reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Wykroczenia > Wykroczenia drogowe > Redukowanie punktów karnych

Redukowanie punktów karnych

Każdy kierowca, który uzbierał kilkanaście punktów karnych ma możliwość ich zredukowania. Rok 2012 to ostatni w którym dopuszcza się możliwość redukcji otrzymanych punktów karnych.

Szkolenie, na którym można zredukować liczbę punktów karnych jest przeznaczone dla osób wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. W takim szkoleniu mogą wziąć udział kierowcy posiadający prawo jazdy dłużej niż rok i mający na swym koncie nie więcej niż 24 punkty karne za naruszanie przepisów ruchu drogowego.

Celem szkolenia jest uświadomienie kierowcom łamiącym przepisy drogowe skutków ich poczynań. Szczegółowy przebieg szkolenia jest ustalony w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi  przepisy ruchu drogowego.

Zgodnie z rozporządzeniem szkolenie zawiera 90 minutowy wykład na temat przyczyn wypadków drogowych, prowadzony przez policjanta ruchu drogowego, 45 minutowy wykład na temat prawnych i społecznych skutków wypadków drogowych oraz 135 minut wykładu na temat psychologicznych aspektów zachowania się kierującego pojazdem w ruchu drogowym, prowadzonego przez psychologa.

Po 1 stycznia 2013 roku zniknie możliwość redukcji punktów karnych za pomocą opisanych powyżej szkoleń. Kierowca po uzbieraniu 24 punktów nie będzie miał jednak zabranego prawa jazdy. Osoba taka zostanie skierowana na badania psychologiczne i od ich wyniku będzie zależało co stanie się z takim kierowcą. Pozytywne przejście badań psychologicznych pozwoli zachować kierowcy prawo jazdy, jednak będzie on musiał przejść kurs.

Pełny artykuł: Redukcja punktów karnych 2012

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Punkty karne, fotoradar. /Fot. Fotolia
Punkty karne, fotoradar. /Fot. Fotolia

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama