reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Nowe przepisy dotyczące zgromadzeń od 3 listopada

Nowe przepisy dotyczące zgromadzeń od 3 listopada

Nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów dotyczy m.in. zasad przemieszczania się i zgromadzeń. Co się zmieniło? Ile osób można przewozić w strefie żółtej i czerwonej? Co z egzaminami i kursami?

Opublikowano nowelę rozporządzenia dot. zasad przemieszczania się i zgromadzeń

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia dot. zmian w przemieszczaniu się. Zgodnie z nowymi przepisami w pojazdach do przewozu 7-9 osób będzie można przewozić nie więcej niż połowę osób włącznie z kierowcą. Zmieniono również przepisy o zgromadzeniach.

Polecamy: Seria 5 książek. Poznaj swoje prawa!

Chodzi o nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ile osób można przewozić?

Zgodnie z nowymi przepisami, w obszarach oznaczonych jako strefy żółte i czerwone, w pojazdach przeznaczonych konstrukcyjnie do przewozu powyżej siedmiu i nie więcej niż dziewięciu osób - łącznie z kierowcą - można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.

Jak doprecyzowano, przepisu nie stosuje się w odniesieniu do środków transportu specjalnego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych. Przepis ten nie będzie również stosowany w odniesieniu do pojazdów, którymi poruszają się osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie.

Jakie zasady dotyczą zgromadzeń?

W nowym rozporządzeniu zmieniono również przepisy o zgromadzeniach. Z zakazu wyłączono szkolenia i egzaminy w ramach kształcenia w zawodach medycznych, a także szkolenia, kursy, egzaminy, testy i kwalifikowania związane z uprawnieniami wynikającymi z przepisów o drogach publicznych, ruchu drogowym, transporcie drogowym, transporcie kolejowym, kierujących pojazdami, czy przewozie towarów niebezpiecznych oraz przepisów prawa lotniczego.

Zmiany wchodzą w życie z dniem 3 listopada. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ jann/

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Nowe przepisy dotyczące zgromadzeń obowiązują od 3 listopada 2020 r./Fot. Shutterstock
Nowe przepisy dotyczące zgromadzeń obowiązują od 3 listopada 2020 r./Fot. Shutterstock

ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama