reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wyniki egzaminu na aplikację ogólną

Wyniki egzaminu na aplikację ogólną

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury podała wyniki egzaminu na aplikację ogólną. W pierwszym etapie kandydaci rozwiązywali test, w drugiej zmierzyli się z kazusem.

W tym roku aplikację rozpocznie 301 przyszłych sędziów i prokuratorów oraz asystentów. Po 12-miesięcznym kształceniu ogólnym najlepsi słuchacze będą mieli szansę rozpocząć aplikacje specjalistyczne tj. sędziowską i prokuratorską.

O miejsca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury ubiegało się 1320 kandydatów, z czego do II etapu zakwalifikowało się 588. W tym roku kandydaci musieli uzyskać większą liczbę punktów niż w roku ubiegłym. Mieli za to więcej czasu na rozwiązanie zadań konkursowych. Egzamin trwał bowiem o godzinę dłużej. W sumie  na rozwiązanie zadania konkursowego kandydaci mieli trzy godziny. Musieli wykazać się umiejętnością argumentacji, stosowania wykładni przepisów i radzenia sobie z konkretnymi sprawami.

To właśnie drugi etap konkursu był decydujący. Ponieważ limit miejsc wynosił 300 osób, w sytuacji gdy kandydaci osiągnęli taką samą liczbę punktów z obydwu etapów, zostawał przyjęty ten, który lepiej rozwiązał kazus.

Więcej informacji na temat tegorocznego naboru na aplikację ogólną można uzyskać na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Pełny tekst: Aplikacja ogólna: Dostali się ci, którzy lepiej rozwiązali kazus prawny

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama