REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Redukcja punktów karnych 2012

Jarosław Krasnodęmbski
Redukcja punktów karnych, kierowca, przepisy drogowe.
Redukcja punktów karnych, kierowca, przepisy drogowe.

REKLAMA

REKLAMA

Redukowanie punktów karnych jest możliwe po ukończeniu szkolenia organizowanego przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego. 2012 rok to ostatni, w którym istnieje taka możliwość. Od 2013 roku nie będzie możliwe zredukowanie punktów karnych.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie, na którym można zredukować liczbę punktów karnych jest przeznaczone dla osób wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. W takim szkoleniu mogą wziąć udział kierowcy posiadający prawo jazdy dłużej niż rok i mający na swym koncie nie więcej niż 24 punkty karne za naruszanie przepisów ruchu drogowego.

REKLAMA

W szkoleniu zmniejszającym punkty można wziąć udział nie częściej niż raz na sześć miesięcy.

Jak wygląda szkolenie?

REKLAMA

Celem szkolenia jest uświadomienie kierowcom łamiącym przepisy drogowe skutków ich poczynań. Szczegółowy przebieg szkolenia jest ustalony w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi  przepisy ruchu drogowego.

Zgodnie z rozporządzeniem szkolenie zawiera 90 minutowy wykład na temat przyczyn wypadków drogowych, prowadzony przez policjanta ruchu drogowego, 45 minutowy wykład na temat prawnych i społecznych skutków wypadków drogowych oraz 135 minut wykładu na temat psychologicznych aspektów zachowania się kierującego pojazdem w ruchu drogowym, prowadzonego przez psychologa.

Koszt kursu jest ustalany przez konkretny wojewódzki ośrodek ruchu drogowego i wynosi w granicach 300 – 400 zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Jak będzie wyglądał nowy egzamin na prawo jazdy?

Zmniejszenie liczby punktów

Odbycie szkolenia daję podstawę do zmniejszenia liczby posiadanych punktów o sześć. Odejmowane są punkty, które są najstarsze w kolejności wpisów.

Duże zmiany od 2013 rok

REKLAMA

Po 1 stycznia 2013 roku zniknie możliwość redukcji punktów karnych za pomocą opisanych powyżej szkoleń. Kierowca po uzbieraniu 24 punktów nie będzie miał jednak zabranego prawa jazdy. Osoba taka zostanie skierowana na badania psychologiczne i od ich wyniku będzie zależało co stanie się z takim kierowcą. Pozytywne przejście badań psychologicznych pozwoli zachować kierowcy prawo jazdy, jednak będzie on musiał przejść kurs.

Kurs ten będzie w formie wykładów i będzie poruszał tematykę podobną do szkolenia redukującego punkty obecnie. Po jego ukończeniu kierowca będzie miał skasowane wszystkie 24 punkty karne, jednak przez 5 kolejnych lata nie będzie mógł przekroczyć granicy 24 punktów. Przekroczenie tej liczby będzie wiązało się z utratą prawa jazdy.

Wprowadzana zmiana może utrudnić życie, szczególnie osobom często jeżdżącym samochodem lub kierowcom zawodowym.

Zobacz serwis: Wykroczenia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop proporcjonalny a zmiana pracy. Co mówią przepisy?

Kiedy stosuje się urlop proporcjonalny? Co w przypadku zmiany pracy? Prezentujemy najważniejsze zasady.

5000 zł na wakacje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Tym razem nie tylko dla dzieci rolników. Sprawdź, kto skorzysta.

5000 zł na aktywizację dzieci i młodzieży szkolnej w czasie wakacji, czyli wakacyjna AktywAKCJA. Tym razem nie jest to program skierowany jedynie do dzieci rolników.

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Aktywnie w żłobku - dla kogo nowe świadczenie? 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko

Aktywnie w żłobku - dla kogo? To nowe świadczenie w wysokości 1500 lub 1900 zł miesięcznie na dziecko ma przysługiwać na dofinansowanie kosztów objęcia dziecka opieką w żłobku, klubie dziecięcym albo sprawowaną przez dziennego opiekuna. Na jakich warunkach będzie przyznawane?

REKLAMA

Co ukrywał w domu Zbigniew Ziobro? Ruszy śledztwo

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, ogłosił, że prokuratura rozpoczyna śledztwo w związku z ukryciem akt nadzoru wytworzonych w byłej Prokuraturze Generalnej. Dokumenty te dotyczą nadzoru nad postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim w sprawie narażenia ojca byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Umowa zlecenia wliczana do stażu pracy? Ważne zmiany w Kodeksie pracy

To będzie ważna nowelizacja. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce dodać do kodeksu pracy nowy przepis, zgodnie z którym do stażu pracy będzie się liczyły m.in. okresy wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Projekt nowelizacji ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów i wpłynąć do Sejmu w III kwartale 2024 r. 

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi niemal 50 000 zł. Ile najniższa i od czego to zależy?

Najniższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynosi zaledwie 1 grosz. Wysokość emerytur i tzw. emerytury groszowe budzą sporo wątpliwości. Od czego zależy wysokość świadczeń?

3200 zł miesięcznie na rehabilitację. Wnioski można składać do 7 czerwca 2024 r.

3200 zł miesięcznie na rehabilitację w ramach programu „Rehabilitacja 25 plus”. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) informuje, że nabór wniosków o przyznanie środków finansowych potrwa do 7 czerwca 2024 r.

REKLAMA

Nawet 10 000 zł dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2024 roku. Kwota ma być przeznaczona na działania ekologiczne

Nawet 10.000,- zł dofinansowania na działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocji postaw proekologicznych w środowisku lokalnym może otrzymać jedno Koło Gospodyń Wiejskich od Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”. Wnioski w programie grantowym „Eko-gospodyni” można składać do 31 lipca 2024 r.

Szkolenie wojskowe w wakacje. MON daje 6 tys. zł za miesiąc, do wyboru trzy terminy

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zaprasza na szkolenia wojskowe pod hasłem "Wakacje z wojskiem". Za miesiąc szkolenia wojsko proponuje 6 tys. zł. Chętnie mają do wyboru trzy terminy szkoleń. Projekt wakacyjnej służby wojskowej skierowany jest przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat.

REKLAMA