reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Zmiany w uldze internetowej od 2013 roku

Zmiany w uldze internetowej od 2013 roku

Głośno jest o odstąpieniu od instytucji ulgi podatkowej od 2013 roku. Ulga ta jednak będzie dalej funkcjonować, zmienią się jednak nieco zasady, na jakich będzie można z niej skorzystać.

Ulga podatkowa związana z korzystaniem z internetu będzie przysługiwać tylko tym osobom, które do tej pory z niej nie korzystały i jedynie przez dwa kolejne lata kalendarzowe.

Zmiana ta jest wynikiem zgłoszenia przez senat poprawki do znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dzięki tej poprawce, z ulgi podatkowej związanej z korzystaniem z internetu, będą mogły skorzystać osoby, które do tej pory nie skorzystały z tej ulgi, oraz osoby, które po raz pierwszy uwzględnili tę ulgę w rozliczeniu za 2012 r. w ostatnim przypadku, osoba, która po raz pierwszy skorzysta z odliczenia w roku podatkowym 2012, będzie mogła skorzystać z ulgi po raz drugi, tylko w roku 2013.

Nowelizacja ustawy, która reguluje kwestie ulgi podatkowej związanej z korzystaniem z internetu, czyli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zawierająca m.in. zmiany dotyczące zasad rozliczania ulgi internetowej, została uchwalona przez Sejm 24 października bieżącego roku i podpisana przez Prezydenta 11 listopada 2012 roku. Wspomniane zmiany zaczną obowiązywać od rozliczenia dochodów uzyskanych w 2013 roku.

Istotne jest, iż ulga podatkowa z tytułu korzystania z internetu, umożliwia odliczenie od dochodu opłat za internet (w postaci zarówno stałego łącza, jak i internetu mobilnego), do kwoty nie przekraczającej 760 zł w jednym roku kalendarzowym. Podstawą do skorzystania z tejże ulgi, jest natomiast posiadanie imiennej faktury, potwierdzającej taki wydatek.

Pozostanie przy pomyśle funkcjonowania ulgi podatkowej z tytułu korzystania z internetu, ma na celu zachęcenie osób do tej pory nie korzystających z dostępu do internetu, do korzystania z sieci.

Więcej: Ulga internetowa 2013

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ulga internetowa/ Fot.; www.sxc.hu
Ulga internetowa/ Fot.; www.sxc.hu

PODATKI 2020 - pakiet STANDARD238.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama