| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Czy czekają nas dwudniowe wybory?

Czy czekają nas dwudniowe wybory?

6 czerwca Prezydent Bronisław Komorowski podejmie decyzję o tym, czy wybory potrwają dwa dni. Zdaniem głowy państwa takie rozwiązanie sprzyja wyższej frekwencji.

- Mam czas do 6 sierpnia. Sprawa jest w Trybunale Konstytucyjnym, bo niektórzy zaskarżyli do Trybunału zarówno dwudniowe wybory, jak i inne elementy związane ze zmianami w ordynacji wyborczej. Będę czekał maksymalnie długo na wyrok TK, a jeśli ten wyrok nie zapadnie, to wtedy do 6 sierpnia muszę podjąć decyzję - powiedział prezydent w wywiadzie dla TVP INFO pytany o termin wyborów parlamentarnych.

Zdaniem prezydenta, Polacy woleliby mieć wybór: pójść głosować albo w sobotę albo w niedzielę, jak im wygodniej. - Rolą prezydenta jest przede wszystkim dbanie o frekwencję. Nie o to, jak się rozkładają głosy na poszczególne partie polityczne. Wydaje się, że dwudniowe wybory sprzyjają wyższej frekwencji, takie jest doświadczenie z referendum europejskiego, to szansa na pogłębienie udziału obywateli w procesach demokratycznych. To interes demokracji polskiej, aby jak najwięcej ludzi chciało i mogło uczestniczyć w wyborach - powiedział prezydent.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również serwis: Wybory

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zdaniem Prezydenta dwudniowe wybory sprzyjają wyższej frekwencji/ Fot. Fotolia
Zdaniem Prezydenta dwudniowe wybory sprzyjają wyższej frekwencji/ Fot. Fotolia

e-Zamówienia publiczne. Przewodnik po elektronicznych zamówieniach publicznych99.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »