Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej - WZÓR UMOWY

Redakcja

REKLAMA

Umowa o dzieło. Określa m.in. wymagania dotyczące projektowanej strony internetowej, wynagrodzenie oraz termin wykonania.


Umowa o zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej

REKLAMA


zawarta w …………………. (miejscowość) w dniu …………………………..  (data) r.

pomiędzy:

…………………………… (imię i nazwisko), zamieszkałym w ……………………….. (miejscowość) przy ul. ………………………………… (nazwa ulicy i numer domu), legitymującym się dowodem osobistym …………………….. (numer i seria dowodu osobistego), wydanym przez …………………. (organ wydający), zwanym dalej Zamawiającym,

a

Dalszy ciąg materiału pod wideo

…………………………… (imię i nazwisko), zamieszkałym w ……………………….. (miejscowość)  przy ul. ………………………………… (nazwa ulicy i numer domu), legitymującym się dowodem osobistym …………………….. (numer i seria dowodu osobistego), wydanym przez …………………. (organ wydający), zwanym dalej Przyjmującym zamówienie.

§ 1

Przedmiotem umowy jest wykonanie strony www  (zwanej dalej „stroną”) na warunkach i zasadach określonych w dalszej części umowy oraz załącznikach.

§ 2

Strona internetowa powinna spełniać warunki określone przez Zamawiającego w załączniku numer 1, który stanowi integralną część niniejszej umowy.

§ 3

 1. W terminie ……………………. dni od zawarcia niniejszej umowy Przyjmujący zamówienie zaprezentuje Zamawiającemu do zatwierdzenia projekt graficzny strony (zwany dalej „projektem”).
 2. Zamawiający może zgłosić na piśmie uwagi co do projektu w terminie ………….. dni od prezentacji.
 3. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do uwzględnienia uwag Zamawiającego oraz przedstawienia poprawionego projektu w terminie ustalonym przez strony, nie krótszym jednak niż ……………… dni od dnia wniesienia uwag przez Zamawiającego.

§ 4

 1. Zamawiającemu przysługuje prawo żądania zapłaty kary umownej w wysokości ………………………………… za każdy dzień zwłoki względem terminów określonych w § 3 pkt. 1 i 3.

§ 5

 1. Jeżeli Przyjmujący zamówienie nie uwzględni wszystkich uwag Zamawiającego o których mowa w § 3 pkt. 2, Zamawiający może odstąpić od umowy, płacąc jednocześnie wynagrodzenie za wykonanie projektu w wysokości ……………… zł (słownie …………………………………………………………………………….. zł).
 2. Akceptacja poprawionego projektu nastąpi na piśmie.

§ 6

 1. Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się wykonać i przedstawić Zamawiającemu stronę zgodną z zaakceptowanym projektem.
 2. Przyjmujący zamówienie wykona i przedstawi Zamawiającemu stronę, o której mowa w § 6 pkt. 1, w terminie ………………………………… od dnia akceptacji projektu.
 3. Zamawiający dokona przyjęcia wykonanej strony w terminie  ……………………… dni.

§ 7

 1. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości i błędów na stronie, o której mowa w § 6 pkt. 1, Zamawiający wezwie Przyjmującego zamówienie do ich usunięcia w terminie …………………………. .
 2. § 7 pkt. 1 ma również zastosowanie do błędów i nieprawidłowości na stronie w odniesieniu do zaakceptowanego projektu.

§ 8

 1. Wobec bezskutecznego upływu terminów, o których mowa w § 6 pkt. 2 oraz w § 7 Zamawiający będzie mógł żądać zapłaty kary umownej w wysokości …………………………….. zł (słownie: ………………………………………. złotych) od każdego dnia zwłoki.
 2. W przypadku określonym w punkcie 1 Zamawiający wyznaczy Przyjmującemu zamówienie dodatkowy termin, nie dłuższy niż ………………………………. dni, po upływie którego będzie mógł odstąpić od umowy ze skutkiem natychmiastowym.

§ 9

 1. Za wykonane dzieło Przyjmujący zamówienie otrzyma wynagrodzenie w wysokości …………… zł (słownie:  …………………………………………………. złotych).
 2. Zamawiający zapłaci wynagrodzenie za wykonane dzieło w ciągu ………………….. dni od daty przyjęcia strony, zgodnie z § 6 pkt. 3.
 3. Zapłata nastąpi na rachunek bankowy Przyjmującego zamówienie:  …………………………………………………………………………………………………………………. (numer rachunku).

§ 10

 1. W ramach wynagrodzenia, o którym mowa  w § 9 z dniem przyjęcia strony, o którym mowa § 6 pkt. 3, Przyjmujący zamówienie przenosi na Zamawiającego pełnię przysługujących mu autorskich praw majątkowych do projektu oraz strony. Zamawiający z tym dniem staje się wyłącznie uprawnionym do korzystania i rozporządzania projektem oraz stroną.
 2. W stopce wykonanej strony Przyjmujący zamówienie zamieści zwięzłą informację dotyczącą twórcy strony, której treść zostanie uzgodniona z Zamawiającym.
 3. Zamawiający zobowiązuje się do niedokonywania zmian w stopce.

§ 11

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 12

Ewentualne spory powstałe w związku z realizacją niniejszej umowy rozstrzygać będzie sąd właściwy dla miejsca siedziby Zamawiającego.

§ 13

 1. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
 2. W sprawach nieuregulowanych umową zastosowanie mają w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące wykonywania dzieła oraz przepisy prawa autorskiego.

............................................                                                      ..............................................

 
  ZAMAWIAJĄCY                                                                          WYKONAWCA     

Załączniki:

 1. Wymagania Zamawiającego co do zawartości strony internetowej.

POBIERZ: BEZPŁATNY WZÓR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Raport KRD: 60 procent dłużników alimentacyjnych nie płaci też innych swoich zobowiązań

  W Polsce 292 tys. osób uchyla się od płacenia alimentów i ma ponad 14,5 mld zł długów z tego tytułu - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów. Dodano, że 60 proc. z tych dłużników ma też inne nieuregulowane zaległości na niemal 2,4 mld zł.

  Afera Baltony - cinkciarze, handlarze i marynarze …

  Kiedy jeszcze byłem małym chłopcem dorastającym w latach 80tych w PRL-u, moją uwagę zwracały dwie marki, z którymi obnosili się dorośli na reklamówkach. Pierwszą z nich był PEWEX, a drugą jeszcze bardziej egzotyczną Baltona. Reklamówek z tych sklepów nie wyrzucano, ale z dumą noszono w nich zakupy, aż do zupełnego zniszczenia. 

  Coraz więcej emerytów i rencistów - dane ZUS

  Dziesięć lat temu było ich niecałe 5 mln, dzisiaj ponad 6 mln osób dostaje co miesiąc emeryturę z ZUS. Liczba osób, które zakończyły aktywność zawodową z roku na rok wzrasta.

  Telus: nie zdejmiemy embarga, jeśli nie wypracujemy z Ukrainą pewnego, skutecznego rozwiązania

  Robert Telus minister rolnictwa powiedział, że "Polska nie zdejmie embarga, jeśli nie wypracujemy z Ukrainą pewnego, skutecznego rozwiązania". Dodał, że rozwiązanie to musi zabezpieczać interes polskiego rolnika.

  REKLAMA

  Telus: popieramy wniosek komisarza UE ds. rolnictwa, by Unia dopłacała do transportu zboża

  Minister rolnictwa Robert Telus powiedział: My jako koalicja pięciu krajów popieramy wniosek unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, by UE dopłacała do transportu zboża, żeby on się opłacił.

  Pomnik przyrody

  Pomnik przyrody stanowi jedną z form jej ochrony. Jak można zdefiniować pomniki ochrony przyrody? Jakie kryteria powinno spełniać drzewo, aby uznać je za taki pomnik?

  Odpady komunalne

  Odpady komunalne to często odpady, które powstają w gospodarstwach domowych, ale nie tylko. Szczegółowe wyliczenie znajdziemy w ustawie o odpadach.

  Ochrona przyrody

  Ochrona przyrody jest ważnym zagadnieniem w dobie rozwoju technologicznego. Z tempo powodu warto wiedzieć na czym polega i jakie są jej cele.

  REKLAMA

  Park narodowy

  Parki narodowe to miejsca, które pełnią ważną rolę w kontekście ochrony przyrody. W jakim celu są tworzone i jak można je zdefiniować?

  Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS wypłacił ponad 700 tys. świadczeń

  Kapitał wypłacany jest w miesięcznych częściach – po 500 zł przez dwa lata lub po 1000 zł przez rok. Wyboru dokonuje rodzic. Błędy we wnioskach mogą jednak wpływać na czas rozpatrzenia elektronicznego dokumentu. 

  REKLAMA