| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to nazwa rządowego programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Z posiadania Karty Dużej Rodziny wynika szereg dodatkowych uprawnień, wśród których wskazać należy m.in.: zniżki i programy lojalnościowe w instytucjach kultury - kinach, teatrach. Od 16 czerwca 2014 r. chęć uzyskania tych uprawnień wyraziło 34 767 rodzin.

Do tej pory 34 767 rodzin złożyło wnioski o 177 082 kart. Karty Dużej Rodziny wydawane są przez prawie 2500 gmin w Polsce. - Do 31 lipca 2014 r. ponad 40 tys. kart trafiło już do gmin, z czego blisko 39 tys. zostało odebranych przez rodziny - mówi Tadeusz Wachowski, dyrektor pionu produktów i usług identyfikacyjnych PWPW SA., która odpowiedzialna jest za produkcję Kart Dużej Rodziny. Karty wydawane są na bieżąco, a średni czas wyprodukowania karty to 14 dni. - Szacujemy, że do końca roku do rodzin trafi milion Kart Dużej Rodziny– mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Zobacz również: Program Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Od 16 czerwca 2014 r. każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty.

- Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce projekt, który łączy firmy i instytucje z każdej branży w jednym celu – wsparcia rodziny wielodzietnej. Stworzyliśmy narzędzie, które w realny sposób może obniżyć koszty życia dużych rodzin i udostępnić im usługi, z których do tej pory nie korzystały– mówi Kosiniak-Kamysz. – Nie wyobrażam sobie, aby firma, która uważa się za odpowiedzialną społecznie i poważnie podchodzi do swojej funkcji na polskim rynku nie była partnerem Karty Dużej Rodziny – dodaje.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Partnerem Karty Dużej Rodziny może zostać każda firma i instytucja, która zaoferuje zniżki na swoje usługi posiadaczom karty. Aby przystąpić do programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie rodzina.gov.pl i przesłać go pod wskazany adres. Dodatkowe informacje uzyskać można również dzwoniąc pod numer infolinii: (22) 661 11 99.

POBIERZ: Karta Dużej Rodziny – wniosek

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »