| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Łatwiej przeniesiesz numer telefonu

Łatwiej przeniesiesz numer telefonu

Abonent, który będzie chciał zachować numer, nie będzie już musiał kontaktować się z dotychczasowym dostawcą usług. Cała procedura ma trwać od 6 godzin do 14 dni w zależności od rodzaju sieci-ruchomej, bądź stacjonarnej.

Na początku należy wystąpić z pisemnym wnioskiem do nowego dostawcy usług o przeniesienie przydzielonego numeru i upoważnić go do dokonania w swoim imieniu wszystkich formalności. Będzie można jednocześnie dokonać przeniesienia więcej niż jednego numeru.

Już w 6 godzin


Wniosek o przeniesienie numeru będzie podlegał rozpatrzeniu, w zależności od sposobu złożenia, w terminie 6 godzin roboczych lub 3 dni roboczych (dla abonentów sieci ruchomych) oraz 1 dnia roboczego lub 14 dni roboczych (dla abonentów sieci stacjonarnych). Dłuższe terminy będą dotyczyły wniosków złożony w inni sposób niż osobiście w siedzibie operatora.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i podpisaniu umowy z nowym dostawcą, na wyraźne żądanie abonenta wskazane we wniosku, nowy dostawca usług będzie zobowiązany przenieść numer najpóźniej w terminie 1 dnia roboczego (w sieciach ruchomych) lub 7 dni roboczych (w sieciach stacjonarnych) od dnia zawarcia umowy.

Wniosek w razie opieszałości operatora

Abonent publicznej sieci telefonicznej może w każdym czasie wystąpić do Prezesa UKE, na podstawie art. 192 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo telekomunikacyjne, z wnioskiem o interwencję w przypadku niezrealizowania albo realizowania jego uprawnienia do zmiany przydzielonego numeru niezgodnie z przepisami ustawy, rozporządzenia lub wnioskiem abonenta.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – Anna Streżyńska twierdzi, że nie zamierza tolerować opieszałości operatorów w przenoszeniu numerów komórkowych po 6 lipca 2009 roku, od kiedy rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 1 marca 2006 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych (Dz. U. Nr 42, poz. 290) weszło w życie.

W dniu 17 czerwca 2009 r. Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie zmieniające). Rozporządzenie weszło w życie w dniu 6 lipca 2009 roku.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »