REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sondaż wyborczy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jeden z ostatnich sondaży wyborczych: KO, Trzecia Droga i Lewica mają większość w Sejmie

Na PiS chce obecnie głosować 34,9 proc. badanych, na KO - 28,1 proc., na Trzecią Drogę - 10,3 proc., na Lewicę - 10 proc., a na Konfederację - 8,3 proc. — wynika z sondażu IBRiS dla Onetu opublikowanego 12 października 2023 r. a przeprowadzonego w dniach 10-11 października br. Z tego badania wynika, że poniżej progu wyborczego znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem 1,4 proc. oraz Polska Jest Jedna - 0,4 proc. Natomiast 6,6 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje. A udział w wyborach chce wziąć 66,7 proc. badanych.

Trzecia Droga zamówiła sondaż. Co z niego wynika? Rządzi PIS czy koalicja wokół Donalda Tuska?

Radio Zet zdobyło wewnętrzny sondaż zamówiony przez "Trzecią Drogę". Tylko 4,57 proc. badanych nie jest pewnych, na kogo oddadzą głos. A więc Polacy już zadecydowali. W praktyce kampania wyborcza jest zakończona.

Dwa najnowsze sondaże wyborcze z ostatnich dni – w obu PiS ma 36% ale nie ma większości w Sejmie

W dniu 10 października 2023 r. opublikowano dwa sondaże wyborcze. W sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl PiS ma 36 proc. głosów, KO 28 proc., Trzecia Droga 12 proc., Konfederacja 11 proc., Lewica 10 proc. Natomiast z sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press. wynika, że PiS poparłoby również 36% głosujących, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28%, na Konfederację 9%, na Lewicę i Trzecią Drogę po 8%. Jak przełożyłoby się to na liczbę posłów w Sejmie?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA