reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Policja > Rekrutacja do Policji 2011

Rekrutacja do Policji 2011

Osoby, które ukończyły służbę kandydacką w oddziałach prewencyjnych Policji mogą zostać przyjęte do Policji po przejściu uproszczonej procedury rekrutacyjnej. Czym jest służba kandydacka? Jak wygląda procedura rekrutacyjna do Policji? Kogo obejmuje uproszczona procedura przyjęcia do Policji?

Służbę w Policji może pełnić osoba:

1. posiadająca obywatelstwo polskie,
2. o nieposzlakowanej opinii;
3. niekarana;
4. korzystająca z pełni praw publicznych;
5. posiadająca co najmniej średnie wykształcenie;
6. posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej.

Zobacz serwis: Policja

Służba kandydacka przeznaczona była dla osób ze średnim wykształceniem, która nie posiadała uregulowanego stosunku do służby wojskowej, a która chciała służbę tą odbyć w oddziałach prewencyjnych Policji.

Aby odbyć służbę kandydacką i w ten sposób uregulować stosunek do służby wojskowej należało przejść postępowanie kwalifikacyjne składające się z:

1. rozmowy wstępnej;
2. testu sprawności fizycznej;
3. sprawdzenia prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym w ewidencjach, rejestrach i kartotekach;
4. ustalenie przez komisję lekarską, podległą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby.

Służba kandydacka trwała 12 miesięcy. W czasie służby, osoby, które zdecydowały się wstąpić do Policji, przystępowały tylko do 3 etapów postępowania kwalifikacyjnego, tj.:

1. przeprowadzenia testu psychologicznego określającego predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do służby;
2. przeprowadzenia wywiadu zorganizowanego (ocena umiejętności formułowania wypowiedzi, nawiązywania i podtrzymywania kontaktu werbalnego i niewerbalnego oraz autoprezentacji kandydata do służby, a także ustalenie jego motywacji do podjęcia służby w Policji);
3. ustalenia przez komisję lekarską, podległą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do pełnienia służby w Policji.

Zobacz serwis: Sprawy karne

1 stycznia 2010 roku możliwość odbywania zastępczej służby wojskowej w Policji została zawieszona. Jednak wobec osób, które zostały przeniesione do rezerwy po odbyciu służby kandydackiej, a teraz ubiegają się o przyjęcie do Policji, może zostać zastosowana uproszczona procedura.

W uproszczonym postępowaniu rekrutacyjnym mogą wziąć udział ci, których służba kandydacka zakończyła się nie później niż 3 lata od daty ubiegania się o przyjęcie do Policji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama