| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Na stadionach piłkarskich będą miejsca stojące

Na stadionach piłkarskich będą miejsca stojące

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia, w którym zezwala się na udostępnianie kibicom mejsc stojących na stadionach piłkarskich. Projekt rozporządzenia znajduje się obecnie na etapie konsultacji międzyresortowych.

MSWiA w porozumieniu z MiB oraz MSiT opracowało przepisy zezwalające na udostępnienie miejsc stojących na stadionach piłkarskich. Organizator będzie musiał jednak przestrzegać kilku wymogów postawionych w nowym rozporządzeniu.

Po pierwsze, miejsca stojące będą musiały być oddzielone od innych sektorów w taki sposób, żeby osoby nieposiadające ważnego biletu wstępu nie miały możliwości przebywania w tym sektorze.

Miejsca stojące będą musiały zostać ponumerowane, tak jak ma to miejsce w przypadku miejsc siedzących. Przy przekształcaniu miejsc siedzących w stojące należy zadbać o to by w sektorze z miejscami stojącymi nie znajdowały się elementy mogące zagrażać życiu lub zdrowiu.

Ponadto po obu stronach sektora stojącego konieczne będzie prawidłowe zamontowanie barier bezpieczeństwa, tzw. „łamaczy fal”.

Rozporządzenie ma wejść w życie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Kliknij tutaj aby zobaczyć projekt rozporządzenia.

Opracowano na podstawie:

Projekt z dnia 18 października 2017 r. rozporządzenia w Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wymogów technicznych infrastruktury sektorów na stadionie, na których udostępniane są miejsca stojące.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »