REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe zasady przyjęć do służby w Policji

Terminy przyjęć do służby ustala Komendant Główny Policji, co najmniej raz w roku.
Terminy przyjęć do służby ustala Komendant Główny Policji, co najmniej raz w roku.

REKLAMA

REKLAMA

11 marca 2011 roku weszło w życie rozporządzenie zmieniające zasady przyjęć do służby w Policji. Zmieniła się m.in. forma ogłaszania o terminie naboru oraz zakres testu z wiedzy kandydata. Wprowadzona została również możliwość ponownego ubiegania się o udział w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Ogłoszenia o naborze

REKLAMA

Nabór do Policji przeprowadza się w formie konkursu. Terminy przyjęć do służby ustala Komendant Główny Policji, co najmniej raz w roku, określając jednocześnie liczbę osób planowanych do przyjęcia.

Ogłoszenia podawane są do publicznej wiadomości. Do tej pory, ogłoszenia zamieszczane miały być w co najmniej jednym dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym oraz na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Po zmianach, pozostał jedyne wymóg umieszczenia ogłoszenia na stronie internetowej i w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji.

Na stronie internetowej i w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Głównej komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji, komend powiatowych, miejskich i rejonowych Policji umieszcza się ogłoszenia o przyjmowaniu do służby w podległych jednostkach organizacyjnych Policji.

Takie ogłoszenia umieszcza się również w siedzibach tych komend oraz w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na podstawie liczny kandydatów do służby, którzy złożyli wymagane dokumenty, może zostać podjęta decyzja o czasowym wstrzymaniu możliwości składania dokumentów. Taka informacja powinna również zostać ogłoszona na stronie internetowej, w Biuletynie oraz w siedzibie odpowiednich komend i urzędach pracy.

Zobacz: Uprawnienia służb porządkowych

Etapy postępowania kwalifikacyjnego

Postępowania kwalifikacyjne jest kilkuetapowe i składa się z:
1. oceny złożonych przez kandydata dokumentów;
2. przeprowadzenia rozmowy wstępnej;
3. sprawdzenia prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata;
4. oceny sprawności fizycznej;
5. przeprowadzenia testu psychologicznego (ocena predyspozycji intelektualnych i osobowościowych);
6. oceny umiejętności formułowania wypowiedzi, nawiązywania i podtrzymywania kontaktu werbalnego i niewerbalnego;
7. ustalenia przez komisję lekarską zdolności fizycznej i psychicznej kandydata.

Zobacz serwis: Sprawy karne

Ponadto, kandydat do służby w Policji będzie musiał przejść test z zakresu zagadnień dotyczących funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Przed zmianami test obejmował tylko wiedzę z zakresu funkcjonowania administracji publicznej oraz bezpieczeństwa publicznego.

Zmiany zasad przyjęć do służby wojskowej wprowadzają możliwość ponownego udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Kandydat może przystąpić do kolejnego postępowania nie wcześniej jednak niż po upływie 6 miesięcy od dnia przerwania poprzedniego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy alimenty natychmiastowe weszły w życie?

Na jakim etapie są prace związane z wprowadzeniem tzw. alimentów natychmiastowych i tablic alimentacyjnych? Jakie są aktualne przepisy?

Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł"

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. 54 800 zł (niestety bez odsetek). Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

REKLAMA

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

Pracownicy: Źle przyznawane dodatki do wynagrodzeń. Od 1 lipca dalej poniżej pensji minimalnej brutto

W dalszym ciągu wynagrodzenia pracowników samorządowych są poniżej pensji minimalnej. Nie zmieni się to od 1 lipca. Do pieniędzy z budżetu na pensje muszą się dorzucić poszczególne JTS. Dalej tylko 50-150 zł daje awans. No i RIO wykrywa błędy w przyznawaniu dodatków (zaznaczając, że na szczęście nie błędy nie są masowe).

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom. 

REKLAMA

Parkowanie na chodnikach. Szykują się zmiany, ale czy już w 2025 r.? W sprawie działa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czy nadchodzi koniec parkowania na chodnikach? Ta sprawa niezmiennie budzi emocje. Zainteresował się nią Rzecznik Praw Obywatelskich. Aktywiści proponują na postój pojazdu na drodze dla pieszych tylko w miejscach wyznaczonych.

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Sygnalista, po powzięciu informacji o naruszeniu prawa w zakresie objętym ustawą, będzie mógł dokonać jego zgłoszenia.

REKLAMA