REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezrobotny, Edukacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy rezerwista może nabyć status osoby bezrobotnej lub go zachować?

Czy bezrobotny wstępujący w szeregi rezerwistów może nabyć status osoby bezrobotnej albo go zachować? Sprawdź czy ewentualna wypłata uposażenia za ćwiczenia spowoduje zawieszenie prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Czy szkoły będą uczyły podstaw przygotowania strzeleckiego?

Przygotowanie strzeleckie w szkołach? Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ile wynosi czesne w elitarnych szkołach w Nowym Yorku?

Rekordową wysokość osiągnie w przyszłym roku czesne w nowojorskich elitarnych prywatnych szkołach. Większość najlepszych z nich po raz pierwszy pobierać będzie opłaty przekraczające 60 tys. dolarów, powiadomił dziennik „New York Post”.

6 nowych zawodów od 1 września 2022 r.

Od 1 września 2022 r. kształcenie w nowych zawodach: monter konstrukcji targowo-wystawienniczych, technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego, technik montażu i automatyki stolarki budowlanej, technik izolacji przemysłowych, technik elektroautomatyk okrętowy i technik przemysłu jachtowego.

REKLAMA

Laboratoria Przyszłości – pytania i odpowiedzi

Całość kupowanego wyposażenia musi znaleźć się w szkołach najpóźniej 1 września 2022 roku. Organy prowadzące szkoły które otrzymają wsparcie w 2021 roku są zobowiązane do wydatkowania co najmniej 60% otrzymanego wsparcia do 31 grudnia 2021 roku.

Czy Polacy wykorzystują swój potencjał?

Polacy w wieku 20-34 lat nie wykorzystują swojego potencjału. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego dotyka to co szóstej osoby.

COVID-19: Darmowa szczepionka przeciw koronawirusowi dostępna również dla nieubezpieczonych

Brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego nie wyklucza ze szczepień przeciwko COVID-19. Nieodpłatnym szczepieniom podlegają także osoby nieubezpieczone. A co z testami i wizytami u lekarza POZ?

"Historia i teraźniejszość" - nowy przedmiot w szkole

Nowy przedmiot w szkole. Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje od 1 września 2022 r. w klasie I szkoły ponadpodstawowej wprowadzić nowy obowiązkowy przedmiot "Historia i teraźniejszość". Przedmiot zastąpi wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym

REKLAMA

Szacowana stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,4 proc.

Szacowana stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5,4 proc. i w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,1 pkt. proc. – poinformowało w poniedziałek PAP Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Sytuacja na rynku pracy jest lepsza, niż przed pandemią - komentuje minister Marlena Maląg.

Kamil Sidor: Technologie z biznesu przenosimy do edukacji [PODCAST]

Co zainspirowało firmę z Rzeszowa do przeniesienia technologii z biznesu do edukacji? Jak takie rozwiązanie może usprawnić życie szkoły?

Przerwa świąteczna w szkołach 2021 r.

Sprawdź kiedy wypada zimowa przerwa świąteczna w 2021 r.

4 bony dla bezrobotnych do 30 roku życia

Bony dla bezrobotnych do 30 roku życia przyznaje urząd pracy. Są 4 rodzaje bonów dla młodych bezrobotnych: szkoleniowy, stażowy, zatrudnieniowy, na zasiedlenie. Czym się różnią?

„Laboratoria Przyszłości” – termin składania wniosków przedłużony

„Laboratoria Przyszłości” – termin składania wniosków przedłużony do 30 listopada!

Wzmocnienie roli kuratora oświaty – projekt

Wzmocnienie roli kuratora oświaty – projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów.

Okresowe wyrejestrowanie z urzędu pracy - na jak długo?

Dla ustalenia okresu, na który następuje pozbawienie statusu bezrobotnego, uwzględniane są łącznie wszystkie odmowy, niepodjęcia oraz przerwania form aktywizacji.

Historia i teraźniejszość - od kiedy, program

Historia i teraźniejszość (HiT) to nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych. Ma zastąpić wiedzę o społeczeństwie (WOS) od 1 września 2022 r.

Polski Ład - inwestycje edukacyjne

Polski Ład - pieniądze na inwestycje edukacyjne. Blisko 1,1 mld zł z Polskiego Ładu zostanie przeznaczonych na inwestycje edukacyjne - podało MEiN.

Kiedy egzamin ósmoklasisty 2022?

Egzamin ósmoklasisty 2022 – kiedy uczniowie przystąpią do testów? W roku szkolnym 2021/2022 egzaminy ósmoklasisty odbędą się w nowym terminie.

Capture The Flag „153+1” - zgłoszenia do 14 listopada 2021 r.

Capture The Flag „153+1” to konkurs informatyczny odbywający się pod patronatem MEiN.

Historia i Teraźniejszość (HiT) - nowy przedmiot w szkole

Historia i Teraźniejszość (HiT) - Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek chce, aby do szkół wszedł nowy przedmiot. Od kiedy ma być nauczany?

Wydatki na edukację dzieci - ile wynoszą?

Wydatki na edukację dzieci. Ile pieniędzy wydają rodzice na zakup podręczników, przyborów, czesne i zajęcia dodatkowe?

Akcja "Szkoła do hymnu" 2021 r.

"Szkoła do hymnu" 2021 r. to akcja zachęcająca szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

Nabór do Rady dzieci i młodzieży przedłużony do 12 listopada 2021

Rada dzieci i młodzieży 2022 funkcjonować nadal będzie przy Ministrze Edukacji i Nauki. Nabór do Rady przedłużony został do 12 listopada 2021 r.

Poziom edukacji w Polsce

Polska edukacja stoi na dobrym poziomie, jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o Europę - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN.

Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący zmian dla nauczycieli

Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela. Zarzuca rządowi m.in. niezrealizowanie porozumienia zawartego podczas strajku nauczycieli w 2019 r.

Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.

Brakuje nauczycieli - czy prawo do nauki jest zagrożone?

Prawo do nauki może być zagrożone przez brak nauczycieli.

Środki dla samorządów na działania edukacyjne

Samorządy do 17 września 2021 r. mają otrzymać środki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na działania edukacyjne.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W poprzednich edycjach akcji zorganizowano  ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 110 tys. osób. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

4 lekcje z nauki online - raport

4 lekcje z nauki online, które przygotują nas na wyzwania współczesnej edukacji - przedstawiamy wyniki Raportu #RegionyNEXERY2021.

Zintegrowana Platforma Edukacyjna 2.0 - nowa strona

Zintegrowana Platforma Edukacyjna - platforma edukacyjna Ministra Edukacji i Nauki zyskała nowy wygląd i funkcjonalności. Wprowadzone od 1 września 2021 r. zmiany objęły m.in. warstwę wizualną, dzięki czemu serwis stał się bardziej przejrzysty oraz przyjazny dla użytkownika.

Lektury szkolne dla liceów i techników 2021/2022 - zmiany od 1 września 2021 r.

Lektury szkolne dla liceów i techników 2021/2022. Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w liceach ogólnokształcących i technikach będzie obowiązywał nowy kanon lektur szkolnych. 1 września 2021 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie podstawy programowej dla liceów i techników.

"Laboratoria przyszłości" w szkołach - prawie 1 mld zł dla samorządów

"Laboratoria przyszłości" w szkołach. Wsparcie finansowe dla samorządów na tworzenie w szkołach podstawowych zaplecza umożliwiającego realizację zajęć technicznych - zakłada projekt uchwały dotyczący tworzenia "Laboratoriów Przyszłości" opisany w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rok szkolny 2021/2022 - terminy egzaminów, ferii, wakacji, programy i materiały edukacyjne, wytyczne przeciwepidemiczne

Rok szkolny 2021/2022. Jak został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nowy rok szkolny? Jakie wytyczne przeciwepidemiczne będą obowiązywać? Jakie pakiety bezpieczeństwa, pakiety edukacyjne i informacyjne oraz programy dla uczniów przygotowało MEiN? W jakich terminach odbędą się egzamin ósmoklasisty i egzaminy maturalne? Jakie są terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2021/2022? Kiedy zakończy się rok szkolny? Jak długo będą trwać wakacje w 2022 roku?

Szczepienia uczniów od 12. roku życia - materiały informacyjne

Szczepienia uczniów od 12. roku życia. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia.

Prezydent podpisał nowelizację dotyczącą uczelni zawodowych

Uczelnie zawodowe. Umożliwienie szkole wyższej – mającej status uczelni zawodowej i spełniającej określone warunki – używania w swojej nazwie określenia "akademia nauk stosowanych" zakłada nowelizacja ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Świadectwo dojrzałości mimo niezdanego egzaminu ustnego

Świadectwo dojrzałości. Łącznie około tysiąca absolwentów, którzy w latach ubiegłych nie zdali na maturze egzaminu ustnego, otrzymało w 2020 i 2021 r. świadectwa dojrzałości, gdyż został zniesiony obowiązek zdania takiego egzaminu - poinformował PAP dyrektor CKE Marcin Smolik.

Poprawkowe egzaminy maturalne

Poprawkowe egzaminy maturalne przebiegły spokojnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie ma sygnałów o problemach w ich przeprowadzeniu - poinformował 24 sierpnia 2021 r. PAP dyrektor CKE Marcin Smolik. Chęć poprawki zgłosiło w tym roku blisko 64 tys. abiturientów.

Szkoły w systemie kształcenia na odległość - rekrutacja

Szkoły w systemie kształcenia na odległość - czym są? Aktualnie trwa rekrutacja do szkół koordynowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Indywidualny Plan Działania, czyli IPD

Czym jest Indywidualny Plan Działania, czyli IPD? W jaki sposób może pomóc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy?

Członek zarządu fundacji - co z rejestracją w urzędzie pracy?

Czy osoba będąca członkiem zarządu fundacji może zarejestrować się w urzędzie pracy i otrzymać status osoby bezrobotnej?

Ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnego w innym państwie [TSUE]

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, iż bezrobotni obywatele Unii mają prawo do ubezpieczenia zdrowotnego w innych państwach Wspólnoty.

Bezrobotny a przychód

Jaki przychód może uzyskiwać bezrobotny? Jakie świadczenia zaliczają się do tego limitu? Kiedy następuje pozbawienie statusu osoby bezrobotnej?

Rok szkolny 2020/2021 - podsumowanie najważniejszych zmian

Rok szkolny 2020/2021 - najważniejsze zmiany. 25 czerwca 2021 roku zakończył się rok szkolny. Ministerstwo Edukacji i Nauki podsumowuje swoje najważniejsze działania w tym czasie.

Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy, styl życia [RAPORT]

Wpływ pandemii na firmy, edukację, urzędy. Jak zmieniło się nasze życie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy? Sprawdź 6 trendów nowej rzeczywistości widocznych w Raporcie #RegionyNEXERY2021.

Korepetycje, kursy i inne usługi prywatnego nauczania - zwolnienie z VAT

Prywatne nauczanie a VAT. Usługi prywatnego nauczania świadczone przez nauczycieli są zwolnione z VAT. Konieczne jest jednak posiadanie przez nauczyciela kierunkowego wykształcenia, a także świadczenie usług nauczania na podstawie umowy zawartej z uczniem (lub opiekunem prawnym ucznia). Jednak zwolnienie to nie ma zastosowania do usług świadczonych przez nauczycieli w ramach zajęć organizowanych przez podmiot trzeci.

Działalność gospodarcza a status osoby bezrobotnej

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą z wpisem do CEIDG może uzyskać status osoby bezrobotnej? Jak wygląda sytuacja spółek prawa handlowego i działalności nierejestrowej?

Nowy Ład w edukacji – więcej lekcji historii w szkołach

Nowy Ład w edukacji – więcej lekcji historii w szkołach. Jakie zmiany w oświacie przewiduje Polski Ład PiS?

Aktywna tablica 2021 - zmiany w programie

Aktywna tablica 2021 - zmiany. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o zmianie wzoru wniosku oraz terminu składania wniosku w programie Aktywna tablica.

Edukacja domowa – dla kogo, jak wygląda?

Edukacja domowa – czym jest? Jak zacząć? Czy potrzebna jest opinia poradni? Jakie zmiany w nauczaniu domowym wejdą w życie w 2021 r.?

REKLAMA