólną można uzyskać na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Pełny tekst: Aplikacja ogólna: Dostali się ci, którzy lepiej rozwiązali kazus prawny

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama