| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Bezrobotny > Aktualności rynku pracy > Wzrost liczby bezrobotnych

Wzrost liczby bezrobotnych

Wobec utrzymującego się spowolnienia gospodarczego i związanej z nim niepewnej sytuacji na rynku finansowym oraz w innych branżach gospodarczych, pracodawcy pod koniec roku bardzo ostrożnie podejmują decyzje o zatrudnianiu nowych pracowników, przekłada się to również na ograniczanie zatrudnienia i elastyczne ustalanie poziomu wynagrodzeń.

W listopadzie 2011 roku  pracodawcy zgłosili do urzędów pracy  44,9 tys.ofert pracy (o 9,9 tys. mniej, tj. o  18,1%  niż w październiku 2011 r.).   

Spadek liczby wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach i oscylował on w przedziale od 15,6% (w województwie zachodniopomorskim) do 43,8% (w województwie lubuskim).

Prawdopodobnie wynika on w głównej mierze ze spadku liczby ofert pracy niesubsydiowanej, ale również zmniejszenia się liczby subsydiowanych miejsc pracy.

3. Stopa bezrobocia rejestrowanego(na podstawie liczby pracujących z końca września br.) wyniosła w listopadzie 2012 roku 12,9% i w porównaniu do października br. wzrosła o  0,4  punktu procentowego.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (listopad 2011 – październik 2011) wskaźnik bezrobocia wzrósł o 0,3 punktu (z poziomu 11,8% do poziomu 12,1%).

Wzrost stopy bezrobocia w październiku br. (w granicach od  0,2 do 0,5 punktu procentowego) odnotowano we wszystkich  województwach. Najsilniej wzrosło natężenie bezrobocia w województwach: warmińsko-mazurskim (o 0,6 punktu) oraz lubelskim  i zachodniopomorskim (o 0,5 punktu).

Zobacz serwis: Bezrobotny

Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 9,5%) wystąpiła w województwie wielkopolskim, najwyższa  w województwie warmińsko-mazurskim (20,4%).

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

pracujwunii.pl

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK